najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

nieruchomości, remonty

budujesz ? remontujesz ? podziel się doświadczeniem z innymi
Marcin Pszczółkowski
2014-01-15 20:34 67%

Działka po Porto 55. Ratusz przyznaje, że jest zainteresowanie

rozpoczęty ponad rok temu przez Marcin Pszczółkowski

Rozmowy trwają. Jest zainteresowanie tym terenem – przyznaje Monika Borzdyńska, rzeczniczka prasowa prezydenta miasta. Tyle informacji podaje Magistrat, co potwierdza, że przedsiębiorcy są zainteresowani inwestycją w naszym mieście i na tym terenie.

Przypomnijmy, że kilka lat temu działkę od prywatnego inwestora kupił duński developer – firma Sjaelso. Zamierzenia były ambitne – budowa pierwszej w Elblągu Galerii Handlowej Porto 55. Przygotowano nawet projekt i wystąpiono o wszystkie pozwolenia na budowę obiektu. Później już tak różowo nie było. Inwestycja nie ruszała, aż w końcu duńska firma ogłosiła wycofanie się z polskiego rynku nieruchomości.

Pod koniec 2013 r. natomiast Sjaelso ogłosiło upadłość. Działkę w Elblągu przejął syndyk masy upadłościowej duńskiego developera w Polsce. Miasto rozpoczęło żmudny proces odzyskiwania swoich należności od niedoszłego inwestora.

Tymczasem, według naszych informacji, zainteresowanie samą działką nie osłabło. Nic w tym dziwnego. Jest to bowiem uzbrojony i gotowy do inwestycji grunt w samym centrum miasta. Według naszych informacji przynajmniej raz w miesiącu do Urzędu Miejskiego w Elblągu wpływa zapytanie o możliwość zakupu tej nieruchomości.

Potwierdza to Monika Borzdyńska, rzeczniczka prasowa prezydent miasta. Jak mówi, rozmowy z zainteresowanymi inwestorami trwają. Miasto obowiązuje jednak tajemnica handlowa.

- Na razie mogę tylko powiedzieć, że toczą się rozmowy z zainteresowanymi działką inwestorami. Jest zainteresowanie tą lokalizacją - informuje Monika Borzdyńska.

Według naszych informacji, działką jest zainteresowany przedsiębiorca z Obwodu Kaliningradzkiego.

oceń wątek 12 6 zgłoś do moderacji
2014-01-15 20:59 73%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez emek
Autorowi polecam czytanie swoich tekstów przed opublikowaniem. ;)
odpowiedz oceń post 8 3 zgłoś do moderacji
2014-01-15 22:54 57%
2

odpowiedziano ponad rok temu przez znafca
Ten tekst to jakieś bzdury, co ma miasto do prywatnej działki?! Jak już to zainteresowani moga sobie pogadać z syndykiem!;)
odpowiedz oceń post 4 3 zgłoś do moderacji
2014-01-16 07:34 40%
3

odpowiedziano ponad rok temu przez na ulicy mówią
Ja też jestem zainteresowany. Co z tego? Niech teraz chodzi i mówi, że jest dwóch zainteresowanych w tym jeden z Elbląga. Cena 27 mln za działkę z projektem i pozwoleniem mnie nie powala.
odpowiedz oceń post 2 3 zgłoś do moderacji
2014-01-16 07:36 40%
4

odpowiedziano ponad rok temu przez na ulicy mówią
Ja też jestem zainteresowany. Co z tego wynika? Niech teraz chodzi i mówi, że są zainteresowane dwie osoby w tym jeden z Elbląga. Cena 27 mln za działkę i projekt z pozwoleniem m,nie również nie przeraża.
odpowiedz oceń post 2 3 zgłoś do moderacji
2014-01-16 09:42 0%
5

odpowiedziano ponad rok temu przez Piterek
ale chyba tajemnicą nie jest rodzaj inwestycji np. kościół , kolejny urząd czy klub go go?
odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2014-01-16 12:27 33%
6

odpowiedziano ponad rok temu przez jasio
tylko mi tu kacapów nie sprowadzajcie!!!!!!!!!!!!!!
odpowiedz oceń post 1 2 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.