najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

nieruchomości, remonty

budujesz ? remontujesz ? podziel się doświadczeniem z innymi
Joanna Siudak
2013-09-13 14:45 50%

Prezydent o stadionie: To nieprawda, że kogokolwiek oszukałem

rozpoczęty ponad rok temu przez Joanna Siudak

- Do dziś nie podpisałem żadnego porozumienia z marszałkiem ws. rezygnacji z budowy stadionu. W poniedziałek jadę na rozmowy do Olsztyna w tej sprawie. Zrobię wszystko, by pieniądze z dotacji unijnej zostały w naszym mieście i były przeznaczone na budowę krytej pływalni – mówił podczas dzisiejszej konferencji prasowej prezydent Jerzy Wilk.

Decyzja o rozpoczęciu budowy stadionu w Elblągu wiązałaby się z przekroczeniem dopuszczalnego progu zadłużenia Miasta. To z kolei przyczyniłoby się do wejścia komisarza i radykalnych cięć w innych sektorach. Prezydent przedstawił realne kwoty, potrzebne do rozpoczęcia inwestycji, których to jak wyjaśnia - nie ma w budżecie miasta.

- Cały czas mówi się, że brakuje 12 milionów żeby uruchomić inwestycję, tymczasem brakuje 29,5 miliona. Gwarantowane środki, które mamy to dotacja unijna w wysokości 17,5 milionów. Komisarz Bojarski, który przede mną zarządzał miastem musiał uruchomić część dotacji by zapłacić rachunki za drogi (26 milionów złotych). Część pieniędzy, która mi pozostała jest więc bardzo okrojona – informuje prezydent.

Jerzy Wilk zdementował informacje, jakoby już podpisał dokumenty związane z rezygnacją z budowy stadionu.

- Do dziś nie podpisałem decyzji w sprawie stadionu. To nie prawda, że oszukałem kogokolwiek. Złożyłem wyłącznie pismo intencyjne. Nie działa to na takiej zasadzie, że piszę pismo, a pani dyrektor od funduszy unijnych, wykreśla linijką z szeregu inwestycji stadion. Złożyłem takie pismo, bo takie były oczekiwania pana marszałka. Napisałem, że jesteśmy skłonni rozważać wariant B, natomiast chciałbym zatrzymać środki unijne , by były przeznaczone na inne zadanie zrealizowane w Elblągu, budowę krytej pływalni przy ulicy Moniuszki i Spacerowej.

Prezydent wskazuje, że będzie starał się by stadion został zmodernizowany. Elbląg wystartuje w konkursie zorganizowanym przez marszałka województwa, Nie jest jednak pewne, że dotacja do nas wróci, ponieważ będą o nią mogły się ubiegać także inne samorządy z naszego województwa. Bardzo możliwe, że wezmą w nim udział także Olsztyn przygotowujący się do budowy kompleksu sportowego oraz Działdowo, które przymierza się do powstania Aquaparku.

- Wystąpiłem do skarbnika miasta po to by zarezerwować w budżecie miasta środki na modernizację stadionu. Moim zadaniem jest zbudować budżet i mieć większość w radzie, która zagwarantuje mi, że budżet zostanie uchwalony. W poniedziałek jadę do Olsztyna z silną ekipą, po to by przekonać pana marszałka do naszego pomysłu. W ubiegłym tygodniu spotkałem się z prezydentem Grzymowiczem, ponieważ przedstawiciele tych dwóch dużych miast w województwie, do tej pory się nie spotkały. Rozmawialiśmy na temat współpracy. Możemy przecież rywalizować ze sobą, jednocześnie współpracując ze sobą – podsumował prezydent Jerzy Wilk.

oceń wątek 7 7 zgłoś do moderacji
2013-09-13 15:08 45%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez ss
Można było dzwięk z dyktafonu podłożyć na jedno by wyszło.Pójście na łatwiznę by szybko coś zamieścić nie idzie w parze z profesjonalizmem
odpowiedz oceń post 5 6 zgłoś do moderacji
2013-09-13 15:32 56%
2
odpowiedziano ponad rok temu przez kali
heheh infokonkurencja się odezwała, bo jeszcze nie zdążyli wrzucić tekstów
oceń post 5 4 zgłoś do moderacji
2013-09-13 15:36 72%
3

odpowiedziano ponad rok temu przez psiak
Przecież z tym Wilkiem zwariować można tak kłamie. Przecież mówił o brakujących 12 mln , teraz mu zabrakło 29 mln. Kłamie tak szybko , że zaczął okłamywać samego siebie.
odpowiedz oceń post 13 5 zgłoś do moderacji
2013-09-13 17:40 50%
4

odpowiedziano ponad rok temu przez REALISTA
Pan Wilk rozbawia mnie tak, ze prawie plakac sie chce...

Torun, miasto ktore ma 180 tysiace mieszkancow bedzie mialo w przyszlym roku 1.000.000.000 zloty dlugu.Tak MILIARD!Zadluzenie bedie siegalo prawie 90% dochodow,a z wylaczeniem projektow unijnych 58%.

Pan Wilk nam nie chce pokazac ile mamy dlugu.Tylko mowi ze jest okolo 300 milionow.Oznacza to 58% dochodow, a z wylaczenie projektow unijnych ok. 40%.
CZYZBY PAN WILK NIGDY NIE CHCIAL STADIONU? PROJEKT STADIONY MIAL BYC ZMIENIONY(zmniejszony).PAN WILK JAKO RADNY MUSIAL; POWINIEN WIEDZIEC O TYM!REFERENDUM, ZA KTORYM STAL PAN WILK PRZESZKODZILO TEMU!
TAK, PRZEZ CYRKI REFERENDOWSKIE STRACILISMY MINIMUM 30 MILIONOW ZLOTY!!!

CZY NIE MOZNA BYC PRZYNAJMNIEJ ODROBINE SZCZERYM?
odpowiedz oceń post 8 8 zgłoś do moderacji
2013-09-13 19:24 33%
5
odpowiedziano ponad rok temu przez Erat
To przypier...olił teraz człowieku... Porównać coś do dna i przekonywać, że powinniśmy dorównać do tego dna - świetnie!
oceń post 3 6 zgłoś do moderacji
2013-09-13 18:45 88%
6

odpowiedziano ponad rok temu przez wiza
Panie Wilk pan ma kierować, a nie zarządzać. Pan masz kontrakt na kierowanie do jesieni 2014 r., a nie na administrowanie. Więc do roboty i nie lamentować, tylko z obietnic się wywiązywać - baseny budować, przekopać Mierzeję, IV port zbudować i inne swoje wymysły realizować.
odpowiedz oceń post 15 2 zgłoś do moderacji
2013-09-13 19:49 72%
7

odpowiedziano ponad rok temu przez jebko
Dlaczego Jerzy Wilk kłamie? Przecież oddał kasę co potwierdził marszałek. Co więcej, za tą naszą kasę, którą ten najgorszy prezydent w historii miasta oddał będzie teraz konkurs, gdzie wygrać może Olsztyn. I jak z tym się czujemy? Wilk podarował Olsztynowi 17,5 bańki. Czas go odwołać!
odpowiedz oceń post 13 5 zgłoś do moderacji
2013-09-19 14:04 0%
8

odpowiedziano ponad rok temu przez e-wilk
kłamca i nieudacznik, czego się dotknie to (spier... ) zepsuje.
odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.