najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

nieruchomości, remonty

budujesz ? remontujesz ? podziel się doświadczeniem z innymi
Protest spółdzielni mieszkaniowych. Jeszcze trzy dni na zbieranie podpisów
2017-03-27 10:54 100%

Protest spółdzielni mieszkaniowych. Jeszcze trzy dni na zbieranie podpisów

rozpoczęty ponad rok temu przez Grażyna Wosińska

Do 30 marca spółdzielnie mieszkaniowe w całym kraju zbierają podpisy pod protestem „Przeciwko anty – spółdzielczemu projektowi o zmianie ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych oraz ustawy Prawo Spółdzielcze (druk sejmowy nr 1268)”. W elbląskich spółdzielniach mieszkaniowych zainteresowanie tym jest minimalne.

Spółdzielnie mieszkaniowe informują swoich członków, że do Sejmu wpłynął projekt ustawy o zmianie ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych oraz ustawy Prawo Spółdzielcze (druk sejmowy nr 1268). Autorem tych rozwiązań prawnych jest KUKIZ'15. Zdaniem zainteresowanych zastosowanie przepisów będzie prowadziło praktycznie do likwidacji spółdzielni, stąd ogólnopolski protest i zbieranie podpisów do 30 marca.

Żądania są następujące.

Nie zgadzamy się na:

ograniczenie samorządności i dyskryminację spółdzielni mieszkaniowych


ograniczenie praw członków spółdzielni

przymusowe tworzenie wspólnot mieszkaniowych na majątku spółdzielni

narzucenie zasad wyboru członków organów spółdzielni mieszkaniowej

wyprowadzenie majątku spółdzielni

niszczenie solidaryzmu spółdzielczego

degradację zasobów mieszkaniowych.

W Elblągu są również zbierane podpisy.

Przekazaliśmy informację radzie nadzorczej i członkom spółdzielni. Jednak zainteresowanie jest małe

- przyznaje Mirosława Meirowska, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej „Zakrzewo”.

Uważa ona, że proponowane zmiany w większości są nie do przyjęcia.

Przekazywanie drobnych spraw typu koszt odbitki ksero walnemu zgromadzeniu spowoduje paraliż spółdzielni. Wystarczy powiedzieć, że mamy 3700 członków. Teraz mają oni możliwości skutecznych interwencji, gdy jakąś naszą decyzję uznają za błędną.

Wprowadzenie pewnych zmian jest konieczne, ale nie należy niszczyć tego co dobrze działa 

- argumentuje pani prezes.

Spokojnie do proponowanych zmian podchodzi Mieczysław Szałachowski, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej „Sielanka”.

Nie jest to jeszcze ostateczny  projekt. Gdy tak się stanie, będę mógł szczegółowo się do niego odnieść. Na razie jeszcze wszystko może ulec zmianie

- przekonuje.

Doktor Jarosław Sachajko, poseł Kukiz'15 w rozmowie z WP money tak skomentował krytykę spółdzielców.

Nasze propozycje nie są na rękę prezesom spółdzielni mieszkaniowych, którzy od 20-30 lat nieprzerwanie zarządzają majątkiem wspólnotowym, nierzadko otaczając się w zarządach członkami rodzin i znajomymi. Chcemy przerwać te liczne patologie i mamy poparcie licznych członków spółdzielczych Zorganizowany za spółdzielcze pieniądze protest to reakcja, która wiąże się z obawą o swoje stanowiska, daleko posuniętą transparentność zarządzania i oddanie władzy ludziom.

oceń wątek 2 0 zgłoś do moderacji
2017-03-27 13:41 63%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez suv
0. Prezesi spółdzielni mieszkaniowych podejrzani o korupcję. Afera na Śląsku. Dwaj byli i dwaj obecni prezesi spółdzielni mieszkaniowych z województwa śląskiego mieli przyjmować łapówki w zamian za preferowanie artykułów określonej firmy w trakcie prowadzonych remontów. Są podejrzani o popełnienie kilkunastu przestępstw.

1. Wielka afera w sosnowieckiej spółdzielni. "To mafia". Kto za to odpowie?
Mieszkańcy sosnowieckiej spółdzielni "Sokolnia" są zbulwersowani decyzją zarządców - lokale, w których mieszkali, zostały sprzedane za bezcen z nimi w środku. Teraz czekają na eksmisję, ponieważ nowy właściciel zadłużył nieruchomość.

2. Katowice: Przedstawiciele spółdzielni mieszkaniowej oskarżeni o przyjęcie łapówki
2015-05-12 10:20:50
Policjanci z Wydziału do Walki z Korupcją w Katowicach zakończyli śledztwo dotyczące korupcji w jednej z katowickich spółdzielni mieszkaniowych. Oskarżeni w sprawie przyjęli łapówki w łącznej kwocie prawie 1,4 mln zł w zamian za preferencyjne zlecenie robó
odpowiedz oceń post 5 3 zgłoś do moderacji
2017-03-27 13:42 57%
2

odpowiedziano ponad rok temu przez syv
3. Prokuratura sprawdza Spółdzielnię Mieszkaniową Hutnik
Afera gruntowa w Sosnowcu
Prokuratura sprawdza Spółdzielnię Mieszkaniową Hutnik. Prokuratura w Sosnowcu bada czy w SM Hutnik nie dochodziło do przekrętów. Spółdzielnia kupiła dużą ziemię za 1,1 mln zł i sprzedała ją za 820 tys. zł. Mieszkańcy zarzucają SM Hutnik niegospodarność

4. Prokurator w RSM ;Bawełna. Zarząd brał łapówki?

Trwa śledztwo w sprawie przyjmowania w latach 2001 - 2011 łapówek przez członków zarządu Robotniczej Spółdzielni Mieszkaniowej "Bawełna". Przesłuchano już ponad 50 osób. Śledztwo prowadzi je Prokuratura Rejonowa Łódź-Widzew.

5. SM Górnik w Katowicach. Prezes oskarżony o branie łapówek
2015-05-14 14:18:18
Prokuratura zakończyła śledztwo dotyczące korupcji i przyjęcia łapówek w kwocie blisko 1,4 miliona zł przez władze Spółdzielni Mieszkaniowej Górnik w Katowicach. Oskarżonym grozi od 3 miesięcy do 7 lat i 6 miesięcy więzienia.
odpowiedz oceń post 4 3 zgłoś do moderacji
2017-03-27 13:42 57%
3

odpowiedziano ponad rok temu przez suv
6. Spółdzielnia Mieszkaniowa kontra zarzuty byłego wiceprezesa. Prezes Spółdzielni Mieszkaniowej w Świdnicy i Rada Nadzorcza odpierają zarzuty odwołanego z funkcji wiceprezesa Janusza Soleckiego o próbę narażenia spółdzielni na stratę 600 tysięcy złotych. Chcą także doprowadzić do całkowitego rozwiązania umowy o pracę.

7. Zawieszono postępowanie dotyczące zwrotu Urzędowi Miasta Łodzi przez Spółdzielnię Mieszkaniową Śródmieście 7 milionów złotych za sprzedaż z 98-procentową ulgą dwóch nieruchomości w centrum miasta. Tymczasem kilka wątków postępowania dotyczącego nieprawidłowości w spółdzielni znów powróciło do Sądu Rejonowego Łódź - Śródmieście. Członkowie spółdzielni czują się oszukani. - Nikt nie chce z nami rozmawiać, nie jesteśmy do niczego dopuszczani, boimy się, że to my będziemy musieli spłacać długi spółdzielni, gdy przyjdzie komornik - uważa pan Zbigniew, członek spółdzielni. - Syndyk oskarża nas, że nie pilnowaliśmy swoich spraw. Ale przecież za to płacimy radzie nadzorczej.
odpowiedz oceń post 4 3 zgłoś do moderacji
2017-03-27 13:43 57%
4

odpowiedziano ponad rok temu przez suv
8. Wrocław: Łapówki w spółdzielni mieszkaniowej. Jest akt oskarżenia . Afera korupcyjna we wrocławskiej spółdzielni mieszkaniowej "Komunalnik". Po sześciu latach śledztwa przed sądem stanie siedem osób, w tym była prezes Grażyna M. i czterech byłych członków rady nadzorczej spółdzielni. Mieli brać łapówki od firm zainteresowanych kontraktami na prace budowlane i remontowe. Grażyna M. - jak twierdzi prokuratura - wzięła w ciągu trzech lat przeszło 590 tysięcy złotych. Sprawę wykryło CBA. Osoby ze spółdzielni były podsłuchiwane. Wobec jednej z nich zastosowano prowokację czyli tzw. "kontrolowane wręczenie" łapówki.
odpowiedz oceń post 4 3 zgłoś do moderacji
2017-03-27 13:43 67%
5

odpowiedziano ponad rok temu przez suv
35 mln długów spółdzielni i wniosek o upadłość

Koniec śledztwa w sprawie Wielkopolanki
Prokuratura Rejonowa Poznań-Stare Miasto zakończyła śledztwo w sprawie działań na szkodę spółdzielni mieszkaniowej Wielkopolanka i skierowała do Sądu Rejonowego w Poznaniu akt oskarżenia przeciwko wiceprezesowi spółdzielni Bolesławowi R.
W pierwszych dniach listopada 2006 roku Prokuratura Rejonowa Poznań-Stare Miasto zakończyła śledztwo w sprawie działań na szkodę spółdzielni mieszkaniowej Wielkopolanka. Do Sądu Rejonowego w Poznaniu został skierowany akt oskarżenia przeciwko wiceprezesowi spółdzielni Bolesławowi R.
Bolesław R. odpowiada za podpisanie wyjątkowo niekorzystnego dla spółdzielni aneksu do umowy z właścicielami sieci sklepów Piotr i Paweł.
odpowiedz oceń post 6 3 zgłoś do moderacji
2017-03-27 13:43 80%
6

odpowiedziano ponad rok temu przez ja
Spoldzielnie mieszkaniowe to mafia. Sami sie mianuja prezesami i czlonkami, sami ustalaja oplaty za mieszkania, sami "organizuja" naprawy i remonty, a do remontow zatrudniaja znajomkow, ktorzy niejednokrotnie wykonuja prace za 300% ceny wlasciwej, eyc itd. Oczywiscie za swoja prace pobieraja duze pensje, a w spoldzielniach pracuja ciotki, wujki, znajomki, A za to wszystko placa mieszkancy. A przeciez budynki nie sa wlasnoscia prezesa. ZLIKWIDOWAC PREZESOW I SPOLDZIELNIE
odpowiedz oceń post 12 3 zgłoś do moderacji
2017-03-27 13:44 69%
7

odpowiedziano ponad rok temu przez ssf
Protest kwiczących odrywanych od koryt będzie na pewno, ale ten twór jakim są spółdzielnie musi zostać zmieniony. Popieram całym sercem!
odpowiedz oceń post 9 4 zgłoś do moderacji
2017-03-27 13:44 75%
8

odpowiedziano ponad rok temu przez tom
W obronie spółdzielni mieszkaniowych występują tylko pracownicy spółdzielni. Nie ma to nic wspólnego z dobrem lokatorów
odpowiedz oceń post 12 4 zgłoś do moderacji
2017-03-27 13:45 69%
9

odpowiedziano ponad rok temu przez temida_contra_SM
Pracownicy spółdzielni mieszkaniowych owszem wyjdą na ulice i zwiozą ich autokarami za nasze pieniądze.

więcej na : TEMIDA CONTRA SM
odpowiedz oceń post 9 4 zgłoś do moderacji
2017-03-28 04:40 71%
10

odpowiedziano ponad rok temu przez hihihi
Spółdzielnie mieszkaniowe to najgorszy twór PRL-u . Czas na pogrzeb tego mutanta obecnego czasu . Stołki prezesów do lamusa , trzeba skończyć ze spółdzielniami mieszkaniowymi !!!
odpowiedz oceń post 5 2 zgłoś do moderacji
2017-03-28 10:33 60%
11

odpowiedziano ponad rok temu przez temida_contra_SM
"Spółdzielcy mówią: zgoda, ale pod warunkiem, że kadencyjność zostanie ograniczona także we wszystkich organach państwa, a nie wybiórczo tylko w niektórych organizacjach, w tym w spółdzielczych."

Ja bardzo przepraszam, ale kto to są "SPÓŁDZIELCY"?!?!

Macie na mysli pracowników najmenych zatrudnionych do sprzątania klatek schodowych i księgowości? JAKIM PRAWEM ONI W OGÓLE ZABIERAJĄ GŁOS W SPRAWACH USTROJU PAŃSTWA?!?

KTO IM DAŁ TAKIE PRAWO??!!

ICH PRACODAWCY, PRZECIWKO KTÓRYCH PRAWOM MATACZĄ?!?!?!

CZY JERZY JANKOWSKI , JAKO NACZELNY LUSTRATOR SPÓŁDZIELNI, NIE MIAŁ NAJLEPSZEJ WIEDZY O OLBRZYMIEJ ILOŚCI AFER W SPÓŁDZIELNIACH W CZASIE RZĄDÓW PO?!?!

TO JAKIM PRAWEM TEN CZŁOWIEK NIE ZAWIADOMIŁ ORGANÓW O PRZESTĘPSTWIE?!?!

JAKIM PRAWEM TEN CZŁOWIEK NIE DOŚĆ ŻE NIE SIEDZI W WIĘZIENIU I CHODZI NA WOLNOŚCI TO JESZCZE CHODZI DO SEJMU I KORUMPUJE : POPRZEDNIO SLD (AJCHLER), PSL (GOS), A TERAZ WICEMINISTRA SMOLIŃSKIEGO?!?!?

DO MŁODYCH LUDZI: ŻYCIE W TAKIM KRAJU TO WSPÓŁUDZIAŁ W PRZESTĘPSTWIE
odpowiedz oceń post 3 2 zgłoś do moderacji
2017-03-30 21:20 60%
12

odpowiedziano ponad rok temu przez wlasciciel mieszkania
Czas najwyzszy zlikwidowac ten marksistowski aparat opresji nad wlascicielami, ktorzy w sprawie swojego mienia niewiele moga, za to przyjaciele królika, czyli p.prezes moga wszystko.
Demokracja w spoldzielniach ma sie tak dobrze, ze ci sami prezesi i ich swita obsadzaja swe stolki od lat. Ot taki spoldzielczy beton.
odpowiedz oceń post 3 2 zgłoś do moderacji
2017-04-01 17:12 50%
13

odpowiedziano ponad rok temu przez 65656
Moim zdanie prawda leży po środku.I chcę spółdzielnie i nie chcę.Spółdzielnie teraz istnieją i jakoś ogarniają swoje obowiązki-nieraz i kantują,ale przy braku nich powstałby chaos którego by nikt nie opanował.Nikt nie podejmie się obowiązków wynikających z prowadzenia spółdzielni.Jakby na osiedlach mieszkali inteligentni ludzie to nie było by problemu ale tak nie jest i nie będzie.Na osiedlach mieszka trzoda która rzuca z okien wszystko co popadnie,śmieci na klatkach,psy szczają i srają gdzie popadnie i ciekawy jestem kto by się tym zajął.
odpowiedz oceń post 2 2 zgłoś do moderacji
klark
2017-05-02 08:06 0%
14

odpowiedziano ponad rok temu przez kisp

No niesttey ale ludzie czesto sobie olewają takie sprawy i nie zbiorą podpisów. 


odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.