najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

nieruchomości, remonty

budujesz ? remontujesz ? podziel się doświadczeniem z innymi
Redakcja elblag.net
2013-05-07 06:31 100%

Daj nam znać. Stanął remont parkingu przy ul. Nowowiejskiej

rozpoczęty ponad rok temu przez Redakcja elblag.net

Sjaelso zniszczyło, więc miasto postanowiło naprawić, a rachunek wysłać duńskiemu developerowi. Prace naprawcze parkingu przy ul. Nowowiejskiej ruszyły, budowlańcy wykonali część napraw i zniknęli. Nasz Czytelnik pyta - czy to koniec remontu?

Pozostałością po niedoszłej do skutku inwestycji galeria handlowej Porto 55 była zniszczona nawierzchnia parkingu przy sklepie Biedronka, obok ul. Nowowiejskiej. Sama nawierzchnia również została zdewastowana przez prace ziemne na rzecz mającej powstać galerii handlowej. Elblążanie, choć narzekali na dziury u wyboje, zaciskali zęby, w oczekiwaniu na ukończenie inwestycji.

A plany były ogromne, ponieważ Sjaelso deklarowało nie tylko budowę obiektu handlowego ale również współfinansowanie przebudowy ul. Nowowiejskiej i skrzyżowania z ul. 12 lutego. Do tego miały powstać parkingi przy samym Porto 55 oraz miejsca zielone z małą architekturą, ławeczkami, klombami kwiatów i miejscami do zabaw dla dzieci. Kiedy jednak Sjaelso ogłosiło wycofanie się z inwestycji, mieszkańcy miasta zaczęli coraz częściej upominać się o naprawy zniszczonych nawierzchni ul. Nowowiejskiej i parkingu przy sklepie Biedronka. Urząd Miejski w Elblągu próbował najpierw wymóc na Sjaelso wykonanie niezbędnych napraw, które zresztą Duńczycy obiecali zrobić.

Kiedy jednak inwestor nie kwapił się do rozpoczęcia prac, Urząd Miejski zdecydował, że miasto wykona remont własnymi siłami, a rachunkiem obciąży niedoszłego inwestora. Taki remont się faktycznie rozpoczął na początku kwietnia br. Budowlańcy wykonali zatoczki parkingowe, wyrównali nieco nawierzchnię...i znikli z placu budowy.

- Mam pytanie odnośnie remontu parkingu przy ul. Nowowiejskiej, obok Biedronki. Trwały tam prace remontowe. Wykonano część prac i zaprzestano dalszych robót. Teraz wygląda to tak, jakby przerwano prace w połowie. Nawierzchnia ul. Nowowiejskiej też jest nadal zniszczona. Miasto deklarował, że remont wykona a zapłaci za to Sjaelso. Czy prace nadal będą kontynuowane czy też zostanie taka prowizorka, jak jest teraz? - pyta nasz czytelnik.

Postanowiliśmy sprawdzić ten sygnał od mieszkańca Elbląga i udaliśmy się na miejsce. Jak wygląda ten "remont", możecie zobaczyć na naszych zdjęciach.

O informacje w tej sprawie poprosiliśmy Urząd Miejski w Elblągu.

oceń wątek 4 0 zgłoś do moderacji
2013-05-07 08:21 25%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez Niki
eee, proste - rozpoczęli przed referendum, żeby było widać, że dbają, ale po.... Niech kolejni się martwią. I tyle.
odpowiedz oceń post 1 3 zgłoś do moderacji
2013-05-07 08:34 25%
2

odpowiedziano ponad rok temu przez viki
Kasa jest PUSTA i to jest powód bajzlu w mieście.
odpowiedz oceń post 1 3 zgłoś do moderacji
2013-05-07 10:29 25%
3

odpowiedziano ponad rok temu przez f.m.
Logiczne rzecz biorąc, wystarczyło jtwardzić teren, pomalować poziome pasy, zrobić kilka miejsc dla niepełnosprawnych i tyle. Parking nie zostałby zmniejszony. Ale *** z UM zabrakło wybrażni przestrzennej.
odpowiedz oceń post 1 3 zgłoś do moderacji
2013-05-07 11:17 50%
4
odpowiedziano ponad rok temu przez ichigo
Niestety prawda, naszym urzędasom czasami brak wyobraźni i szerszego spojrzenia na problem zza swojego urzędniczego biurka
oceń post 2 2 zgłoś do moderacji
2013-05-07 11:17 33%
5

odpowiedziano ponad rok temu przez ichigo
To tak zawsze jest, wpierw coś robią, a potem myślą, czy dobrze zrobili. Chcieli pokazać, co to nie oni stworzą a jeszcze bardziej pogorszyli sprawę. Ehh ci urzędnicy, myślą, że jak są na swoim bezpiecznym urzędniczym stołeczku to wszystko im wolno, nawet podejmować nie przemyślane decyzje.
odpowiedz oceń post 1 2 zgłoś do moderacji
2013-05-07 12:32 40%
6

odpowiedziano ponad rok temu przez abika
A najciekawsze jest to, że prace rozpoczęli w niedzielę referendalną. Dziwne co nie?
odpowiedz oceń post 2 3 zgłoś do moderacji
2013-05-07 21:15 33%
7

odpowiedziano ponad rok temu przez gosc
Fakt, faktem najpierw Elblazanie solidarnie zaprotestowali i zaczeli blokowac inwestycje. Dopiero po n-tej konsultacji spolecznej, na ktorej inwestor tlumaczyl miedzy innymi, iz hipermarket to zupelnie cos innego niz galeria handlowa, Elblazanie łaskawie sie zgodzili. Teraz macie, mamy za swoje protesty, notabene pojawiajace sie przy KAZDEJ inwestycji!!! Troche pokory EMERYCI i RENCISCI - to nie jest tylko wasze miasto!
odpowiedz oceń post 1 2 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.