najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

nieruchomości, remonty

budujesz ? remontujesz ? podziel się doświadczeniem z innymi
Raff
2013-02-01 06:26 95%

Samowola budowlana powodem zamknięcia dyskoteki przy ul. Grażyny?

rozpoczęty ponad rok temu przez Rafał Kadłubowski

Zaledwie przez jeden weekend funkcjonowała największa w Elblągu dyskoteka – Disco Imperiale. Otwarty 18 stycznia br. przy ul. Grażyny lokal, został zamknięty – jak twierdzi jego właściciel – z powodu awarii rury wodociągowej. Jak się jednak dowiedzieliśmy, dyskoteka nie posiada pozwolenia na użytkowanie pomieszczeń, przerobionych wcześniej na lokal rozrywkowy. Mimo to właściciel zorganizował w nich dwie imprezy. Teraz grożą mu poważne konsekwencje.

Disco Imperiale to lokal, który od dłuższego czasu reklamowany był jako największa dyskoteka w mieście i regionie. Jego właściciel Marco Chocchieri, Włoch od kilku lat mieszkający w Elblągu, pozyskał w tym celu odpowiedniej wielkości pomieszczenia przy ul. Grażyny 2. Znajdujący się w okolicach ul. Browarnej i Mostu Unii Europejskiej lokal, do niedawna służył jako magazyn firmy elektrycznej. Kilka tygodni temu został przerobiony na obiekt rozrywkowy. Dyskotekę hucznie otwarto 18 stycznia br. Jak relacjonował jeden z lokalnych portali internetowych, w kolejce do wejścia na dyskotekę ustawiło się tego dnia około dwóch tysięcy osób. Nie wszystkich jednak wpuszczono. Dzień później odbyła się kolejna impreza w lokalu. Do następnych dyskotek już nie doszło. Lokal został zamknięty. Dlaczego?

Na oficjalnym fanpage'u Disco Imperiale na Facebooku można dowiedzieć się, że imprezy zostały odwołane z powodu pęknięcia rury wodociągowej przez budynkiem. Jak tłumaczył właściciel, awaria była trudna do usunięcia z powodu panujących wówczas mrozów.

W sieci pojawiły się jednak doniesienia, o tym, że lokal został otwarty nielegalnie bez wymaganego odbioru budowlanego, opinii straży pożarnej i innych instytucji.

- Nie chciałabym, aby moje dzieci uczęszczały do lokalu niespełniającego wszystkich norm bezpieczeństwa. Ostatnie wydarzenie w Brazylii pokazało, że nie można ignorować takich rzeczy – czytamy komentarz internautki na jednym z elbląskich portali.

Reporterzy elblag.net dowiedzieli się, że prawdziwą przyczyną zamknięcia dyskoteki był brak uzyskania przez właściciela wymaganych zezwoleń, w tym m.in. na organizację imprez masowych w tym miejscu oraz decyzji o pozwoleniu na użytkowanie.

Sprawą zajął się już Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego w Olsztynie, który zapowiedział podjęcie  odpowiednich kroków w tej sprawie.

- W lokalu przy ul. Grażyny doszło do samowoli budowlanej – mówi wprost Leopold Ażgin, Warmińsko-Mazurski Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego. - Inwestor, przystępując do prac budowlanych, złożył do elbląskiej delegatury Urzędu Wojewódzkiego jedynie zgłoszenie o zamiarze przeprowadzenia robót budowlanych. W odpowiedzi dostał sprzeciw i informację, jakie kroki powinien podjąć w celu uzyskania niezbędnych decyzji. Niestety inwestor nie wystąpił do nas o pozwolenie na zmianę użytkowania obiektu.  

Właściciel Disco Imperiale, po zakończeniu robót budowlanych, nie ubiegał się też o wydanie opinii o stanie obiektu pod względem wymogów wynikających z przepisów dotyczących ochrony przeciwpożarowej.

- Inwestor nie zgłaszał się do nas w celu wydania takiej opinii – potwierdza Przemysław Siagło, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej PSP w Elblągu.

Co więcej właściciel dyskoteki zorganizował dwie duże imprezy, nie mając odpowiedniej, zezwalającej na to decyzji Prezydenta Miasta. W tej właśnie sprawie, we wtorek w Urzędzie Miejskim zwołano sztab kryzysowy.

- Zezwolenie na organizację imprezy masowej można wydać m.in. na podstawie dopuszczenia budynku do użytku. Obu tych decyzji inwestor nie miał – zaznacza Leopold Ażgin. - W najbliższych dniach powiadomię prokuraturę o naruszeniu prawa budowlanego, za co grozi kara grzywny, a nawet ograniczenia wolności. Z naszej strony możemy nałożyć na inwestora mandat w wysokości do 500 zł, z tytułu nielegalnego użytkowania budowlanego, w przypadku stwierdzenia przystąpienia do użytkowania obiektu budowlanego z naruszeniem przepisów.

Skontaktowaliśmy się z właścicielami dyskoteki, by poznać ich stanowisko na ten temat. Jeden ze wspólników Disco Imperiale, w rozmowie z nami zaprzecza, by impreza, która odbyła się 18 stycznia br. była imprezą masową.

- To była impreza charytatywna, podczas której od każdego uczestnika, zamiast pieniędzy zbieraliśmy przed wejściem słodkości dla dzieci z Domu Dziecka. Szacujemy, że uczestniczyło w niej około 460 osób, bo tyle słodyczy zebraliśmy – zaświadcza i dodaje - Ten lokal został zgłoszony, że jednorazowo przebywać w nim może 460 osób, bo tyle wynika z metrażu. Nie jest to więc lokal na imprezy masowe. Ktoś napisał w Internecie, że na imprezę przyszło ponad tysiąc osób. To jest bzdura. Tyle osób mogło się przewinąć rotacyjnie przez całą noc, bo ludzie wchodzili i wychodzili z lokalu.

Mężczyzna twierdzi również, że wynajęty budynek był już przystosowany do użytkowania i został jedynie odnowiony i wyposażony pod potrzeby dyskoteki. - Nie dokonaliśmy w nim żadnych zmian, jeśli chodzi o konstrukcję budynku – zapewnia.

Dodaje jednocześnie, że właściciele zostali wprowadzeni w błąd przez biuro architektoniczne, któremu zlecono przygotowanie dokumentacji.

- Architekt zapewnił nas, że złożone 2 stycznia br. do urzędu pismo w zupełności wystarcza. Jeżeli będziemy pociągnięci do odpowiedzialności przez instytucje, to wyciągniemy na drodze sądowej konsekwencje w stosunku do jego biura. Zapewniam, że nikt nie chciał tu działać nielegalnie, a wszelkie aspekty bezpieczeństwa w chwili występu zespołu Kalwi i Remi były zachowane – mówi jeden ze wspólników.

Dyskoteka ma pozostać zamknięta do chwili uporządkowania wszystkich dokumentów, które – jak nam przekazano - już wpłynęły do Urzędu Miejskiego. Wciąż także trwają prace modernizacyjne.

- Po ich zakończeniu, zgłosimy to do Miasta i poczekamy na ostateczny odbiór techniczny – zapowiada inwestor.

oceń wątek 38 2 zgłoś do moderacji
Czech
2013-02-01 08:55 68%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez Czech
No to zaszaleli ! Dobry artykuł, na pewno wzbudzi spore zainteresowanie, już wrzuciłem na fejsa :)
odpowiedz oceń post 21 10 zgłoś do moderacji
2013-02-01 09:22 54%
2

odpowiedziano ponad rok temu przez "Gringo"
To się dorobili ehehehe,a tak się podniecali...
odpowiedz oceń post 13 11 zgłoś do moderacji
2013-02-01 09:32 38%
3

odpowiedziano ponad rok temu przez Albert
Czech - sp....j.
odpowiedz oceń post 8 13 zgłoś do moderacji
Czech
2013-02-01 10:26 71%
4
odpowiedziano ponad rok temu przez Czech
A kto to tak mnie wita serdecznie :> Kogoś tu suty pieką bo rozpowszechniam taki wspaniały artykuł ? :>
oceń post 15 6 zgłoś do moderacji
2013-02-01 09:52 54%
5

odpowiedziano ponad rok temu przez fakty
Dowód na to że to jedna wielka lipa, a właściciele jak wszędzie piszą to oszuści i wały!!!
odpowiedz oceń post 14 12 zgłoś do moderacji
2013-02-01 09:58 50%
6

odpowiedziano ponad rok temu przez liki
Dobrze, że nie trzymają wersji że takowa impreza się nie odbyła ;-)
odpowiedz oceń post 11 11 zgłoś do moderacji
2013-02-01 10:40 40%
7
odpowiedziano ponad rok temu przez
Liki czy może fakty co??? a to przecież jedna i to sama osoba żałosne że jesteście tacy podli. Jeszcze bardziej im współczuje bo wiem że to się wszystko wyjaśni
oceń post 8 12 zgłoś do moderacji
2013-02-01 10:03 48%
8

odpowiedziano ponad rok temu przez babi84
Ja im gratuluje na forum piszą, że awaria (kłamcy) mimo to, że ludzie za czeli już gadać, że otworzyli bez pozwoleń tutaj tłumaczą się, że było 470 osób gdzie sami reklamują się "dyskoteka na ponad 1000 osób" i ponad 1000 osób z tego co widziałam na pewno było w lokalu (mam nadzieje, że instytuty przeczytają Elbl...24 gdzie piszą ile było ludzi) do boliwooda więcej wchodzi niż 500 osób do epoci też pewnie koło 350-400 osób więc obliczyć sobie łatwo. I do tego zapraszają na filmie w domu dziecka dzieciaki na dyskotekę która nie powinna być otwarta no to już są żarty!!!! Nigdy już tam nie wyląduje nawet jak otworzą nie wiadomo jak tą hale a mam nadzieje, że na takie bez prawie nie pozwolą.
odpowiedz oceń post 10 11 zgłoś do moderacji
2013-02-01 10:07 60%
9

odpowiedziano ponad rok temu przez ciekawska
Ciekawe, czy na eg24 będą mieli odwagę o tym napisać;P
odpowiedz oceń post 15 10 zgłoś do moderacji
Czech
2013-02-01 10:23 70%
10
odpowiedziano ponad rok temu przez Czech
Nie napiszą, bo widac ze wzajemnie się promują. Z resztą widac ze e24 ucichło z tym tematem. Dlatego elblag.net przez ten temat może nabrac przewagi :)
oceń post 16 7 zgłoś do moderacji
2013-02-01 10:08 40%
11

odpowiedziano ponad rok temu przez
Ja pier............ ale ten Elblag to dziura cały czas chce sensacji. Na pewno nic nie zrobili żeby zaszkodzić innym wręcz przeciwnie. Moim zdaniem ktoś im podłożył minę i to dużą .Nie sądzę żeby po włożeniu tyle kasy chcieli coś zrobić nie tak ,,coś tu śmierdzi,, Mam nadzieję że uda im się rozwiązać wszystkie problemy .Współczuje Marco ale żyjemy w Elblągu a tu każdy podkłada świnie. Na pewno wszystko się wyjaśni życzę powadzenia i na otwarcie dyskoteki.
odpowiedz oceń post 10 15 zgłoś do moderacji
2013-02-01 13:55 50%
12
odpowiedziano ponad rok temu przez raziel
To wy z Marco na ty jesteście? Pucujesz sie!
oceń post 4 4 zgłoś do moderacji
FotografiaŚlubnaMaciej Radzicz
2013-02-01 10:11 70%
13

odpowiedziano ponad rok temu przez Fotografia Ślubna-Maciej Radzi
hahahahah no i tak kończy się współpraca z kuchejdą hahahah
odpowiedz oceń post 16 7 zgłoś do moderacji
2013-02-01 11:42 59%
14
odpowiedziano ponad rok temu przez klopsikkolanko
Co jak co ale w balona to on potrafi zrobić niejednego i wcale mu się to nie chwali.
oceń post 10 7 zgłoś do moderacji
2013-02-01 10:39 56%
15

odpowiedziano ponad rok temu przez kari
PAnie "~" to chyba normalne, że takie pozwolenia trzeba mieć więc nie wiem czy Pan Marco taki biedny....tak kocha Elbląg jak się sam wypowiada haha
odpowiedz oceń post 10 8 zgłoś do moderacji
2013-02-01 10:49 55%
16
odpowiedziano ponad rok temu przez
Panie kari to jest oczywiste i zgadzam się z Panem ale poniżej jest napisane ..... zlecone zostało do biura architektonicznego, i tu pewnie było nie dopatrzenie. Dalej twierdze że Elbląg to okrutne miasto.
oceń post 6 5 zgłoś do moderacji
2013-02-01 10:42 62%
17

odpowiedziano ponad rok temu przez zygi
To nie chodzi tu o podkładanie świń,tylko o to,aby w końcu w Polsce wyeliminować samowolę,bezprawie,kolesiostwo,korupcje itd...itd. Chyba nam wszystkim na tym zależy,aby prawo było dla wszystkich jednakowe a nie tylko dla tych co mają kasę...chyba z tym zgodzą się wszyscy?
odpowiedz oceń post 13 8 zgłoś do moderacji
2013-02-01 10:43 62%
18

odpowiedziano ponad rok temu przez maciu
Wspol wlasciciel twierdzi, ze bylo mniej niz 470 os. to dlaczego przez godzine ludzie sciskali sie wrecz zgniatali przy wyjsciu i nie mogli wyjsc sam stalem kolo godziny zeby dostac sie do wyjscia zgniaty przez ludzi gdzie ochrona nie dawala juz sobie z tym rady i nie mowcie, ze tak nie bylo . Dobrze, ze ktos tym sie zainteresowal!!!
odpowiedz oceń post 13 8 zgłoś do moderacji
2013-02-01 10:50 61%
19

odpowiedziano ponad rok temu przez kacza
Przyjezdzaja obcokrajowcy i robia w nszaym kraju (miescie) co chca!!! a Polak Polakowi pod gorke tylko!!!! bezsensu!!
odpowiedz oceń post 11 7 zgłoś do moderacji
2013-02-01 12:52 44%
20
odpowiedziano ponad rok temu przez ff
przynajmniej wloch sie stara cos zrobic, bo polak nie wiedzialby w co rece wsadzic ;/
oceń post 7 9 zgłoś do moderacji
2013-02-01 10:50 10%
21

odpowiedziano ponad rok temu przez zaintereseowany
zróbcie materiał o kasi ejaka palikociarnia wkłada zeby w miescie referendum zrobic.. penkalski podobno sporo wysilku w to wklada
odpowiedz oceń post 1 9 zgłoś do moderacji
2013-02-01 11:20 65%
22

odpowiedziano ponad rok temu przez klopsikkolanko
Ha dobre. A na fanpage`u są zdjęcia jak koleś w nowych dżinach i odświętnych mokasynach przyodziany w kamizelkę odblaskową siedzi w dawno wykopanym rowie i przymierza urżniętą rurę ściekową z pcv. Elblag 24 nawet kłamstwa dobrze nie potrafi zilustrować.
odpowiedz oceń post 13 7 zgłoś do moderacji
2013-02-01 11:32 80%
23

odpowiedziano ponad rok temu przez mooll
Ej Ty "zainteresowany", a co ma piernik do wiatraka?
odpowiedz oceń post 8 2 zgłoś do moderacji
2013-02-01 11:45 42%
24

odpowiedziano ponad rok temu przez #
ludzie jak zwykle szukacie sensacji,co za zasr**e miasto. znow znalazl sie ktos"zyczliwy" i zazdrosny,ale Wlosi jeszcze dopna swego,trzymam kciuki
odpowiedz oceń post 11 15 zgłoś do moderacji
2013-02-01 12:08 81%
25
odpowiedziano ponad rok temu przez klopsikkolanko
To prawda co piszesz. To miasto jest tak zasrane że łajno przytkało rurę w dyskotece ;>
oceń post 13 3 zgłoś do moderacji
2013-02-01 12:13 33%
26
odpowiedziano ponad rok temu przez HOUSE BEJBI
klopsik :DDDDDDDDDD
oceń post 3 6 zgłoś do moderacji
2013-02-01 13:52 56%
27
odpowiedziano ponad rok temu przez raziel
włosi do kręcenia placków a nie do dyskotek sie nadają ;P
oceń post 9 7 zgłoś do moderacji
2013-02-01 11:54 74%
28

odpowiedziano ponad rok temu przez zoom x80
Czy tylko mnie nie dziwi, że wszystko za co bierze się lub łączy w jakikolwiek sposób z e24 od razu z kilometra wydziela odór wałka? ;)
odpowiedz oceń post 14 5 zgłoś do moderacji
2013-02-01 12:04 67%
29

odpowiedziano ponad rok temu przez marysia
jak impreza charytatywna to i dochod z baru powini porzekazac do domu dziecka zaraz powiedza ze bar nie zarabial wsumie racja bo nie dostalam paragonu jak placilam
odpowiedz oceń post 16 8 zgłoś do moderacji
2013-02-01 12:09 79%
30

odpowiedziano ponad rok temu przez Grzeesiu
hhaahhahhahahhahahhahahahhahahhaahhahahahah :D dlugo nie trzeba bylo czekac az stodola zostanie zamknieta :D
odpowiedz oceń post 15 4 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.