najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

nieruchomości, remonty

budujesz ? remontujesz ? podziel się doświadczeniem z innymi
Mały ruch graniczny wstrzymany, zaufanie do Rządu szybuje w górę
2016-09-12 12:30 100%

Mały ruch graniczny wstrzymany, zaufanie do Rządu szybuje w górę

rozpoczęty ponad rok temu przez Maciej Markowski

Wojewoda warmińsko-mazurski zorganizował - z upoważnienia ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Błaszczaka - spotkanie dotyczące MRG. Artur Chojecki odniósł się do rzekomo nieprawdziwych informacji dotyczących m.in. ilości osób przekraczających granicę polsko-rosyjską, spadku w ruchu turystycznym czy pogarszającej się sytuacji na rynku pracy w województwie. W tym samym czasie ukazał się raport CBOS-u, który jasno wskazuje, że ludzie czują się w Polsce coraz bezpieczniej od momentu zakończenia szczytu NATO oraz Światowych Dni Młodzieży.

CBOS zauważa, że po szczycie NATO i Światowych Dniach Młodzieży znacząco zmieniło się postrzeganie kompetencji władz i instytucji państwowych w kwestii zapewnienia bezpieczeństwa. Ponad dwie piąte (44 proc. - wzrost o 24 pkt. od kwietnia) uczestników badania oceniło, że władze są dobrze przygotowane do zapobiegania terroryzmowi; przeciwnego zdania była jedna trzecia – 33 proc. respondentów (o 30 pkt. mniej niż w kwietniu).

Wojewoda w-m także zaznaczał, że kwestia bezpieczeństwa mieszkańców jest priorytetowa. Polska nie może sobie pozwolić na jakiekolwiek prowokacje ze strony Federacji Rosyjskiej. W spotkaniu dotyczącym MRG wziął udział zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji Andrzej Zielonka, który przedstawił statystyki ukazujące dane odnoszące się do przestępczości z udziałem obcokrajowców. Według raportu zmalała liczba przestępstw od czasu zawieszenia umowy o swobodnym przekraczaniu granicy polsko-rosyjskiej. W pierwszym półroczu 2015 roku było ich 86, a w tym samym okresie 2016 roku już tylko 48.

Wojewoda przyznał, że przyjeżdżający do Polski Rosjanie kupują tyle samo co przed 4 lipca. Zastrzegał również, że będzie zabiegał o poprawę sytuacji we wschodniej Polsce, której mieszkańcy odczuwają długoletnie zaniedbania:

- Wspólnie, i strona rządowa i samorządowa, musimy podjąć wszystkie możliwe działania. Nasi obywatele muszą mieć poczucie bezpieczeństwa i gwarancję godnego życia. Ale w tej sprawie liczy się przede wszystkim bezpieczeństwo państwa - tłumaczył Artur Chojecki.

 

oceń wątek 2 0 zgłoś do moderacji
2016-09-12 13:13 82%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez anonimek1
Ludzie w PL czują się bezpieczniej niż na zachodzie, bo nie ma tylu muslimów. Rosjanie nie mieli nic do tego.
Proszę zrobić ankietę, czy ludzie w naszej okolicy są zadowoleni z zamknięcia MRG. Kilka odpowiedzi:
1. Zadowolony.
2. Niezadowolony.
3. Niezadowolony, chciałbym np. 4 przejazdy w m-cu.
4. Niezadowolony, chciałbym przejazdy co 3 dni.

Jestem ciekaw wyniku
odpowiedz oceń post 18 4 zgłoś do moderacji
2016-09-12 13:31 89%
2

odpowiedziano ponad rok temu przez Passat B3
No to po MRG aż do wyborów parlamentarnych. Trzeba poznać ładną Rosjankę z Królewca w celu bliższej wymiany handlowej i nie tylko ...
odpowiedz oceń post 17 2 zgłoś do moderacji
2016-09-12 14:01 4%
3

odpowiedziano ponad rok temu przez patriota
kacapy won!! Polska to nie Krym!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
odpowiedz oceń post 1 24 zgłoś do moderacji
2016-09-12 14:01 14%
4

odpowiedziano ponad rok temu przez Qwerty
Ja jestem zadowolony, bo w końcu granice się przekracza w normalnym czasie.
odpowiedz oceń post 3 19 zgłoś do moderacji
2016-09-12 14:30 83%
5

odpowiedziano ponad rok temu przez bojący dudek
Noż kuźwa przed 4 lipca to tak czułem się niebezpiecznie, że aż popuszczałem w majty. Nie to co teraz. Teraz to tak się czuję bezpiecznie, że już od 4 lipca nie zmieniałem majtek bo nie popuszczam w nie. :-D
odpowiedz oceń post 15 3 zgłoś do moderacji
2016-09-12 18:24 83%
6

odpowiedziano ponad rok temu przez plebs
"Chyba w radiu w Toruniu"
odpowiedz oceń post 10 2 zgłoś do moderacji
2016-09-12 19:43 86%
7

odpowiedziano ponad rok temu przez Adam
Pytanie w ankiecie powinno brzmieć: Czy obawiałeś się zamachów terrorystycznych podczas obowiązywania MRG?
odpowiedz oceń post 12 2 zgłoś do moderacji
2016-09-12 23:00 81%
8

odpowiedziano ponad rok temu przez płaszczak & idioten company ltd.
Chłystek Chojecki powtarza debilizmy niejakiego płaszczaka. Co za tupet, zakłamanie i horrendalny debilizm ! Województwo szuwarowo-bagienne jest najbiedniejszym w Polsce, największe bezrobocie itd. I dla tych pisowskich kretynów jest to mało ważne. Te niewyuczalne gamonie mówią ciągle o jakimś urojonym "niebezpieczeństwie", prowokacjach, ale nie są w stanie podać ile takich zagrożeń było w czasie funkcjonowania MRG !!! _ Bo ich patron - ten mały buc - kartofel, nie był za granicą i nie zna realiów a oni patrzą na to co ten buc mówi... PiS-owscy oszuści, uczniowie dr Josepha Goebbelsa - dlaczego mówiliście, że MRG będzie zamknięty tylko na Papieża i NATO ??? -
odpowiedz oceń post 13 3 zgłoś do moderacji
2016-09-14 13:45 0%
9

odpowiedziano ponad rok temu przez anka
Zielonka , Grabowski , Popławski muszą odejść
odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.