najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

nieruchomości, remonty

budujesz ? remontujesz ? podziel się doświadczeniem z innymi
Redakcja elblag.net
2013-04-15 17:26 100%

Park Dolinka po zimie: Kumiela rozmywa skarpy, a na chodnikach błoto

rozpoczęty ponad rok temu przez Redakcja elblag.net

Pierwsze ciepłe słoneczne dni tej wiosny i aż chce się wyjść w plener. Pierwsza myśl – park Dolinka. Tymczasem to, co ujrzeliśmy na zdjęciach nadesłanych przez naszego czytelnika, skłoniło nas do wybrania się do ów miejsca i ich weryfikację. Widok nie pozostawił złudzeń. Błoto po kostki, dziury w chodnikach, co rusz zalegające chaszcze, nieuprzątnięte hałdy ziemi i gruzu po przeprowadzonej regulacji Kumieli i co gorsza, już niszczejące świeżo wyremontowane skarpy. Jednym słowem obraz jak z horroru. A przecież Park Dolinka to jeden z największych terenów rekreacyjnych w naszym mieście i wielkie dziedzictwo Elbląga. Czy elblążanie nie zasługują na to, by mieć gdzie spacerować i wypoczywać w centrum miasta?

Regulacja Kumieli bez pomysłu
Po ostatnich śniegach poziom wody w rzece podniósł się na tyle, że świeżo wykonane umocnienia i regulacja koryta rzeki, zwyczajnie mówiąc dały w łeb. Wymyta ziemia, a raczej piasek, zbyt luźno osadzone kamienie na skarpach i wręcz zatopione krawężniki nie przeszły pierwszego poważnego egzaminu. Na wielu odcinkach rzeki gołym okiem widać, że żywioł okazał się silniejszy i bystrzejszy niż umysły architektów, którzy opracowywali koncepcję umocnienia skarp.

Trawniki i chodniki
Tu śmiało można powiedzieć, że ich nie ma, a to co się ostało nie można nazwać ani chodnikiem (alejką jak kto woli), ani trawnikiem. Oczywistym jest, że dopiero pożegnaliśmy zimę, ale to nie oznacza, że spacerujący i dzieci mają grząźć w błocie.

Teren po dawnym placu zabaw
Szkoda, że tak duży obszar, vis a vis Amfiteatru, który niegdyś tętnił życiem, dziś świeci pustkami. Dlaczego w tak dużym parku nie może być dwóch placów zabaw? Jeden dla maluchów a drugi dla ciut starszych. Przecież i tak wiadomo, że każdy z nich byłby oblegany. Dziś można tam co jedynie przycupnąć pod wielką stalową rzeźbą i zastanowić się, co autor tego dzieła miał na myśli.

Schody, schody...
Pokonanie odcinka tuż przy kaskadach dla niejednego spacerowicza może okazać się nie lada wyczynem. Pan czy Pani w podeszłym wieku musi mieć na uwadze, że tu bezspornie przydadzą się kijki do Nordic Walking lub też osoba towarzysząca, która w razie potrzeby przytrzyma w razie upadku. Zastanawiam się tylko jak te schody nieremontowane od „x” lat pokonują osoby niepełnosprawne, albo rodzice z wózkami.

Hałdy gruzu
Z harmonogramu prac remontowych wykonywanych przez Żuławski Zarząd Melioracji Urządzeń Wodnych wynika, że inwestycja pn. "Regulacja rzeki Kumieli w km 2+887- 6+142, od ul. Grobla Św. Jerzego do ul. Marymonckiej - część hydrotechniczna, miasto Elbląg" ma potrwać do czerwca 2014. Spodziewać się więc można, że zalegające i eufemistycznie mówiąc szpecące hałdy gruzu po wykonanej regulacji szybko nie znikną, lub jeszcze ich przybędzie.

oceń wątek 9 0 zgłoś do moderacji
NoName
2013-04-15 18:15 50%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez NoName
Tak to jest jak w przetargach wybiera się najtańszą ofertę. To tak jak by do remontu mieszkania zatrudnić fachowca z ulicy, i liczyć na to że za 250 złotych profesjonalnie wyremontuje cały dom.
odpowiedz oceń post 2 2 zgłoś do moderacji
sart
2013-04-15 18:49 50%
2

odpowiedziano ponad rok temu przez sart
Gratuluję szybka reakcja a to kilka moich zdjęć http://foto.elblag.net/galerie/regulacja-kumieli,976.html
odpowiedz oceń post 2 2 zgłoś do moderacji
2013-04-15 19:41 33%
3
odpowiedziano ponad rok temu przez BiG
Sart, przeraziło mnie to. Pieniądze poszły w błoto. Dosłownie i w przenośni... Ciekawe czy jest na to gwarancja...
oceń post 1 2 zgłoś do moderacji
2013-04-15 21:34 67%
4

odpowiedziano ponad rok temu przez nie darujcie bydlakom
kolejny sukces PO - mam nadzieję że zostanie to zgłoszone do prokuratury i pan Nowaczyk pokryje z kolesiami koszty skutecznej naprawy
odpowiedz oceń post 4 2 zgłoś do moderacji
2013-04-16 06:19 0%
5

odpowiedziano ponad rok temu przez Mozna,jak sie CHCE
80l lat temu Niemcy lepiej to robili a jaka prymitywna w porownaniu z dzis byla technika.Poprostu chcieli cos zrobic i byli ostro rozliczani.
odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2013-04-16 08:42 33%
6

odpowiedziano ponad rok temu przez beniu
tragedia jednym słowem. czy my żyjemy w jakimś 3-cim świecie, że takie rzeczy przechodzą do porządku dziennego? co to za robota, że po jednej zimie tak strasznie to wygląda? i na ile była wytrzymałość tych wzmocnień obliczona, na 3 miesiące? ktoś musi za to odpowiedzieć, przecież to za publiczne, nasze pieniądze..
odpowiedz oceń post 1 2 zgłoś do moderacji
2013-05-01 20:23 0%
7

odpowiedziano ponad rok temu przez ichigo
Niedawno rozmawiałem z profesorem, który wykłada u nas na PWSZ na temat te regulacji Kumieli. Niektórzy nazywają tę rzekę Dzika ale to szczegół. Jego zdaniem a wierzcie mi, Pan Profesor wie co mówi, regulacja ta nie tylko została źle zrobiona od samego początku ale również źle zaplanowana. Gdy zostaną wyłonione nowe władzę to polecam skontaktować się z tym profesorem i uzgodnić z nim, co należy zrobić, bo to co zrobiono to wyrzucenie pieniędzy w błoto a efekt końcowy pozostawia wiele do życzenia. Ja się na regulacji i rekultywacji nie znam ale jak widzę zdjęcia to mogę stwierdzić, że ktoś to zrobił na odwal, tylko aby kasę za wykonanie wziąć.
odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.