najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

nieruchomości, remonty

budujesz ? remontujesz ? podziel się doświadczeniem z innymi
Marcin Pszczółkowski
2013-04-21 10:35 44%

Rozpoczęło się porządkowanie terenu Willi Syrena. Budowa ruszy w tym roku?

rozpoczęty ponad rok temu przez Marcin Pszczółkowski

Rozpoczęło się porządkowanie działki, gdzie ma powstać ekskluzywny apartamentowiec Willa Syrena. Spółdzielnia Parkowa informuje, że ma już rezerwację na większość mieszkań w budynku. Czy to zapowiedź wznowienia prac inwestycyjnych?

Jeszcze w 2011 r. wiało optymizmem i zapowiadało się, że powstanie nowego apartamentowca to tylko kwestia czasu. Wówczas prezes Henryk Wojciechowski, prezes Spółdzielni Parkowa (inwestor zastępczy dla właściciela - Capital Park) informował: - Wiem, że mamy już zielone światło dla finansowania tej inwestycji. Takie mam informacje z Warszawy, że bank, który kredytuje budowę innego obiektu, który wykonuje Capital Park, zgodził się także na sfinansowanie Willi Syrena. Negocjacje trwały. Bank żądał kolejnych dokumentów i zestawień.

W 2012 roku jednak optymizm się skończył. Banki odmawiały finansowania inwestycji, a Capital Park, właściciel terenu, nie miał zamiaru wykładać własnych funduszy na budowę obiektu. Rozpoczęło się poszukiwanie inwestora, który przejmie na siebie obowiązek realizacji Willi Syrena.

Prezes Wojciechowski informował wówczas, że pewna grupa elbląskich biznesmenów jest zainteresowana tym projektem. Jednak na deklaracjach się skończyło.

- Nic się niestety w tej sprawie nie zmieniło – mówił Henryk Wojciechowski. – Nadal nie mamy strategicznego inwestora. Oczywiście cały czas szukamy. Wpływają do nas różne oferty. Jednak konkretów nie ma. Capital Park chce sprzedać nieruchomość.

Tymczasem kilka dni temu teren planowanej inwestycji zaczął być porządkowany - wycięto większe krzaki i posprzątano. Czy to zapowiedź rozpoczęcia prac budowlanych? Jak udało nam się ustali na 30 z planowanych 40 apartamentów są już chętni. Spółdzielnia deklaruje, że do końca miesiąca ma zamknąć listę chętnych. Prezes Wojciechowski nie kryje, że jeśli to się uda, spółdzielnia odkupi działkę od inwestora. Willa Syrena ma być nowoczesnym budynkiem mieszkalnym.

W czteropiętrowym gmachu miały znaleźć się mieszkania i apartamenty o powierzchni od 39 do 123 m kw.; budynek ma być wyposażony w podziemny garaż, na parterze przewidziano wielofunkcyjne powierzchnie handlowe i usługowe, a na najwyższej kondygnacji - taras widokowy.

Jak napisano w folderze, promującym tę inwestycję, Willa Syrena "nawiązuje do najlepszych neomodernistycznych wzorców, obecnych we współczesnej polskiej architekturze."

oceń wątek 7 9 zgłoś do moderacji
StaMP
2013-04-21 15:15 56%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez StaMP
Nie bardzo wiem, jak to czytać. W chwilę po referendum, inwestycje nabrały tempa. Na najbardziej newralgicznych widać przyrost robotników, a te najbardziej - wydawałoby się - nierealne, zaczynają odżywać. Zbieg okoliczności z dobrymi warunkami atmosferycznymi? ;]
odpowiedz oceń post 5 4 zgłoś do moderacji
2013-04-21 15:18 50%
2

odpowiedziano ponad rok temu przez pik
Pogoda przyszła, inwestycje ruszyły. Referendyści sprytnie to wymyślili - zima, nic się nie dzieje to dawaj, odwołamy władzę aby Ruch Palikota miał szanse na władze w mieście.
odpowiedz oceń post 5 5 zgłoś do moderacji
2013-04-21 17:35 80%
3

odpowiedziano ponad rok temu przez emek
Zdjęcia przedstawiają dwie różne działki.
Pierwsza po kinie syrena z widocznym "basenem" oraz druga, która została uporządkowana (dawniej stały tam parterowe sklepiki) gdzie miała powstać galeria handlowa.
odpowiedz oceń post 8 2 zgłoś do moderacji
2013-04-21 17:51 60%
4

odpowiedziano ponad rok temu przez mucha
Srali muchy będzie wiosna,obiecanki cacanki.
odpowiedz oceń post 3 2 zgłoś do moderacji
2013-04-21 19:19 82%
5

odpowiedziano ponad rok temu przez redruM
Mało prawdopodobne, żeby w obecnej sytuacji na rynku, ktokolwiek zdecydował się na tę inwestycję. A porządkowano owszem działkę obok.
odpowiedz oceń post 9 2 zgłoś do moderacji
2013-12-11 18:09 0%
6

odpowiedziano ponad rok temu przez Kazual
Naprawdę? to już nie ma tam bagna/ podmoklego terenu, z którym nie poradzilyby sobie specjalne pale itp? bo byl problem a juz nie ma? ktos kłamał, jak zwykle nie ma winnych. Elbląg... bagno z komarami w centrum miasta a miasto rozklada rece. Kur** ciezko byloby to posprzatac? zrobic deptak "poki co" ? ale po co nie? po co. skoro micha pelna i w dupie z miastem. dosc tego.
odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.