najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

nieruchomości, remonty

budujesz ? remontujesz ? podziel się doświadczeniem z innymi
Bartłomiej Ryś
2015-12-14 14:42 100%

Daszyńskiego i Szucha bez remontu za to ze zmianą organizacji ruchu

rozpoczęty ponad rok temu przez Bartłomiej Ryś

Wiceprezydent Janusz Nowak na minionej otwartej debacie nt. Budżetu miasta na 2016 rozwiał wszelkie wątpliwości – remontu, powiedzmy to wprost, zmasakrowanych ulic Daszyńskiego oraz Szucha nie będzie ani w tym roku ani w najbliższych latach Dlaczego? Jeżeli nie wiadomo o co chodzi, to chodzi oczywiście o finanse. Urząd Miejski planuje jednak „reorganizację ruchu”, zwłaszcza na ul. Daszyńskiego.

W sprawie ulicy Daszyńskiego zainterweniował radny Robert Turlej (PO) podczas debaty nad budżetem na 2016 rok. Trzeba jednak zaznaczyć, że w żadnym wypadku nie jest to temat „świeży”. Problem ul. Daszyńskiego, jako drogi osiedlowej, ale przede wszystkim dojazdowej do Szkoły Podstawowej nr 1, został poruszony już na sesji Rady Miasta w... 2012 roku. Ówczesny wiceprezydent Adam Witek informował, że 2013 zostanie opracowana dokumentacja przebudowy drogi, a realizacja planu „nastąpi w kolejnych latach”.

- Chciałbym prosić o uwzględnienie w tym planie ul. Daszyńskiego, która jest w fatalnym stanie, wielokrotnie o tym mówiliśmy. Wielu radnych interweniowało w tej sprawie. Wiem, że przebudowa całej ulicy to koszty potężne, (…). Może by się udało jakoś bez olbrzymich nakładów finansowych udrożnić ten ruch? - pytał, już pod koniec 2015 roku, radny Turlej.

Wiceprezydent Janusz Nowak nie pozostawił złudzeń.

- W ostatnich dniach z Departamentem Zarządu Dróg dokonaliśmy wizji lokalnych niektórych ulic, które nie znalazły się w wykazie zaproponowanym przez prezydenta do modernizacji. Byliśmy również na ul. Daszyńskiego. Tam jest praktycznie gotowa dokumentacja, która przewiduje, że kompleksowa przebudowa tej drogi to koszt ponad 8 mln zł. Takich środków nie mamy w tym roku, nie ma co na nie liczyć również w przeciągu najbliższych dwóch, trzech lat.

Dodał, że Urząd zna problem i wprowadzi pewne działania, które za zadanie będą miały usprawnienie ruchu na ul. Daszyńskiego zwłaszcza, jeżeli chodzi o dojazd do SP nr 1.

Chcemy usprawnić komunikację na tej ulicy poprzez działania organizacyjne. Zmienimy tam organizację ruchu, chcemy naprawić te główne ubytki w drodze, które tam są ale i również chcemy wybudować parking, na którym będą mogły stawać te samochody, które dziś blokują dojazd do szkoły. Departament Zarządu Dróg przygotowuje taką dokumentację. Jeżeli koncepcja będzie gotowa, to będziemy chcieli ją przedyskutować z Radnymi i uzyskać aprobatę Prezydenta.

Podobnie ma się sprawa z ulicą Szucha. Jak wygląda – nie trzeba mówić, wystarczy spojrzeć na aktualne zdjęcia. Na jej remont jeszcze poczekamy – nawet kilka lat.

Podobnie, chciałem powiedzieć wyprzedzająco, dokonaliśmy też wizji lokalnej na ul. Szucha, która też oczekuje na modernizację od wielu lat. Na nią też w najbliższych latach pieniędzy nie będzie. Z Departamentem chcemy przygotować koncepcję dobrej poprawy jakości tej drogi, żeby mogła służyć mieszkańcom jeszcze przez kilka lat do momentu kiedy doczeka się tych pieniędzy inwestycyjnych.

Jak dziś wyglądają wspomniane ulice? Zapraszamy do aktualnej galerii zdjęć.

 

oceń wątek 2 0 zgłoś do moderacji
2015-12-14 15:58 84%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez agat
to przejeżdżający po bachory do sp1 blokują daszyńskiego: hołota która zatrzymuje się na środku drogi i czeka aż bachor przyjdzie albo mamuśki które równolegle parkować nie potrafią. gdyby wice albo radny tam mieszkał to remont by był na wczoraj:) koszt 8 mln to chyba jest cena z wiaduktem i parkingiem podziemnym
odpowiedz oceń post 16 3 zgłoś do moderacji
2015-12-15 12:34 8%
2
odpowiedziano ponad rok temu przez Do@agat
Zapomniał wół jak cielęciem był? Sam( a) byłeś (aś ) kiedyś :"bachorem", "mamuśką
oceń post 1 11 zgłoś do moderacji
2015-12-14 20:01 82%
3

odpowiedziano ponad rok temu przez Aga
Masakra na budowanie parków dla psów to mieli kasę i to nie małą !!!
odpowiedz oceń post 14 3 zgłoś do moderacji
2015-12-14 23:03 80%
4

odpowiedziano ponad rok temu przez Zazula
Zapraszam, żeby ktoś chociaż raz dziennie przejechał się ul. Szucha. Z pewnością nie mieszka tam żaden radny, bo dawno byłaby zrobiona. Przykre :
odpowiedz oceń post 12 3 zgłoś do moderacji
2015-12-15 09:42 88%
5

odpowiedziano ponad rok temu przez paranoja
Ul Daszyńskiego jest blokowana jedynie przez rodziców dzieci i nauczycieli z sp1 (blokują również parking przy Donimirskich i Barona) Jak nie potrafisz zaparkować swojej wielkiej fury (biała honda) to nie parkuj równolegle !!!!!!!! Kilka samochodów przejeżdzającobok zaparkowanej na środku landary pozdzierało sobie felgi o krawężnik. Jeżdżą tam jak święte krowy- po chodnikach, po ludziach, po zwierzętach, aby swoje tłuściutkie dziecko odstawić pod same drzwi.
odpowiedz oceń post 14 2 zgłoś do moderacji
2015-12-16 19:05 50%
6

odpowiedziano ponad rok temu przez jaja
Na ulicy daszyńskiego auta które przyjeżdżają po dzieci lub zawieźć dzieci stoją tylko kilka minut, najgorzej jest w sobotę lub w piątek po południu gdzie są dodatkowe zajęcia tenisa itp. na które przyjeżdżają mieszkańcy z całego Elblaga i wtedy auta stoją kilka godzin
odpowiedz oceń post 2 2 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.