najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

nieruchomości, remonty

budujesz ? remontujesz ? podziel się doświadczeniem z innymi
Daj znać: Czy pracownicy sklepów mają obowiązek obsłużyć wszystkich klientów?
2014-04-15 13:32 38%

Daj znać: Czy pracownicy sklepów mają obowiązek obsłużyć wszystkich klientów?

rozpoczęty ponad rok temu przez Ines Kuraś

Czy obiekty handlowe mają obowiązek obsłużyć klientów, nawet po zamknięciu, jeżeli takowi znajdują się już na terenie sklepu? Podobno „klient nasz pan”, niestety jak się okazuję nie zawsze jest traktowany tak jak powinien. W takiej sytuacji znalazł się nasz czytelnik i zgłosił się z problemem do naszej redakcji.

„Wieczorem poszedłem na zakupy do sklepu Biedronka przy ul. Żeromskiego. Faktem jest, że wszedłem do niego 2 minuty przed planowanym zamknięciem. To jak zostałem potraktowany, zniechęca mnie do dalszych zakupów w tym sklepie. W momencie mojego pojawienia się w obiekcie, jedna z pracownic z końca sklepu zaczęła krzyczeć do drugiej dlaczego ta wpuszcza klientów i aby zamknęła drzwi. Pani stojąca obok uprzejmie mnie poprosiła, abym opuścił sklep ponieważ już zamknięte. W tym momencie wtrąciła się trzecia z pracownic- siedząca na kasie, która zachowywała się w dość skandaliczny sposób. Zaczęła na mnie krzyczeć, że co ja sobie wyobrażam, że już zamknięte, że mam natychmiast opuścić sklep.” - donosi nasz czytelnik.

W tej sprawie skontaktowaliśmy się z biurem prasowym spółki Jeronimo Martins Polska S.A. Z informacji przekazanych naszej redakcji wynika, iż po rozmowach przeprowadzonych z kierownikiem zmiany, a także pracownikami nie potwierdzają oni opisanego wyżej zdarzenia.

„Zaznaczamy jednak, że mając na uwadze komfort i satysfakcję naszych klientów, prowadzimy dodatkową weryfikację tej sprawy. W razie, gdyby potwierdzony został fakt niestosownego zachowania personelu wobec klienta, pracownikom zostanie zwrócona uwaga oraz zostaną wyciągnięte konsekwencje wobec odpowiedzialnych osób. Jednocześnie pragniemy podkreślić, że zgodnie z zasadami funkcjonowania naszej sieci, sklepy są zamykane zgodnie z harmonogramem pracy, a wszyscy klienci, którzy znaleźli się w nich przed godziną zamknięcia, są obsługiwani.” - dodaje biuro prasowe.

W takim razie, kto zawinił w danej sytuacji? Skoro czytelnik zjawił się w sklepie nim drzwi zostały zamknięte i został z niego wyrzucony? Czy tak traktuje się potencjalnych klientów? Jak wspomniał nasz czytelnik na koniec swojej wypowiedzi, według niego było to niepoprawne zachowanie ze strony pracowników. Uważa on, iż dopóki drzwi w sklepie są otwarte to pracownicy powinni obsłużyć wszystkich do ostatniego klienta.

oceń wątek 14 23 zgłoś do moderacji
2014-04-15 13:55 71%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez zakupowiczka
Jak sam "skarżący" napisal..wlazl do sklepu 2 MINUTY PRZED ZAMKNIECIEM.
Mogl isc do nocnego a nie afery kreci teraz..bardzo dobrze, ze go wyrzucono ze sklepu nastepnym razem moze nauczy sie szanowac czas pracy ludzi, ktorzy na prawde ciezko tam pracuja...
odpowiedz oceń post 27 11 zgłoś do moderacji
2014-04-15 16:47 30%
2
odpowiedziano ponad rok temu przez Limo
Nudzisz ....długo nad tym myślałaś ?
oceń post 6 14 zgłoś do moderacji
2017-05-17 00:54 50%
3
odpowiedziano ponad rok temu przez Irka
Taka prawda że nigdy się nie nauczy będzie uważał że ma rację. A to jest tak samo jakbyś okradał kogoś z pieniędzy. Ponieważ nikt nie opłaci te 15 min pracownikom. To może od razu niech wlezie komuś do portfela i wezmie sobie z dwa złote..... A co wtym złego?
oceń post 2 2 zgłoś do moderacji
2014-04-15 14:01 76%
4

odpowiedziano ponad rok temu przez P
Kto wchodzi 2 minuty przed zamknięciem sklepu? A przede wszystkim każdy zegarek cyka inaczej i rozumiem oburzenie pracownic sklepu ( jeżeli owa sytuacja się zdarzyła ), po 12 godz chcą iść do swoich dzieci i odpocząć lecz kto nie pracowała tak ciężko nigdy nie zrozumie.
Myślę iż owy czytelnik podkoloryzował troszkę. Są tak dobre kamery w sklepach biedronka że mogą odczytać słowo po słowie drogi Panie !
No ale.....
odpowiedz oceń post 25 8 zgłoś do moderacji
2014-04-15 15:54 62%
5
odpowiedziano ponad rok temu przez stefix
kamery są ale nie nagrywają dzwieku ..
oceń post 8 5 zgłoś do moderacji
2014-04-15 14:08 78%
6

odpowiedziano ponad rok temu przez yyyyyy
Pajacu ja bym dał ci jeszcze kopa w d....e
odpowiedz oceń post 21 6 zgłoś do moderacji
2014-04-15 16:46 38%
7
odpowiedziano ponad rok temu przez Limo
Tacy jak ty to do ROSJI...!!!!!!
oceń post 5 8 zgłoś do moderacji
2014-04-15 14:10 72%
8

odpowiedziano ponad rok temu przez asd
Ja powiem tak, jezeli to prawda to rzeczywiscie pracownice zle postapily, ale z drugiej strony po co sie pchasz 2 minut przed zamknieciem? Mniej jakis szacunek do ludzi pracujacych, oni tez chca isc do domu do swoich rodzin!!!!
odpowiedz oceń post 21 8 zgłoś do moderacji
2014-04-15 14:14 74%
9

odpowiedziano ponad rok temu przez ja
Gość nie szanuje pracy innych. Wpada na zamknięcie i może chciałby żeby mu jeszcze wylizać stopy, bo wszedł. "Klient nasz pan?" - Tak było 20 lat temu. Teraz klienci są na równi, jak wszyscy.
Poza tym - klient kupuje, sprzedawca sprzedaje. Klient może odmówić zakupu, sprzedawca może nie sprzedać. Proste.
odpowiedz oceń post 17 6 zgłoś do moderacji
2014-04-15 14:39 60%
10
odpowiedziano ponad rok temu przez poiuy
No nie do końca: "Za odmowę sprzedaży oferowanego towaru grozi nawet 5000 złotych grzywny"
oceń post 9 6 zgłoś do moderacji
2014-04-15 19:35 63%
11
odpowiedziano ponad rok temu przez ble
Sprzedawca prywatny - może nie sprzedać (z konsekwencjami powinien się liczyć), ale pracownik biedry jest najemnikiem. Taka prawda, jak mu się sprzedać nie chce to 50 na jego miejsce chętnych
oceń post 5 3 zgłoś do moderacji
2014-04-15 14:17 63%
12

odpowiedziano ponad rok temu przez klientka
ten kapus to jakis społeczniak szukajacy afery, donosiciel i m... pisowska albo POwska. nie warto sobie takimi ludzmi zawracac d.... ja bym mu jeszcze kopa w d.... zasadzila na odchodne. wielki klient z bozej laski sie znalazl!
odpowiedz oceń post 20 12 zgłoś do moderacji
2014-04-15 16:45 42%
13
odpowiedziano ponad rok temu przez Limo
masakra jakie wypociny ....NUDZISZ!!!!!!!!!!!!!!!
oceń post 8 11 zgłoś do moderacji
2014-04-15 14:19 69%
14

odpowiedziano ponad rok temu przez nemesis128
pewnie władował się do sklepu bo mu się piwa za 2 zł zachciało. Człowieku czy ty byś chciał aby po godzinach twojej pracy tobie ktoś zawracał głowe? wez sie ogarnij.
odpowiedz oceń post 18 8 zgłoś do moderacji
2014-04-15 14:20 65%
15

odpowiedziano ponad rok temu przez co za typ z niego
Bo jak myśli, że przychodzi do Biedronki, to jest wielkim Panem, a pracownicy to jego poddani i niewolnicy. Nie przychodź więcej do żadnego sklepu nawet 5 min przed zamknięciem!
odpowiedz oceń post 20 11 zgłoś do moderacji
2016-09-06 12:35 60%
16
odpowiedziano ponad rok temu przez Kasjer
Właśnie tak jesteśmy traktowane oni mogą nas poniżac a my ich nie
oceń post 3 2 zgłoś do moderacji
2014-04-15 14:25 73%
17

odpowiedziano ponad rok temu przez Nie chciało się iśc po piwko dalej?
Parę metrów dalej jest sklep całodobowy, na rogu Żeromskiego i Grunwaldzkiej.
odpowiedz oceń post 19 7 zgłoś do moderacji
2014-04-15 15:32 61%
18
odpowiedziano ponad rok temu przez człowiek widmo
Ten sklep już od dawna nie jest całodobowy, ale dalej, przy rondzie już taki całodobowy sklep jest ;)
oceń post 11 7 zgłoś do moderacji
2014-04-15 14:54 53%
19

odpowiedziano ponad rok temu przez smietana
No to niech Biedronka na drzwiach napisze czynne do 20.58.Te wasze komentarze to zwykłe wypociny.Własnie skończyły się czasy komuny że ekspedientki traktowały klientów jak intruzów.Są określone godziny otwarcia sklepu więc trzeba tego przestrzegać.Tępe glenie
odpowiedz oceń post 19 17 zgłoś do moderacji
2014-04-15 15:26 25%
20
odpowiedziano ponad rok temu przez nemesis128
a może kretynie ten idiota miał "spieszący" się zegarek?
oceń post 4 12 zgłoś do moderacji
2014-04-15 15:02 55%
21

odpowiedziano ponad rok temu przez xxx
masakra jaki typ... też bym go pogoniła, jak można 2 min przed zamknięciem włazić do sklepu... sama pracuje w podobnej branży i wiem że jak klient wejdzie 1 przed to sie cieszy że zdążył i nikt mi za to nie płaci. mogliście sobie darować ten artykuł....
odpowiedz oceń post 16 13 zgłoś do moderacji
2014-04-15 20:40 0%
22
odpowiedziano ponad rok temu przez ono
Jestem za!!
oceń post 0 6 zgłoś do moderacji
2017-04-29 00:23 50%
23
odpowiedziano ponad rok temu przez Madzia
Nawet za minutę może wejść, ma takie praw, ale ale jeśli na zegarze komputera będzie 21 pierwsza, to chyba nie masz obowiązku go kasować? chyba że będzie 15 sekund przed kładł zakupy na taśmie. Po 21 wszej nie mam obowiązku nikogo kasować.
oceń post 2 2 zgłoś do moderacji
2014-04-15 15:12 57%
24

odpowiedziano ponad rok temu przez z
Szukanie taniej sensacji. Z Pana opisu wynika też, że został Pan "uprzejmie" poproszony o wyjście. Musiał Pan długi zwlekać, że w końcu zwrócono Panu uwagę inaczej. Pracownice też chcą skończyć pracę i odpocząć, czy to takie dziwne?
odpowiedz oceń post 16 12 zgłoś do moderacji
2014-04-15 17:58 63%
25
odpowiedziano ponad rok temu przez Inez
Dziwne ... skoro drzwi sklepu były otwarte to znaczy że nie był zamknięty. A może to Pracownicy powinni przeprosić :(
oceń post 15 9 zgłoś do moderacji
monka
2014-04-15 15:12 57%
26

odpowiedziano ponad rok temu przez monka
Ciekawe co ustalą w dalszej weryfikacji? Mam nadzieję że ten Wielki Pan nie miał racji i jeszcze oficjalnie przeprosi te Panie na łamach elblag.net
odpowiedz oceń post 16 12 zgłoś do moderacji
2014-04-15 17:47 54%
27
odpowiedziano ponad rok temu przez INEZ
A ja mam nadzieje że personel zostanie ukarany za opryskliwe odzywki do klientów
oceń post 15 13 zgłoś do moderacji
2014-04-15 15:13 54%
28

odpowiedziano ponad rok temu przez alfa77
kurw...a mistrzu a ty myslisz ze ludzie niechca isc do domu do rodzin tylko cie obslugiwac? wielki panie poklon przed toba. dziadu jebany. brak wychowania i szacunku dla ludzi pracy. piwo w promo masz wszedzie
odpowiedz oceń post 20 17 zgłoś do moderacji
2014-04-15 15:48 55%
29
odpowiedziano ponad rok temu przez Gina
jeszcze raz powiem ja pracuje do 21 to nie do 20 58 , jak się nie podoba to się zwolnić
oceń post 16 13 zgłoś do moderacji
2015-01-07 01:51 54%
30
odpowiedziano ponad rok temu przez mati
gina jak piszesz ze pracujesz do 21 a nie 20 58 a jak taki chuj ci wyjdzie 15 po 21 to co kurwa zrobisz jak pracujesz do 21 :) i tu sie kurwa kolo zamyka tępi ludzie takze jak ktos wchodzi do takiego sklepu 2 min przed zamknieciem to powinien byc paragraf ze z kija w łeb chujowi mozna dac
oceń post 7 6 zgłoś do moderacji
2014-04-15 15:33 57%
31

odpowiedziano ponad rok temu przez kasjer
tylko ten wielki Pan nie wie ze my mamy godzine na posprzatanie sklepu i rozliczenie kasy.
odpowiedz oceń post 17 13 zgłoś do moderacji
2014-04-15 15:47 40%
32
odpowiedziano ponad rok temu przez GINA
Hola Hola nikt tu nikogo nie zmusza do pracy, więc jeśli zbyt ciężko , znajdą się chętni na wasze miejsce
oceń post 18 27 zgłoś do moderacji
2014-04-15 17:49 61%
33
odpowiedziano ponad rok temu przez inez
po prostu straszne tylko wy pracujecie ciężko
oceń post 14 9 zgłoś do moderacji
2014-04-15 15:36 64%
34

odpowiedziano ponad rok temu przez ll
Trzeba było z baśki pociągnąć przygłupowi to by się nauczył szanować czas zapracowanych ludzi od tego dobrobytu się w d--ach poprzewracało
odpowiedz oceń post 14 8 zgłoś do moderacji
2014-04-15 15:42 61%
35

odpowiedziano ponad rok temu przez inc
rasowy spoleczniak///nie znający się na zegarku///zastanawial się nad kielbasa na swieta to była zlotowka roznicy/// a wy netowicze często już wrzucacie byle co żeby tylko limit "zdarzeń"wypelnic
odpowiedz oceń post 11 7 zgłoś do moderacji
2014-04-15 15:53 58%
36

odpowiedziano ponad rok temu przez JON
Ludzie gdzie wy pracujecie, bo u mnie nie ma mowy o zamknięciu 2 minuty wcześniej, i pracujemy za mniejsze pieniądze. Lekka przesada wyskakiwać z mordą na klienta, skoro wszedł na sklep ciąży na nich obsługa
odpowiedz oceń post 15 11 zgłoś do moderacji
2014-04-15 16:30 47%
37
odpowiedziano ponad rok temu przez nemesis128
pod warunkiem że faktycznie wszedł 2 minuty wcześniej,a może po prostu zegarek mu się spieszył i co w wypadku kiedy wszedł faktycznie po godzinach pracy?

Zacznijcie się czepiać CH Ogrody tam dopiero to o 9:00 wszystko pozamykane i nikogo niema a na 10 minut przed oficjalnym zamknięciem już opuszczone rolety żeby nikt nie wszedł np: głupie euro rtv.
oceń post 8 9 zgłoś do moderacji
2014-04-15 16:16 85%
38

odpowiedziano ponad rok temu przez W Alior Banku przy ul.Hetmanskiej też babeczkom pracowac sie nie chce do 18stej.
Pracownicy Alior Banku zpieprzali wczoraj pol godziny przed 18stą zaś bank ten czynny jest do 18stej.
Wypraszali wczoraj klientów,min.mnie chcącego skorzystać z bankomatu który czynny jest tam 24 h. Dostep do niego jest przy użyciu karty w drzwiach.
odpowiedz oceń post 11 2 zgłoś do moderacji
2014-04-15 20:38 78%
39
odpowiedziano ponad rok temu przez ola
W tym banku to dopiero jest obsługa ha ha.
oceń post 7 2 zgłoś do moderacji
2014-04-15 17:02 40%
40

odpowiedziano ponad rok temu przez smietana
Do KASJER ja ma to w d.... ze ty masz godzine na to czy na tamto!nie podoba sie praca za kasą to do szczoty i ulice zamiatać.Popierdoliło się już w d.... tym co za kasami siedzą w biedronkach.Albo zamykajcie drzwi pół godziny wcześniej.Jestem ciekaw jakby kierownictwo na to zareagowało?Od razu na chodnik wynocha by było.
odpowiedz oceń post 16 24 zgłoś do moderacji
2018-03-11 20:23 0%
41
odpowiedziano ponad rok temu przez Olek
Sam buraku wy...pierdzielaj do szczoty i szmaty bo nie wiesz co to jest ciężka praca a nawet jak sklep zamyka się to pchasz się łokciami przez drzwi a jak byś miał pod nosem napisane ,że ostatni klient to i tak nie umiesz czytać śmieciu bo jesteś pierdolonym komuchowatym G>>>nem jak powiedział Tomasz Lis
oceń post 0 3 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.