najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

nieruchomości, remonty

budujesz ? remontujesz ? podziel się doświadczeniem z innymi
Komisja nadzorująca pracę służb miejskich powołana
2016-06-14 10:21 100%

Komisja nadzorująca pracę służb miejskich powołana

rozpoczęty ponad rok temu przez Maciej Markowski

Miesiąc temu na łamach naszej gazety internetowej informowaliśmy o sporych zmianach w zakresie bezpieczeństwa w mieście. Powstało chociażby "Centrum Bezpieczeństwa Miasta", rozbudowana sieć monitoringu miejskiego czy zreorganizowana Straż Miejska. Aby jeszcze lepiej zadbać o bezpieczeństwo obywateli Elbląga Prezydent powołał Komisję Bezpieczeństwa i Porządku, która ma mieć zwierzchnictwo nad służbami miejskimi, ale nie tylko rzecz jasna.

W zakres zadań powołanego organu wchodzi między innymi: ocena zagrożeń porządku publicznego i bezpieczeństwa obywateli, opiniowanie pracy Policji i innych służb miejskich, inspekcji i straży, przygotowanie projektu miejskiego programu zapobiegania przestępczości, opiniowanie projektów innych programów współdziałania Policji i innych służb miejskich, opiniowanie projektu budżetu miasta, opiniowanie projektów aktów prawa miejscowego, opiniowanie zleconych przez Prezydenta zagadnień dotyczących porządku publicznego i bezpieczeństwa obywateli. Kadencja komisji trwa 36 miesięcy.

Przewodniczącym powołanej komisji będzie sam Prezydent Miasta - Witold Wróblewski. Jego zastępcą natomiast kierownik Referatu Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego w Elblągu, czyli Mariusz Grudziński. Sekretarzem natomiast wybrano Jarosława Rolnickiego - specjalistę do spraw systemu ochrony przeciwpożarowej, zarządzania kryzysowego i bezpieczeństwa w Referacie Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego.

Ponadto w składzie komisji znaleźli się:

1. Jolanta Janowska (Radna RM w Elblągu);

2. Maria Kosecka (Radna RM w Elblągu);

3. Barbara Dyrla (Kierownik Referatu Zdrowia i Spraw Społecznych);

4. Beata Nosewicz (Kierownik Referatu Edukacji w Departamencie Edukacji i Sportu);

5. Sławomir Skorupa (Dyrektor Departamentu Gospodarki Nieruchomościami i Geodezji);

6. Krzysztof Konert (Komendant Policji);

7. Tomasz Piaskowski (Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji).

Powołano także do udziału w pracach komisji osoby będące "głosem doradczym", m.in.: Zbigniewa Patera (Skarbnika Miasta), Tomasza Stemporzeckiego (Kierownika Referatu w Departamencie Zarządu Dróg), Mirosławę Grochalską (Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej), Artura Adamczuka (Dyrektora Zarządu Budynków Komunalnych), Marka Jarosza (Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego), Jana Korzeniowskiego (Komendanta Straży Miejskiej), Łukasza Kochana (Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej), Arkadiusza Kulika (Komendanta Placówki Straży Granicznej), Mirosława Rogulskiego (Naczelnika Urzędu Celnego), Sławomira Urbańskiego (Komendanta Oddziału Żandarmerii Wojskowej), Jerzego Kołodziejskiego (Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego), Jerzego Koronowskiego (Powiatowego Lekarza Weterynarii) oraz Joannę Urbaniak (Rzecznika Prasowego Prezydenta Elbląga).

Udział w pracach komisji będzie brał również nowy Prokurator Rejonowy w Elblągu Marcin Rost.

 

oceń wątek 1 0 zgłoś do moderacji
2016-06-14 13:14 40%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez realista
to po ile przypadnie na głowę z kasy miejskiej bo wolontariat to raczej nie będzie ??
odpowiedz oceń post 2 3 zgłoś do moderacji
2016-06-14 15:16 100%
2

odpowiedziano ponad rok temu przez rm
A o Państwowym Ratownictwie Medycznym Pan Prezydent zapomniał? Chociażby w roli doradczej. Może proszę spytać?
odpowiedz oceń post 3 0 zgłoś do moderacji
2016-06-14 16:45 57%
3

odpowiedziano ponad rok temu przez komentarz
Jest to komisja wynikająca a przepisów prawa ,obecność na posiedzeniach jest bezpłatna .Wiec nie wprowadzaj w błąd czytelników ty realisto
odpowiedz oceń post 4 3 zgłoś do moderacji
2016-06-14 20:52 0%
4

odpowiedziano ponad rok temu przez realista
komentarz wiesz co oznacza znak zapytania ??jak nie to może szkoły było za mało ??
odpowiedz oceń post 0 3 zgłoś do moderacji
2016-06-15 08:30 50%
5

odpowiedziano ponad rok temu przez zaq
znowu wymyślona i powołana jakaś bzdurna komisja.! a co dalej ze sprawą Koseckiej i mężulka Arkadiusza i SPA w Kołobrzegu.????
odpowiedz oceń post 3 3 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.