najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

nieruchomości, remonty

budujesz ? remontujesz ? podziel się doświadczeniem z innymi
Radny Robert Turlej:
2017-11-17 08:23 0%

Radny Robert Turlej: "Elbląska kranówka nie ustępuje wodzie źródlanej. 1 litr kosztuje mniej niż 1 grosz"

rozpoczęty ponad rok temu przez Marcin Mongiałło

Na XXXI sesji Rady Miejskiej w Elblągu radny Robert Turlej złożył interpelację w sprawie ropzpoczęcia działań mających na celu poinformowanie mieszkańcow o jakości i zaletach picia – jak to określił – "elbląskiej dobrej kranówki".

Według randnego, aby zaoszczędzić pieniądze i zadbać o swoje zdrowie wystarczy zmienić swoje nawyki żywieniowe i zacząć pić wodę z kranu:

Coraz więcej miast aktywnie zachęca swoich mieszkańców do picia kranówki. Niestety są jeszcze osoby, które obawiają sie, ze picie wody z kranu jest niezdrowe. Prawda jest zupełnie inna. Kranówka jest pełna minerałów, które potrzebne są ludzkiemu organizmowi do prawidłowego funkcjonowania. Wytrącający się przy gotowaniu osad –tzw. kamień –  to nic innego jak minerały wapnia i magnezu. 

 

Milionowe inwestycje w modernizację elbląskiej sieci wodociągowej przyniosły efekt. Możemy jasno i wyraźnie powiedzieć, że elbląska kranówka nie ustępuje wodzie źródlanej. Potwierdzeniem tego są wyniki kontroli jakości, którym poddawana jest nasza woda.

 

Panie prezydencie, zwracam się z  prośbą o rozpoczęcie działań mających na celu poinformowanie mieszkańców o jakości i zaletach picia elbląskiej dobrej kranówki. Nasza woda jest bezpieczna, smaczna i co najważniejsze – tania. Jeden litr wody kosztuje mniej niż jeden grosz. Uwzględniłem też dzisiejsze uchwały. Kampanię promocyjną należy prowadzić wśród mieszkańców wszystkich grup wiekowych, zaczynając od edukacji maluchów (współpraca z przedszkolami, szkołami), kończąc na seniorach (wspólpraca z kołami senira czy też uniwersytetem trzeciego wieku). Jednocześnie dajmy przykład i zamiast sięgać na sesjach rady miejskiej po wodę butelkowaną, zacznijmy pić elbląską dobrą kranówkę!

oceń wątek 0 0 zgłoś do moderacji
tatus505
2017-11-17 09:56 100%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez tatus505
No tak najpierw chwalicie że dobra a potem sru w góre cena bo woda leci mineralna dobry bajer pół sukcesu
odpowiedz oceń post 3 0 zgłoś do moderacji
2017-11-17 11:09 60%
2

odpowiedziano ponad rok temu przez xyz
Zapraszam na Zawadę. Po tygodniu mnóstwo kamienia w czajniku.
odpowiedz oceń post 3 2 zgłoś do moderacji
2017-11-17 12:44 100%
3

odpowiedziano ponad rok temu przez Lorus
A ile zawiera FLUORU?
odpowiedz oceń post 4 0 zgłoś do moderacji
2017-11-17 14:07 100%
4

odpowiedziano ponad rok temu przez Wodzianka
Tylko dla ścisłości , na Florydzie, gdzie często występują braki słodkiej wody i jest ona droższa niż w większości stanów płaciłam dwa razy mniej za wodę. To takie porównanie odnośnie tej wyjątkowo taniej wody a o jej walorach smakowych wolałabym zapomnieć.
odpowiedz oceń post 2 0 zgłoś do moderacji
as
2017-11-17 20:41 50%
5

odpowiedziano ponad rok temu przez qasa
Ta wysoka jakość wody nie dotyczy Zatorza. Czajniki musza być systematycznie odkamieniane a co z resztą parametrów tego nikt nie sprawdzi.
odpowiedz oceń post 1 1 zgłoś do moderacji
2017-11-18 19:58 0%
6
odpowiedziano ponad rok temu przez hfhffh
"tzw. kamień – to nic innego jak minerały wapnia i magnezu..." czytaj artykuł dokładnie
oceń post 0 0 zgłoś do moderacji
2017-11-18 18:11 0%
7

odpowiedziano ponad rok temu przez cc
co niektórym chyba sodowa uderzyła do głowy nie tak dawno walczono z jakaś paskudnym ślimakiem a teraz źródlana niedługo z kanału elbląskiego lub z rzeczki która wylała każą nam pic wtedy zarobi służba zdrowia kun by się uśmiał niech pan Turlej prześpi się z tym tematem bo coś mi mówi ze wykorzystał swoje możliwości i nic nowego już nie wymyśli a moze tak na spotkaniu w parku modrzewie zamiast mineralnej po szklaneczce kranowy publicznie dla zasady.
odpowiedz oceń post 0 0 zgłoś do moderacji
2017-11-19 17:01 0%
8

odpowiedziano ponad rok temu przez Sraczka
Może i jest ekstra w stacji uzdatniania wody, potem płynie parę km rurami wodociągowymi, które mają jakieś pół wieku (?) miejscami może więcej... Stąd sraczka po takiej wodzie. Doświadczyłam na własnej skórze, albo kiszce jak kto woli. Może pan Turlej sam sobie pić tę gnojówkę.
odpowiedz oceń post 0 0 zgłoś do moderacji
2017-11-21 09:29 0%
9

odpowiedziano ponad rok temu przez frwgtju
Taaa...nie ustępuje...tylko dlaczego co 2 tygodnie mam zapchane kamieniem filtry?
odpowiedz oceń post 0 0 zgłoś do moderacji
Emma77
2018-03-02 13:49 0%
10

odpowiedziano ponad rok temu przez Emma77

Legionella to nie przelewki, przydałoby sie jakieś zmiękczenie wody czy coś takiego.


odpowiedz oceń post 0 0 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.