najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

nieruchomości, remonty

budujesz ? remontujesz ? podziel się doświadczeniem z innymi
Bartłomiej Ryś
2015-12-17 12:15 100%

A może wyburzenie?

rozpoczęty ponad rok temu przez Bartłomiej Ryś

Dwa dni temu informowaliśmy o bardzo niebezpiecznym zdarzeniu, jakie miało miejsce przy rozbiórce wiaduktu w ciągu ul. Warszawskiej. Duży element konstrukcji spadł na koparkę i uwięził w kabinie operatora. Czytelnicy zaczęli pytać: czy nie lepiej, taniej, szybciej i przede wszystkim bezpieczniej byłoby wyburzyć starą konstrukcję, zamiast ją rozbierać?

Do wypadku doszło w miniony poniedziałek. Około godziny 17:30 podczas prac rozbiórkowych na wiadukcie w ciągu ul. Warszawskiej (wylotówka na Malbork), duży element konstrukcji spadł na koparkę, w której pracował 41-letni operator. Duży, żelbetonowy element wiaduktu uwięził go w kabinie. Na szczęście dziś już wiemy, że mężczyzna został wybudzony ze śpiączki farmakologicznej i jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Co było przyczyną wypadku? Tego jeszcze nie wiemy. Jak informuje podkom. Krzysztof Nowacki z biura prasowego elbląskiej policji, trwa policyjne śledztwo w tej sprawie.

Czytelnicy zaczęli pytać, czy nie taniej, szybciej i bezpieczniej byłoby wyburzyć stary wiadukt, zamiast rozbierać go „po kawałku”. Prawdopodobieństwo wystąpienia niebezpiecznego zdarzenia, według Czytelników, na pewno byłoby mniejsze.

Postanowiliśmy to sprawdzić. Urząd Miejski w Elblągu odpowiedział, że wyłącznie partycypuje w kosztach rozbiórki i budowy nowego wiaduktu i do niego nie należała decyzja o rozbiórce bądź wyburzeniu. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w osobie Karola Głębockiego stwierdziła, że „wybór technologii rozbiórki wiaduktu leżał po stronie wykonawcy robót”.

Wykonawca zaproponował powszechnie stosowaną metodę i została ona przez nas zaakceptowana. O przyczyny wyboru takiej a nie innej metody rozbiórki proszę pytać wykonawcę robót, czyli firmę Vistal.

Dlaczego więc firma Vistal Gdynia nie zdecydowała się wyburzyć starego wiaduktu zamiast rozbierać go „po kawałku”? Stanowisko spółki przedstawia się następująco:

Projekt rozbiórki jest realizowany zgodnie z wymaganiami określonymi przez zamawiającego i regulacjami prawnymi. Na terenie zabudowanym – na którym znajduje się wiadukt w ciągu ul. Warszawskiej (droga krajowa nr 22) - niedopuszczalne jest wyburzanie obiektów, ale jedynie stopniowa rozbiórka. Roboty rozbiórkowe odbywają się więc zgodnie z umową i obowiązującymi przepisami.

oceń wątek 2 0 zgłoś do moderacji
2015-12-17 14:07 50%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez Przem
A gdyby zamówić firmę, która by zdetonowała ten most?
odpowiedz oceń post 2 2 zgłoś do moderacji
2015-12-17 14:18 17%
2

odpowiedziano ponad rok temu przez ursus
wpusccie muzulmanow do polski w ramach jak to mowi ministra mucha(polka gorszego sortu) z PO urozmaicania i wzbogacania kulturowego to wam ten i wiele innych mostow wysadza, nawet nie bedziecie musieli na ten czas z nich schodzic.
odpowiedz oceń post 1 5 zgłoś do moderacji
2015-12-17 14:51 0%
3

odpowiedziano ponad rok temu przez Człowiek
Zdetontować myślę że nie bardzo ponieważ jest tam rurociąg gazowy w pobliżu ..
odpowiedz oceń post 0 3 zgłoś do moderacji
2015-12-17 15:57 33%
4

odpowiedziano ponad rok temu przez DANTE
trochę trotylu i po kłopocie, to tego ładne widowisko by było :)
odpowiedz oceń post 1 2 zgłoś do moderacji
2015-12-17 21:39 33%
5

odpowiedziano ponad rok temu przez niet
Coś ta Pani rozmija się z rzeczywistością. Komin po mleczarni zdetonowano w tym roku. I to w mieście, na pewno w terenie zabudowanym. Przykładów z Polski można by mnożyć, o świecie nie wspominając...
odpowiedz oceń post 1 2 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.