najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

nieruchomości, remonty

budujesz ? remontujesz ? podziel się doświadczeniem z innymi
Redakcja elblag.net
2015-12-03 09:24 100%

Maria Kosecka: od akcji lepsza jest systematyczność i sprawność

rozpoczęty ponad rok temu przez Redakcja elblag.net

W ostatnim okresie pojawiły się w lokalnych mediach elektronicznych artykuły o konieczności podjęcia walki ze szpecącymi ulotkami. Oczywiście odbieram ten fakt z dużym uznaniem i zadowoleniem, bowiem zwracałam uwagę na ten problem wielokrotnie.

Przypomnę tylko, że w sierpniu 2013 r. zgłosiłam interpelację w której wnioskowałam o poprawy estetyki i uporządkowanie zasad umieszczania w mieście reklam. Zawarłam tam między innymi: …Zagadnienie estetyki w mieście jest bardzo ważne i nie trzeba chyba nikogo do tego przekonywać. Zwracamy na to uwagę przy wjeździe do każdej miejscowości, stanowi to jedno z kryteriów oceny władz miasta. Tysiące reklam, bilbordów i często zwykłych szmat z napisami zalewa miasto wzdłuż i wszerz…. Oraz, że: …Dzięki odpowiednim regulacjom i przy konsekwentnym egzekwowaniu samowoli z brzydotą można powalczyć. Przedstawiając ten problem wnoszę o podjęcie działań w kierunku wprowadzenia stosownych regulacji oraz zobowiązania funkcjonariuszy Straży Miejskiej do egzekwowania porządku w mieście….

W odpowiedzi zapewniono mnie o słuszności mojej inicjatywy, przeprowadzano audyty i dalej nic się nie działo. Nie należę do osób które „odpuszczają” i dlatego w marcu bieżącego roku złożyłam kolejny wniosek:… o podjęcie stosownych aktów prawa miejscowego zakazujących samowolnego umieszczania reklam w miejscach publicznych pod groźbą kary dla firmy czy też instytucji umieszczonej na tym nośniku. Nagminnie jest to widoczne na przystankach komunikacji miejskiej. W większości są to nowe wiaty jednak po wielokroć oklejone różnego rodzaju plakatami, karteczkami tracą swój walor estetyczny i stają się szpecącymi miasto przedmiotami. Wydajemy na te obiekty małej architektury miejskiej spore pieniądze i nie możemy pozwolić na ich niszczenie.

Postuluję, więc zastosowanie rozwiązań porządkujących nasze otoczenie reklamowe poprzez ustawienie na przystankach komunikacji miejskiej odpowiednich kasetonów umożliwiających kontrolowane umieszczanie reklam przez osoby upoważnione za odpowiednią zapłatą. Mogłoby, więc być to jednocześnie dodatkowe źródło dochodu dla Zarządu Komunikacji Miejskiej czy też innych podmiotów. Podobnie w przypadku słupów ogłoszeniowych. W wielu miastach spotkałam się z nowoczesną odmianą słupa gdzie materiały reklamowe umieszczane są za chroniącą je szybą z tworzywa sztucznego. O zaletach takiego rozwiązania nie trzeba chyba nikogo przekonywać….

Ogłoszona obecnie akcja czyszczenia miasta z reklam to kolejne działanie cykliczne, cieszy, jednak to znowu akcja. Mnie zależy natomiast na rozwiązaniach systemowych, uregulowanych w aktach prawa miejscowego i egzekwowanych na bieżąco w sposób ciągły i skuteczny. Jest to idealne zadanie dla Straży Miejskiej zobowiązanej do zapewnienia, w pierwszej kolejności, przestrzegania prawa miejscowego. Apeluję więc o wsparcie działań w celu podejmowania kompleksowych regulacji i skutecznych form ich przestrzegania.

Maria Kosecka

 

 

oceń wątek 2 0 zgłoś do moderacji
2015-12-03 10:04 67%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez lokalny patriota
Wnioski słuszne. Niestety decydenci działają akcyjnie co odbija się na skuteczności, a raczej jej braku.
odpowiedz oceń post 6 3 zgłoś do moderacji
2015-12-03 10:08 63%
2

odpowiedziano ponad rok temu przez mieszkaniec
Trzeba przyznać ,że Elblag jest zawalony różnymi reklamami .Przystanki to już jakaś masakra ,słupy oświetleniowe widzimy jak wyglądają .Władze nie maja pomysłu jak zrobić z tym porządek dobrze ,że radni zwracają na to uwagę .
odpowiedz oceń post 5 3 zgłoś do moderacji
2015-12-03 12:32 27%
3

odpowiedziano ponad rok temu przez yataman
jednak wole poczytać o sztucznych cipkach i wibratorach, niż czytac kolejne zlote myśli pani radnej. z tych jej slotych myśli nic korzystnego nie wynika. niech się poani radna zajmie lepiej chodnikiem i ciemnoscia na fromborskiej nieopodal jej chalupy
odpowiedz oceń post 3 8 zgłoś do moderacji
2015-12-03 13:39 67%
4

odpowiedziano ponad rok temu przez mieszkaniec
yataman jak byś trochę pomyślał to może byś dostrzegł pewne plusy .Ale ty masz w głowie co innego .Podejdz do radnej porozmawiaj chwilę a nie szczekasz jak pies bez sensu już nie wspomnę o twoich męskich cierpieniach .
odpowiedz oceń post 6 3 zgłoś do moderacji
2015-12-03 13:42 20%
5

odpowiedziano ponad rok temu przez powiatowy
" zobowiązać funkcjonariuszy Straży Miejskiej do egzekwowania porządku w mieście…. "
Popieram i zalecam pańci by w soboty i niedziele udała się na spacer wyremontowanego nabrzeża kanału i siadła na ławce otoczonej śmietnikiem,butelkami, menelami i upajała się zapachem rzygowin. Kasa UE była na koszmarne kasetony ale na sprzątających nie.Z oddali "Bałtyku" tego nie czuć i widać.
W Elblągu, straszą domy z różnymi stylowo oknami. Może pańcia podejmie inicjatywę uregulowania problemy.
odpowiedz oceń post 2 8 zgłoś do moderacji
2015-12-03 14:42 25%
6

odpowiedziano ponad rok temu przez t
Jak tam sprawa w sądzie przeciwko Newsweek-owi? Wygrana?
odpowiedz oceń post 2 6 zgłoś do moderacji
2015-12-03 20:25 71%
7

odpowiedziano ponad rok temu przez Magda
Propozycje rozwiązania problemu reklamowego popieram w 100%. Reklam w naszym mieście zdecydowanie za duzo.
odpowiedz oceń post 5 2 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.