najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

nieruchomości, remonty

budujesz ? remontujesz ? podziel się doświadczeniem z innymi
Bartłomiej Ryś
2015-12-15 13:02 100%

Remont basenu przy Robotniczej – za ile i kiedy otwarcie?

rozpoczęty ponad rok temu przez Bartłomiej Ryś

Mieliśmy jeden basen, znów mamy jeden. Powstało Centrum Rekreacji Wodnej „Dolinka”, ale zamknięto krytą pływalnię przy ul. Robotniczej. Ma ona przejść „gruntowny remont”, a następnie być przeznaczona dla szkół nauki pływania. Ile to wszystko będzie kosztować? Cóż... nie wiadomo.

Od 1300 do 1400 osób dziennie, według wstępnych badań, odwiedza Centrum Rekreacji Wodnej „Dolinka”. To pokazuje, jak bardzo elblążanie potrzebowali dostępu do kąpieliska z prawdziwego zdarzenia. Użytkownicy basenu narzekają na przepełnienie, pisaliśmy również o zajętych torach wodnych przez szkoły nauki pływania. Plan był jednak zupełnie inny. Basen przy ul. Robotniczej miał właśnie służyć szkołom po to, aby „zwykły Kowalski” mógł bez problemu wypocząć na nowym obiekcie nazwanym później „Dolinką”.

Niespodziewanie zamknięto jednak krytą pływalnię przy Robotniczej we wrześniu br. Według polityków, musi on przejść gruntowny remont. Obiekt ma swoje lata, wodę tam chloruje się ręcznie. Z tego powodu powinniśmy być zadowoleni, lecz pojawił się jeden problem. Obiekt jest przeznaczony do gruntownego remontu, na który... brakuje pieniędzy. Nie wiadomo też ostatecznie jaka kwota wygeneruje się przy finalnym podsumowaniu inwestycji.

Jeszcze we wrześniu br. na komisji oświaty wiceprezydent Janusz Nowak twierdził, że otwarcie basenu krytego może nastąpić dopiero w 2017 roku. Przekonywał, że to najlepszy moment na remont obiektu. Dodał, że na gruntowny remont basenu potrzeba 2 mln zł. Zaznaczył, że na przyszły rok (2016) budżet miasta zakłada wyłącznie 500 tys. zł.

Zupełnie inaczej wytłumaczył to również wiceprezydent Nowak podczas otwartej debaty nt. budżetu na 2016 rok. Miasto, nagle, wygospodarowało 2 mln zł na „pierwszy etap przebudowy krytej pływalni przy ul. Robotniczej”. Dopytywany przez Radnych o CAŁKOWITY koszt remontu odpowiedział wprost, że miasto nie posiada na dziś takich danych. Mówiąc krótko: nie wiadomo, ile będzie kosztować remont krytego basenu. Trudno więc pozyskiwać środki zewnętrzne, skoro nie wiadomo, ile ich potrzeba.

Wiceprezydent zapewnił, że po remoncie basenu za 2 mln w 2016 roku, nieckę główną będzie można otworzyć i udostępnić dla mieszkańców. Nie wiadomo kiedy wystartuje przetarg, remont, kiedy również się on zakończy. Tak naprawdę basen przy ul. Robotniczej jest jedną wielką niewiadomą i widocznym problemem dla rządzących. Podobnie jak kąpielisko przy ul. Spacerowej, w którym już prawdopodobnie nigdy się nie wykąpiemy.

Fakt jest jeden: Elbląg znów posiada tylko jeden obiekt do kąpieli.

 

oceń wątek 1 0 zgłoś do moderacji
2015-12-15 13:37 45%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez jasio
bzdury i pierdolenie o szopenie jak by Wilk nie wybudowal nowego basenu to co!!!zadnego by nie było
odpowiedz oceń post 5 6 zgłoś do moderacji
2015-12-15 17:54 70%
2
odpowiedziano ponad rok temu przez Ferdek
Zamysł był taki, że mają być dwa baseny a jest jeden. Różnica jest taka, że zamiast 6 torów jest 8 co i tak nie zaspokaja potrzeb mieszkańców. Nie mówię, że to źle że wybudowano w końcu obiekt na miarę możliwości tego miasta, ale nie mogę pojąć, że skoro jest takie zapotrzebowanie na tego typu obiekt to się ogranicza dostęp zwykłym mieszkańcom! Dlaczego tego typu problemów nie ma Malbork, Ostróda czy nawet Trójmiasto? Bo jest tyle obiektów ile potrzeba, bo rządzący robią coś dla mieszkańców, a nie dla kariery politycznej jak to uczynił Pan Wilk, który teraz śmieje się mieszkańcom Elbląga w twarz zasiadając w ławach poselskich!
oceń post 7 3 zgłoś do moderacji
2015-12-15 23:06 0%
3
odpowiedziano ponad rok temu przez grosik_elblaski
to akurat swieta prawda, mielibysmy dzis stadium wykonalnosci stadionu miejskiego na wypisdowiu za elblagiem.
oceń post 0 1 zgłoś do moderacji
2015-12-15 19:38 29%
4

odpowiedziano ponad rok temu przez Jamaleg
Oj tam , najwazniejsze ze niby prezydent wroblewski zaspakaja wszystkie chore pomysly pazernego kleru a na to potrzeba wiecej kasy niz na ten glupi basen
odpowiedz oceń post 2 5 zgłoś do moderacji
2015-12-15 21:37 100%
5

odpowiedziano ponad rok temu przez wiem................
jakie 1300 -1400 osób dziennie ????????????? Czemu nikt nie napisze, że około 600 osób (jak nie więcej) to dzieci ze szkół pobierający naukę pływania czy to z ministerialnego programu "Umiem pływać" czy z innych szkół nauki pływania. Co dzień do południa basen zajmują dzieciaki.
odpowiedz oceń post 4 0 zgłoś do moderacji
2015-12-21 14:36 0%
6
odpowiedziano ponad rok temu przez zenada
i co myślisz, że szkoły pływania za darmo wchodzą na basen ? dlaczego nie mają być oni liczeni do statystyki dziennej ?
oceń post 0 0 zgłoś do moderacji
2015-12-15 23:04 100%
7

odpowiedziano ponad rok temu przez grosik_elblaski
Wszyscy przez lata rozpisywali sie, ze brakuje basenow. To dostalismy nowy a stary zamkneli.. I dalej mamy jeden. Typowo elblaska sytuacja gdzie mieszkancow zrobiono w bambuko. Stary basen bedzie tak stal i niszczal, zrobi sie po latach pustostan az wjada buldozery i zaoraja ten obiekt. Zniszczeje tak jak odkryty basen . Zalosny jest ten nasz Elblag, przykre to :-(
odpowiedz oceń post 3 0 zgłoś do moderacji
2015-12-16 09:36 0%
8

odpowiedziano ponad rok temu przez baseniarz
I bardzo dobrze że jest jeden porządny - miasta nie stać na dwa basenu a tego typu inwestycje zawsze przynoszą straty... utrzymanie basenu to ogrom kasy ... a dla tych wszystkich co to zawsze im źle, ja chodzę 3 razy w tygodniu na basen i też czasem trafiam na taką porę gdzie są dwie szkoły pływania (które też płacą przyczyniając się tym do zarobków basenu) i daje radę pływać z 4-5 innymi osobami na moim torze ... W miejscu starego basenu powinno powstać natomiast coś innego nie wiem może między innymi strzelnica z prawdziwego zdarzenia
odpowiedz oceń post 0 3 zgłoś do moderacji
2015-12-22 21:22 100%
9
odpowiedziano ponad rok temu przez LLL
To sobie pływaj jak ci dobrze w tłoku. Pomyśl o innych, są zawodnicy, którzy też chcą trenować w normalnych warunkach, są sportowcy hobbyści, zapytaj tych co z nimi pływają na torze jakie są nieraz awantury, że jakiejś babce włosy ktoś pochlapał bo ona ma ochotę żabką popływać, a ten tu szaleje! Nie mierz wszystkich jedną miarą - zawodnicy uciekają z tego miasta by trenowac w lepszych warunkach, a miasta mniejsze od Elbląga mają co najmniej dwa baseny. Elbląg jest strasznie zacofany pod kątem rozwoju sportu!
oceń post 1 0 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.