najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

nieruchomości, remonty

budujesz ? remontujesz ? podziel się doświadczeniem z innymi
Marcin Pszczółkowski
2013-05-11 06:33 56%

Nie będzie rozbudowy Centrum Handlowego Ogrody? Sprawdzamy informację

rozpoczęty ponad rok temu przez Marcin Pszczółkowski

Według naszych, niepotwierdzonych jeszcze informacji, rozbudowa Centrum Handlowego Ogrody może nie dojść do skutku. Wszystko przez podmokły teren, na którym znajduje się nasze jedyne centrum zakupowe. Wysłaliśmy pytania do zarządcy obiektu w tej sprawie i czekamy na informacje.

Harmonogram rozbudowy i modernizacji elbląskich „Ogrodów” został ustalony w grudniu ubiegłego roku. Prace, zgodnie z planem, wystartowały na początku lutego. Ich pierwszy etap polega na częściowej modernizacji aktualnego budynku centrum, która potrwać miała do końca kwietnia.

Rozbudowa nie oznacza jednak całkowitego zamknięcia centrum. Do zakończenia całej inwestycji funkcjonować będzie hipermarket Carrefour. Podczas drugiego etapu prac otwierane będą również kolejne punkty handlowe w modernizowanej części obiektu, tak iż do końca rozbudowy działalność będzie prowadziło blisko 30 sklepów. Dzięki temu, mimo prac budowlanych, "Ogrody" nadal będą dostępne dla klientów, choć w częściowo ograniczonej formie. Kolejny etap projektu, czyli dobudowanie nowego budynku, zakończy się otwarciem nowego obiektu w 2014 roku.

Tymczasem docierają do nas kolejne, niepokojące informacje, dotyczące możliwości zakończenia rozbudowy Centrum Handlowego Ogrody. Dotarliśmy do pracownika ekipy remontowej, który twierdzi, że z powodu zbyt grząskiego gruntu, planowana rozbudowa nie będzie możliwa. Podobno zarządca obiektu, chce doprowadzić go do stanu pierwotnego i wycofać się z planów rozwojowych.

Dlatego wczoraj wysłaliśmy pytania mailowo do zarządcy obiektu: 

1. Proszę o informację odnośnie ewentualnego przerwania dalszej rozbudowy CH Ogrody w Elblągu

2. Czy to prawda, że uwarunkowania gruntowe (podmokły teren) uniemożliwiają budowę parkingów podziemnych, jeżeli tak to w jaki sposób zostanie rozwiązana kwestia parkingów?

3. Czy to prawda, że stosunkowo słabe fundamenty nie pozwalają na dobudowanie drugiej kondygnacji nad istniejącą częścią? Jeżeli tak to proszę o informację dotycząca sposobu rozwiązania tej kwestii?

4. Proszę o informację o zmianach w harmonogramie rozbudowy (opóźnienia I etapu) i na czym będzie polegał II etap oraz planowane terminy.

Czekamy na odpowiedź - będziemy naszych Czytelników informowali o tym na bieżąco.

oceń wątek 5 4 zgłoś do moderacji
2013-05-11 09:31 57%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez impra
Dziwne, że dopiero teraz niby wiadomo, że teren jest podmokły... Przecież jest dokumentacja z lat, gdy budowano CH Ogrody i powinni wiedzieć jaki jest tam grunt.
odpowiedz oceń post 4 3 zgłoś do moderacji
2013-05-11 09:41 50%
2

odpowiedziano ponad rok temu przez 2121
To takie bzdury, technologia jest już taka że bez problemu można to wykonać, jedynie koszty takiej inwestycji mogą wzrosnąć. Płacz w Elblągu bo przez tyle lat nikt więcej sie nie wybudował.
odpowiedz oceń post 3 3 zgłoś do moderacji
2013-05-11 09:47 79%
3

odpowiedziano ponad rok temu przez Funogrodow
Jeśli elblag.net ma zamiar pisac artykuły na podstawie informacji uslyszanych od przypadkowych osób i wkurzac tym ludzi to ja wiecej nie czytam tego portalu
odpowiedz oceń post 11 3 zgłoś do moderacji
2013-05-11 10:09 33%
4
odpowiedziano ponad rok temu przez Redakcja
Informację dostaliśmy od pracownika pracującego przy rozbudowie CH Ogrody. Tak jak napisaliśmy, informację sprawdzamy. Jeszcze dziś mamy otrzymać odpowiedź zarządcy CH Ogrody w tej sprawie.
oceń post 2 4 zgłoś do moderacji
2013-05-11 10:54 20%
5
odpowiedziano ponad rok temu przez Red
Naucz sie czytac ze zrozuminiem. Jest napisane: sprawdzamy. Niech wiec sprawdza.
oceń post 1 4 zgłoś do moderacji
2013-05-11 16:33 33%
6
odpowiedziano ponad rok temu przez HADES
Jeśli masz zamiar pisać takie popierd*&%$# komentarze to won stąd plebsie jak najszybciej ;)
oceń post 1 2 zgłoś do moderacji
2013-05-11 10:31 13%
7

odpowiedziano ponad rok temu przez POinformowany
Nie dziwię się że chcą się wycofać jak zobaczyli jakie oszołomy odwołały Prezydenta Nowaczyka. Żaden poważny inwestor nie będzie inwestował w mieście oszołomów :-( Nowaczyk bardzo mocno i skutecznie jak widać skutecznie zabiegał o rozbudowę Ogrodów. Jeszcze zatęsknicie za Nowaczykiem i jego ekipą...
odpowiedz oceń post 2 14 zgłoś do moderacji
2013-05-11 11:09 0%
8

odpowiedziano ponad rok temu przez bleeeee
Znowu bicie piany
odpowiedz oceń post 0 4 zgłoś do moderacji
2013-05-11 13:30 25%
9

odpowiedziano ponad rok temu przez eg
te POinformowany ty chyba jestes j.... albo koryto sie skonczylo jak ..................Nowaczyka odwolali
odpowiedz oceń post 2 6 zgłoś do moderacji
2013-05-11 14:34 0%
10

odpowiedziano ponad rok temu przez byk
niepotwierdzonych
odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2013-05-11 17:53 20%
11

odpowiedziano ponad rok temu przez zła jak osa
Banda debili!!! Jak zwykle kuźwa, w Polsce wszystko od dupy strony się zaczyna...Tyle ludzi pracę straciło a oni się teraz takich rzeczy dopatrzyli !!!! To jest po prostu żałosne....
odpowiedz oceń post 1 4 zgłoś do moderacji
2013-05-11 23:41 29%
12

odpowiedziano ponad rok temu przez dość pie....nia
Nie żaden podmokły teren tylko to miasto zdycha gospodarczo ! Obroty w sklepach poszły na łeb na szyję, ludzie nie ma, pusto jak w de po rozwolnieniu. Ludzie groszem nie śmierdzą tylko wielu jeszcze wstydzi się do tego przyznać bo myslą że to tylko u nich. Szczególnie że w serialach widzą że "wszyscy inni" sobie dobrze radzą. I tak oszukują sami siebie że im do szczęścia brak "niu jorkera" i KFC. To dlatego nie macie galerii ani willi syren .... po prostu nie ma chętnych, nie ma kasy, nie ma przyszłości ..... ale w podręcznikach dla kadr zarządzających jest zakaz mówienia ludziom że ich nie stać czy że coś jest nieopłacalne .... czaruje się ich podmokłymi terenami ( Wenecji to nie przeszkadza ), opóźnieniami archeologicznymi czy trudnościami pogodowymi. BIDAAAAAAA Panie !
odpowiedz oceń post 2 5 zgłoś do moderacji
2013-05-12 00:21 20%
13

odpowiedziano ponad rok temu przez qwertyuiop
Żeby nie pewna kobieta która za czasów Słoniny rządziła w Architekturze w UM to byśmy mieli i galerie handlowe i wiele innych inwestycji w których byłoby wiele miejsc pracy. Ale ona pogrążyła to miasto całkowicie, a chodzą słuchy na mieście że ta baba będzie niedługo opiniowac wszystkie elbląskie plany miejscowe , siedząc na ciepłej posadce w urzędzie marszałkowskim, na posadce załatwionej przez Wróblewskiego. sprawdzcie to. Wróblewski, Słonina i Czajkowska niedługą będą z tylnych siedzeń kierowa rozwojem miasta, a raczej jego totalnym upadkiem.
odpowiedz oceń post 1 4 zgłoś do moderacji
2013-05-30 23:01 5%
14

odpowiedziano ponad rok temu przez mj31
Wstyd. Słupsk mniejsze miasto a posiada dwa duże centra handlowe. W Elblągu żeby się ubrać to trzeba jechać co najmniej 100km
odpowiedz oceń post 1 19 zgłoś do moderacji
2013-07-22 12:43 0%
15

odpowiedziano ponad rok temu przez elb.ka
Otwarcie CH Ogrody po rozbudowie, w listopadzie 2014r. A maksymalnie do lutego w 2015 roku.
odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.