najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

nieruchomości, remonty

budujesz ? remontujesz ? podziel się doświadczeniem z innymi
Interwencja elblag.net: 4 zwalniające progi przy szkołach będą nowe
2016-08-25 12:52 100%

Interwencja elblag.net: 4 zwalniające progi przy szkołach będą nowe

rozpoczęty ponad rok temu przez Maciej Markowski

Dzięki wspólnym działaniom redakcji gazety internetowej elblag.net oraz funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu udało się ustalić 4 miejsca zlokalizowane blisko szkół, gdzie na jezdni są uszkodzone progi zwalniające. Niestety wielu kierowców, nie bacząc na zagrożenie, łamało przepisy w miejscach, gdzie za chwilę pojawi się mnóstwo dzieci i młodzieży. Już niedługo problem zniknie, gdyż powiadomiony został zarządca elbląskich dróg.

Cała historia zaczęła się od progu zwalniającego przy ulicy Sadowej 2, gdzie mieści się Szkoła Podstawowa nr 16 im. Józefa Wybickiego. Przed wyjściem z placówki znajduje się próg zwalniający, który nie posiada swojej zewnętrznej części. Brak tego fragmentu dawał kierowcom okazję do wymijania progu bez zwalniania. Problem polega na tym, że za jezdnię w tej sytuacji zaczął służyć chodnik.

Wysłaliśmy w to miejsce jednego z naszych pracowników i choć był tam zaledwie 10 minut, to zdążył dopatrzyć się aż 5 wykroczeń w tym właśnie miejscu. Jak poinformował nas Jakub Sawicki z Biura Prasowego KMP Policji:

- Zgodnie z art. 26 ust. 3 pkt 3 Ustawy (prawo ruchu drogowego) kierującemu pojazdem zabrania się jazdy wzdłuż po chodniku lub przejściu dla pieszych. Grozi za to kara grzywny w wysokości 250 zł.

Takie manewry w tym miejscu, jak udało się podpytać kilku przechodniów, są na porządku dziennym. Swoją obawę osoby przez nas napotkane wyraziły tym większą, że za chwilę do szkoły powrócą dzieci, a już teraz wiele z nich korzysta z przyszkolnych obiektów sportowych, np. boiska. O tej sytuacji powiadomiony został zarządca drogi.

- W najbliższych dniach będzie wybudowany nowy próg z brakiem możliwości jego objechania - poinformował nas Jakub Sawicki. - Próg zostanie zdjęty całkowicie, ponieważ będzie budowany (z polbruku) przy szkole próg wyspowy z przejściem dla pieszych.

Jak się okazało podobne remonty zostaną zrealizowane przy trzech innych placówkach w Elblągu: Gimnazjum nr 7 przy ulicy Lotniczej, Szkole Podstawowej nr 14 przy ulicy Mielczarskiego oraz Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym przy ulicy Kopernika. W tych miejscach również będą nowe progi zwalniające.

#Elblag.netZmieniaRzeczywistość

 

oceń wątek 4 0 zgłoś do moderacji
2016-08-25 16:01 100%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez mama
oprócz progów zwalniających może wypadałoby zainterweniować w sprawie chodników wokół szkoły nr 16...pozostawiają wiele do życzenia
odpowiedz oceń post 6 0 zgłoś do moderacji
2016-08-25 20:24 75%
2

odpowiedziano ponad rok temu przez Rodzic
Nie zgadzam się z policją, że przyczyną najeżdżania na chodnik jest fakt zdekompletowanych progów zwalniających. Głowna przyczyna tkwi w szerokości ulicy oraz z faktu że poniom chodnika jest bez mała na tym samym poziomie co ulica bo praktycznie nie ma tak krawężników. Gdy mijają się dwa stosunkowo szerokie auta trudno nie najechać na chodnik bo grozi zaczepieniem auta jadącego w przeciwnym kierunku. Ulica Sadowa przygotowana do jazdy furmankami konnymi nie przystaje do komunikacji w obecnych czasach
odpowiedz oceń post 3 1 zgłoś do moderacji
2016-08-26 22:07 75%
3

odpowiedziano ponad rok temu przez kerowcakeczupu
po cholere te progi zwalniajace? tam i tak jest takie czolgowisko, ze tylko skonczony kret jechalby tam szybciej niz 20/h xDDD
odpowiedz oceń post 3 1 zgłoś do moderacji
2016-08-27 08:15 80%
4

odpowiedziano ponad rok temu przez smutny
Była sprawa tzw. progów zwalniających szeroko nagłaśniana, że maja być demontowane, gdyż powodują uszkodzenia aut. No to jak to w końcu jest?Raz tak, raz tak w myśl zasady, kto pierwszy wstanie ten rządzi ? Przed szkołami stoją znaki ograniczające prędkość i to winno wystarczyć. A tak znaki i progi i co jeszcze ? W pewnym okresie byli "przewodnicy" z dużym znakiem STOP. Może ten sposób na bezpieczeństwo jest lepszy. W czasie wakacji, ferii, po południu ,soboty, niedziele dzieciaków nie ma a znaki i progi są. To jakaś paranoja! Pod rozwagę mości panowie ten temat podsuwam.
odpowiedz oceń post 4 1 zgłoś do moderacji
2016-08-29 15:49 75%
5

odpowiedziano ponad rok temu przez clowlly
A co mają powiedzieć dzieci ze szkoły podstawowej nr 12 gdy mają przejść przez ul. Nowowiejska. Znaki są i co z tego jak większość kierowców ma to w nosie i pędzi. Nie zwalniają ba nawet nie zatrzymują się przed przejściem gdy kierowca na bocznym pasie się zatrzyma aby przepuścić dziecko
odpowiedz oceń post 3 1 zgłoś do moderacji
2016-12-09 00:30 100%
6

odpowiedziano ponad rok temu przez qwert
budowanie progow zwalniajacych na ulicy podziurawionej jak ser szwajcarski to czysty debilizm
odpowiedz oceń post 3 0 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.