najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

nieruchomości, remonty

budujesz ? remontujesz ? podziel się doświadczeniem z innymi
Dzikie kąpieliska pod nadzorem Policji
2016-08-10 15:30 100%

Dzikie kąpieliska pod nadzorem Policji

rozpoczęty ponad rok temu przez Paweł Rodziewicz

W Elblągu i jego okolicach brakuje miejsc, gdzie w ładne dni można wypocząć zażywając kąpieli na łonie natury. Mieszkańcy często korzystają z dzikich kąpielisk narażając się nie tylko na mandaty. Wchodząc do wody w miejscach niestrzeżonych ryzykują zdrowie i życie.

Basen Miejski przy ul. Spacerowej został zamknięty w 2012 roku. Od tego czasu miasto zostało pozbawione jedynego, bezpiecznego kąpieliska, które służyło elblążanom od roku 1934. Nie posiadając lepszej alternatywy, mieszkańcy Elbląga coraz częściej decydowali się zażywać kąpieli w miejscach do tego nie przeznaczonych.

Największą popularnością cieszy się tzw. dzikie kąpielisko przy moście kolejowym na rzece Elbląg. Przychodzą tam głównie osoby młode. Zdarza się jednak, że przychodzą tam całe rodziny. Jest to miejsce wzmożonych kontroli m.in. przez patrole wodne policji.

W maju policjanci zrealizowali 18 służb patrolu wodnego, w czerwcu 26 a w lipcu 23. 106 razy przeprowadzono kontrolę dzikich kąpielisk, na wodzie i terenach przywodnych wylegitymowano 208 osób. W ten sposób ujawniono 94 wykroczenia

- informuje Krzysztof Nowacki z Zespołu Prasowego KPM w Elblągu.

Zgodnie z artykułem 55 kodeksu wykroczeń ten, kto kąpie się w miejscu zabronionym, podlega karze do 250 zł grzywny albo karze nagany. Co ważne, karane jest także samo przebywanie w wodzie. Wykroczenie to może zostać popełnione zarówno umyślnie, jak i nieumyślnie. Nie jest wytłumaczenim fakt, że nie wiedzieliśmy o zakazie kąpieli.

Oczywiście, głównym powodem uznania danego kąpieliska za zakazane są względy bezpieczeństwa. Co roku bowiem w miejscach niestrzeżonych lub tam, gdzie kąpiel jest zakazana dochodzi do utonięć

- wyjaśnia Krzysztof Nowacki

Głównymi błędami, które stają się przyczyną tragedii, są z reguły: spożywanie alkoholu przed wejściem do wody, skakanie na niezbadany grunt oraz wchodzenie do zimnej wody po uprzednim mocnym rozgrzaniu organizmu.

Na niestrzeżonym kąpielisku nie możemy spodziewać się szybkiej akcji ratunkowej. Dlatego lepiej nie ryzykować. Alternatywą dla miłośników kąpieli może być basen kryty, lub kąpieliska znajdujące się nad Zalewem Wiślanym.

Może kiedyś w Elblągu powstanie jeszcze miejskie kąpielisko z prawdziwego zdarzenia.

 

oceń wątek 3 0 zgłoś do moderacji
2016-08-10 16:27 50%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez mors
Czy moczenie i mycie nóg w wodzie zaliczane jest już jako przebywanie w wodzie ?
odpowiedz oceń post 2 2 zgłoś do moderacji
2016-08-10 21:38 50%
2
odpowiedziano ponad rok temu przez ggg
Zależy od tego jaki humor będzie miał policjant
oceń post 2 2 zgłoś do moderacji
2016-08-12 08:14 0%
3

odpowiedziano ponad rok temu przez 990
a może zostawić debili samopas-chcą-niech sie topią ,nie mozna nikogo zmuszać do życia za wszelka cene !!!!
odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
AnetaZ
2016-08-12 15:50 0%
4

odpowiedziano ponad rok temu przez AnetaZ
Powinni zakazać spożywania alkoholu nad wodą.
odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2016-08-20 11:36 0%
5
odpowiedziano ponad rok temu przez ksiadz
A moze w ogole zakazac spozywania alkoholu i sexu?
oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.