najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

nieruchomości, remonty

budujesz ? remontujesz ? podziel się doświadczeniem z innymi
Marcin Pszczółkowski
2014-05-13 06:53 93%

Elbląg tonie w psich odchodach. Jak temu przeciwdziałać?

rozpoczęty ponad rok temu przez Marcin Pszczółkowski

Powszechny widok w naszym mieście? Właściciel wyprowadza psa do parku, a ten załatwia się na trawie. Następnie, jak gdyby nigdy nic się nie stało, człowiek i zwierzę odchodzą. Nieczystość pozostaje. Czy jest szansa aby to zmienić?

Radna Maria Kosecka wskazuje, że można wprowadzić pewne rozwiązanie, sprawdzone już w Gdańsku, które może również zdać rezultat w naszym mieście.

- Wszystkim nam zależy aby Elbląg był miastem czystym i zadbanym. Aby taki efekt utrzymać należy edukować i prowadzić odpowiednie działania profilaktyczne. Wielokrotnie na przestrzeni ostatnich lat nagłaśniany był problem psich odchodów na trawnikach. Jednak poza powszechnym oburzeniem i potępieniem nie wykonano żadnych działań w kierunku cywilizowanego załatwienia tego problemu. A takich przykładów w innych miastach nie brakuje – mówi radna Kosecka. - Do wystąpienia zainspirowała mnie jedna z mieszkanek naszego miasta, która zwróciła uwagę na możliwość wykonania, wzorem na przykład sąsiedniego Gdańska, wybiegu dla psów. Przywoływane w Gdańsku wybiegi znajdują się chociażby w Parku Reagana na Brzeźnie, czy też w dzielnicy Wrzeszcz w Parku przy ul. Białej.

Radna Maria Kosecka sugeruje wykorzystanie tych pozytywnych elementów i wykonanie w Parku Kajki odpowiednio wygrodzonego i oznakowanego miejsca jako wybieg dla psów. Wyposażenie tego miejsca w regulamin oraz monitoring będzie gwarantem wykorzystania zgodnie z przeznaczeniem i zabezpieczy przed aktami wandalizmu.

- Ponieważ jestem zwolenniczką rozwiązań systemowych wnioskuję aby takie wybiegi znalazły się również w innych miejscach wypoczynku elblążan ze swoimi czworonożnymi pupilami. Poprzez stworzenie odpowiednich warunków wpłyniemy pozytywnie na poziom edukacji właścicieli psów, ale również damy przykład troski o czystość i środowisko w mieście – dodaje Kosecka.

 

oceń wątek 54 4 zgłoś do moderacji
2014-05-13 07:12 9%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez k4898989364
mam małego psa i robi małe kupki, gorzej z tymi dużymi :))))))))))))))))) mój pies wyraża mój pogląd na rzeczywistość Elbląga, Polski i robi kupy na mieście, nigdy na swoim podwórku
odpowiedz oceń post 3 32 zgłoś do moderacji
Okno styl
2014-05-13 10:33 90%
2
odpowiedziano ponad rok temu przez Okno styl
A co to za różnica jaka kupa ,po swoim psie trzeba sprzątać i już ja mam pitbulla i nie stanowi to dla mnie problemu.Mam chociaż tą świadomość że ani ja ani ktoś inny nie wywinie orła na tej małej kupce .
oceń post 26 3 zgłoś do moderacji
2014-05-13 12:25 67%
3
odpowiedziano ponad rok temu przez se
czy kupa jest duża czy mała tak samo śmierdzi gdy wdepniesz....
oceń post 8 4 zgłoś do moderacji
2014-05-13 13:51 73%
4
odpowiedziano ponad rok temu przez Elg.
Jakbyś zapłacił z pięć stów to byś zbierał to gówno gołymi rękami
oceń post 8 3 zgłoś do moderacji
2014-05-13 07:32 81%
5

odpowiedziano ponad rok temu przez na tak
Propozycja warta uwzględnienia - temat drażliwy i niełatwy
odpowiedz oceń post 26 6 zgłoś do moderacji
2014-05-13 08:33 84%
6

odpowiedziano ponad rok temu przez lokalny patriota
Bardzo dobra inicjatywa. Należy najpierw stwarzać warunki i wymuszać prawidłowe postawy.
odpowiedz oceń post 27 5 zgłoś do moderacji
2014-05-13 08:36 69%
7

odpowiedziano ponad rok temu przez ben
jakis bezrobotny moglby znalezc przy okazji prace i zajmować się tą sprawą
odpowiedz oceń post 9 4 zgłoś do moderacji
2014-05-13 08:46 28%
8

odpowiedziano ponad rok temu przez zaxon
Ciekawe, jeśli mieszkam na kamionce to co, mam zapierdzielać ze swoim psem do parku kajki do wychodka i jeszcze błagać psa aby czasami nie zes.ał się w czasie drogi ??? Pani Kosecka, takie idiotyzmy to tylko wy możecie wymyślać. Ludzie to mają obowiązek sprzątać po swoich psach, a straż miejska tego pilnować i karać. KARAĆ i jeszcze raz KARAĆ nawet 500 zł. Jak jeden z drugim dostaną taką karę i im komornik zwindykuje to następnym razem będą sami rękę pod tyłek psa podstawiać aby przypadkiem trawnika nie pobrudził. A szczególnie te wszystkie wypindrzone paniusie z pieskami. To jest jedyna metoda na porządek w mieście.
odpowiedz oceń post 9 23 zgłoś do moderacji
2014-05-13 09:41 85%
9
odpowiedziano ponad rok temu przez ona
Wychodek to zrób sobie w domu!! to jest wybieg, tam psa spuszczasz luzem, ale tez musisz po nim sprzatać!!!
oceń post 17 3 zgłoś do moderacji
2014-05-13 11:33 84%
10
odpowiedziano ponad rok temu przez lokalny patriota
widać, że czytanie ze zrozumieniem stanowi problem dlatego pozwolę sobie przytoczyć "wnioskuję aby takie wybiegi znalazły się również w innych miejscach wypoczynku elblążan ze swoimi czworonożnymi pupilami". Oj...
oceń post 16 3 zgłoś do moderacji
2014-05-14 09:38 25%
11
odpowiedziano ponad rok temu przez zaxon
To Wy czytajcie ze zrozumieniem. Co ma wybieg do zas..anych chodników ? Po co mi wybieg na Kamionce skoro pies pobiega po trawniku i mu wystarczy ? Sami nie rozumiecie w czym problem. Nie w tym, że psy nie mają gdzie pobiegać, ale w tym, że nie mają miejsca żeby się w nim załatwić. Co do sprzątania to oczywiste jest, że czy pies narżnie na trawnik czy do wybiegu właściciel musi posprzątać. Ale po kiego grzyba nam wybiegi dla piesków za grubą kasę ? Niech biegają po parkach a właścieiele niech sprzątają po nich. Mój pies robi tam gdzie mu się zachce, a ja zawsze, ZAWSZE po nim sprzątam.
oceń post 1 3 zgłoś do moderacji
2014-05-13 08:48 67%
12

odpowiedziano ponad rok temu przez Patriot-PL
Najpierw to niech sie miasto zajmie tymi bezdomnymi co sraja wszedzie ,a pozniej sie do wlascieli psow przyczepiac ! Ani smietnika na pse odchody , ani nic tu nie ma na tej wsi zabitej dechami !!!!!!!!!!!!!!!! WYMAGANIA SA ,A WARUNKOW NIE MA !!!!!!!!!
odpowiedz oceń post 14 7 zgłoś do moderacji
2014-05-13 09:39 84%
13
odpowiedziano ponad rok temu przez ona
Kazdy kto zbiera po psie może wyrzucic odchowy w torebce lub woreczku DO JAKIEGOKOLWIEK SMIETNIKA!!! nie musi byc to zielony pojemnik, pojemnij z nakleja psa, czy tez te zielone z napisem "sprzataj po swoim psie" każdy pojemnij miejski!!! dzwoniła do urzedu dowiadywałam się, ale ciezko jest po swoim psie sprzatac, to takie uwłaczające...ale jak sie mandat 200-400zł dostanie to zaraz sie znajdzie woreczek ;) mam psa sprzatam po nim zawsze!!!
oceń post 21 4 zgłoś do moderacji
2014-05-13 08:55 36%
14

odpowiedziano ponad rok temu przez smycz
Wazniejsze od psich kupek jest wyprowadzanie psa luzem, bez smyczy, to jest prawdziwą płaca
odpowiedz oceń post 4 7 zgłoś do moderacji
2014-05-13 12:14 77%
15
odpowiedziano ponad rok temu przez ona
W Elblągu jest zakaz puszczania psow luzem, dlatego taki wybieg powinien powstac!!!!
oceń post 10 3 zgłoś do moderacji
2014-05-15 09:56 0%
16
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Nie ma takiego zakazu bo byłby on niezgodny z prawem. Właściciel ma zabapieczyć inne oeoby przed zachowaniami swojego psa i sam uznaje czy ma to zrobić przez smycz kaganiec czy dobre ułożenie psa. Ja niemal nigdy nie prowadzę psa na smyczy a jego kupek długo by szukać własnie dlatego że biega luzam i z dala od chodników. Problem wynika właśnie z tego że mało kto zna psie zwyczaje i to psa zmusza się do s..a przy chodniku bo smych krótka a po trawniku nikt nie chodzi...
oceń post 0 3 zgłoś do moderacji
2014-05-13 09:14 27%
17

odpowiedziano ponad rok temu przez yataman
POlicja moglaby sie zajac wlascicielami psow chodzacymi po ulicy fromborskiej. Tam psie gowna leza doslownie na chodniku. zastanawiam sie jakim tzreba byc chamem i prostakiem zeby puszczac psa luzem aby nasral na chodnik i nic sobie z tego nie robic. do psiarzy: niech wam te wasze kundle sraja w domu na dywan!
odpowiedz oceń post 8 22 zgłoś do moderacji
2014-05-13 09:47 56%
18

odpowiedziano ponad rok temu przez K-Kuba
Policja mogłaby wziąść się za Straż Miejską która nie zbiera odchody po psach które błąkają sie wszędzie przecież do ich obowiązku to należy a nie stać zazrogiem z fotoradarem i karać kierowców - to policji zadznie
odpowiedz oceń post 5 4 zgłoś do moderacji
2014-05-13 09:56 75%
19

odpowiedziano ponad rok temu przez ja
kupy małe czy duże tak samo śmierdzą
odpowiedz oceń post 9 3 zgłoś do moderacji
2014-05-13 10:05 83%
20

odpowiedziano ponad rok temu przez en
Zawsze sprzątałam po swoim psie ,ale już nigdy tego nie zrobię ,ponieważ chodzę na spacer z psem i wszędzie pełno kości w parkach jest porozrzucane nie da się spokojnie przejść ,żeby pies nie chwycił jakiegoś dziadostwa,szkieł pełno na chodnikach i niestety ostatnio mój pies sobie łapę rozwalił . Czystości to trzeba wymagać od każdego ,a nie tylko od właścicieli psów .
odpowiedz oceń post 19 4 zgłoś do moderacji
2014-05-18 21:32 33%
21
odpowiedziano ponad rok temu przez Herbanik
Racja, leży pełno śmieci jak nie zwierzak się pokaleczy to dziecko. To jak pamiętam cofnąć się czasem do lat 80-90 nie było takiej góry śmieci. Druga sprawa nauczyć ludzi że śmieci się wyrzuca do śmietnika a nie na trawnik. Bo kupa się rozłoży ale opakowanie bo batonie może za 500 lat, więc uważam temat psich kup za nie czasowy.
oceń post 1 2 zgłoś do moderacji
2014-05-13 10:23 16%
22

odpowiedziano ponad rok temu przez k84444444464
znowu radna Kosecka, tym razem zbiera kupki :))))))))))))))))))))))))
odpowiedz oceń post 4 21 zgłoś do moderacji
2014-05-13 12:15 77%
23
odpowiedziano ponad rok temu przez asd
i co łyso Ci :P
oceń post 10 3 zgłoś do moderacji
2014-05-13 10:55 14%
24

odpowiedziano ponad rok temu przez Dante
monitoring dla "psiego kibelka"... taniej będzie postawić SM.
odpowiedz oceń post 1 6 zgłoś do moderacji
2014-05-13 12:17 86%
25
odpowiedziano ponad rok temu przez ona
monitoring na cały park, bo wandali pełno.... a nowe zaraz zniszczą ! wiesz co tam sie wieczorami dzieje? Dobrze, ze patrole mieszkańców są ...oczywiscie z psami!
oceń post 12 2 zgłoś do moderacji
2014-05-13 10:59 60%
26

odpowiedziano ponad rok temu przez lucjan
Jak temu przeciwdziałać? bardzo prosto ,wylegitymować i odnieść właścicielowi kupkę na dywan do pokoju. Nie chce sprzatać to nie .... :D
odpowiedz oceń post 6 4 zgłoś do moderacji
2014-05-13 11:00 24%
27

odpowiedziano ponad rok temu przez marek
a zanim dojdzie do wybiegu to ma iść w pampersie??
odpowiedz oceń post 5 16 zgłoś do moderacji
2014-05-13 12:18 78%
28
odpowiedziano ponad rok temu przez asd
marku sam sobie przeczysz.....wybieg to nie kibel...zawsze masz sprzatac czy to do Ciebie nie dociera? na wybiegu puszczasz psa i sie z nim bawisz.... ludzie ... masakra
oceń post 14 4 zgłoś do moderacji
2014-05-13 11:06 75%
29

odpowiedziano ponad rok temu przez ona
ja takze zbieram po swoim psie ale co to da jak wokół innych smieci a zwłaszcza jedzenia pod blokami ,szkła itp moze najpierw zabroni sie wyrzucania wszystkiego przez okna a nie tylko włascicieli psów sie czepiacie!!! sami najpierw zadbajcie o to aby było czysto ,moj psiak nie raz sie juz zatruł
odpowiedz oceń post 15 5 zgłoś do moderacji
2014-05-13 11:08 86%
30

odpowiedziano ponad rok temu przez mellaa
Dl;a mnie nie ma żadnego problemu w sprzątaniu po swoim pupilku, bo sprzątam i nie przeszkadzają mi brak śmietników, woreczków itp.... dla chcącego nic trudnego, problemem jest dla mnie brak odpowiedzialności finansowej za walenie kup byle gdzie byle dalej od swojego domu, np: pod czyimś balkonem, oknem, jestem za tym aby straż miejska jeśli juz jest to niech się weźmie za robotę, bo właściwie to nigdy ich na mieście, na chodnikach, w parkach nie widziałam, widuje ich kiedy siedzą i czekają z ukrytymi radarami na przekroczenie prędkości, a od tego to chyba Policja jest. Więc panowie i panie stażnicy miejscy jak sama nazwa mówi weźcie się za robotę i chodzcie po mieście bo jak na razie to nie wiem gdzie jesteście bo na pewno nie w moim mieście. pozdrawiam wszystkich kupowiczów, którzy nie sprzątają p oswoich pupilach i życzę im aby co dziennie wdepywali oni lub członkowie ich rodzin w największe psie odchody :) i aby nie denerwowali się z tego powodu !!!!
odpowiedz oceń post 12 2 zgłoś do moderacji
2014-05-13 11:24 63%
31

odpowiedziano ponad rok temu przez asdfr
Ostatnio po deszczu, kiedy zaczęło świecić Słońce, wybrałam się na spacer do pobliskiego parku... Uderzył mnie smród stęchlizny i psich kup, które pod wpływem deszczu się rozpuszczają do gleby, a potem parują... Sprzątajcie po swoich pupilach, bo nie jest fajnie wciągać nosem smród psich odchodów, kiedy chce się pooddychać świeżym powietrzem...
odpowiedz oceń post 10 6 zgłoś do moderacji
2014-05-13 17:18 0%
32
odpowiedziano ponad rok temu przez herbatnik
no nie wiedziałem że kupa paruje. Ale widzisz człowieczku jak skoszonej trawy nie zbiorą to zawsze ....
oceń post 0 4 zgłoś do moderacji
2014-05-13 11:27 89%
33

odpowiedziano ponad rok temu przez fantomas
Mam psa i sprzątam po nim. Nie wiem dlaczego zrezygnowano z podatku za posiadanie psa?
odpowiedz oceń post 16 2 zgłoś do moderacji
2014-05-13 11:31 88%
34

odpowiedziano ponad rok temu przez na tak
są tacy co im nic nie pasuje ,każda propozycja jest negowana.Osobiste urazy i niechęć bierze górę nad rozsądkiem .Wybiegi dla piesków jak najbardziej - jestem za .Fajnie ,że jest grupa mieszkańców popierających ten pomysł
odpowiedz oceń post 22 3 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.