najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

nieruchomości, remonty

budujesz ? remontujesz ? podziel się doświadczeniem z innymi
Szlaban wróci na swoje miejsce w kwartale ulic: Giermków, 1 Maja oraz Hetmańska
2017-07-06 10:05 100%

Szlaban wróci na swoje miejsce w kwartale ulic: Giermków, 1 Maja oraz Hetmańska

rozpoczęty ponad rok temu przez Grażyna Wosińska

10 lipca wróci szlaban zamykający wjazd „nieproszonym” gościom na teren kwartału ograniczonego ulicami: 1 Maja, Giermków oraz Hetmańską. Jest to wspólna decyzja niedawno powstałego Zespołu Zarządców. "Obcy", którzy korzystali z bezpłatnego parkowania są bardzo niezadowoleni. Mieszkańcy odetchnęli z ulgą, nie będą mieli problemów.

Kwartał ograniczony ulicami: 1 Maja, Giermków oraz Hetmańską jest położony w centrum miasta. Wiele osób korzystało z bezpłatnych miejsc parkingowych przez 1,5 roku, m.in. rodzice dzieci uczęszczających do przedszkola. Teraz są zaniepokojeni gdzie postawią samochód. Natomiast mieszkańcy są zadowoleni.

Wreszcie bez żadnych problemów zaparkuję przed własnym domem

- cieszy się pan Karol, mieszkaniec kwartału. 

Z kolei martwi się pani Anna, mama córeczki, która uczęszcza do przedszkola:

Zwykle mam mało czasu, bo spieszę się do pracy, a tu problem z zaparkowaniem. Znów będą nerwy. Było dobrze bez tego szlabanu, komu to przeszkadzało. 

Sześciu zarządców terenu powiedziało dość "nieproszonym" gościom, takim jak pani Anna i przyznało rację panu Karolowi. Szlaban wróci 10 lipca na swoje miejsce.

Służby ratownicze posiadają piloty i nie będą miały problemów z wjazdem.
Lokatorzy wpuszczą swoich gości dzięki urządzeniu przy domofonie. Gdy przedszkole zamontuje podobne, będzie miało te same możliwości. Ponadto niedaleko jest płatny parking przy Giermków, może w przyszłości kilka pierwszych minut będzie bezpłatnych. Są też i inne możliwości do rozważenia

- wyjaśnia Mieczysław Szałachowski, prezes Elbląskiej Spółdzielni Mieszkaniowej „Sielanka”, jeden z sześciu członków Zespołu Zarządców.

Zamontowanie szlabanu to nie jedyna jego decyzja ZZ. Teren będzie zagospodarowany, potrzebne są drogi, miejsca parkingowe i oświetlenie z prawdziwego zdarzenia. Kosztami nie będą obciążeni mieszkańcy.

Wystąpimy o dofinansowanie ze środków unijnych, które może wynieść nawet 80 procent

- zapewnia Szałachowski.

oceń wątek 1 0 zgłoś do moderacji
2017-07-06 11:21 63%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez novak
szkoda że ci sami mieszkańcy nie zwracają uwagi na to jak sami parkują tam gdzie niem szlabanów wtedy to im nie przeszkadza i nie przejmują się tym że zajmują miejsca dla innych mieszańców .
odpowiedz oceń post 12 7 zgłoś do moderacji
2017-07-06 16:40 29%
2
odpowiedziano ponad rok temu przez Lola
Tam gdzie lokatorzy nie boja sie odezwac sa i szlabany. Tam gdzie ich nie ma przeciez nie ma zakazu wjazdu i parkowania...
oceń post 2 5 zgłoś do moderacji
2017-07-06 11:25 56%
3

odpowiedziano ponad rok temu przez maggi
porażka-- mają parking za nasze pieniądze. Też poproszę.
odpowiedz oceń post 10 8 zgłoś do moderacji
2017-07-06 16:38 8%
4
odpowiedziano ponad rok temu przez Karol
Trzeba bylo latac i prosic o podpisy dla swojgo parkingu tak jak robili to mieszkancy tego kwartalu a bys nie beczal/a teraz!
oceń post 1 12 zgłoś do moderacji
2017-07-06 16:43 23%
5

odpowiedziano ponad rok temu przez Lokator
Jako lokatorzy nie balismy sie walczyc o swoje i dzierzawic terenu, ktory teraz nalezy do 6 zarzadcow, dzieki czemu szlaban wraca. A Pani Ani prosze powiedziec zeby wstala 5minut wczesniej,zaparkowala na 1-go maja i doprowadzila dziecko. Oj leniuszek z tej Pani Ani
odpowiedz oceń post 3 10 zgłoś do moderacji
2017-07-06 16:43 17%
6

odpowiedziano ponad rok temu przez Lokator
Jako lokatorzy nie balismy sie walczyc o swoje i dzierzawic terenu, ktory teraz nalezy do 6 zarzadcow, dzieki czemu szlaban wraca. A Pani Ani prosze powiedziec zeby wstala 5minut wczesniej,zaparkowala na 1-go maja i doprowadzila dziecko. Oj leniuszek z tej Pani Ani
odpowiedz oceń post 2 10 zgłoś do moderacji
2017-07-06 19:37 63%
7

odpowiedziano ponad rok temu przez Gość
Fajne robić coś za unijne pieniądze czyli wszystkich podatników i mówić że to ich własność i jeszcze starać się o kolejną unijną kasę na oświetlenie to już szczyt chamstwa
odpowiedz oceń post 5 3 zgłoś do moderacji
2017-07-06 21:31 70%
8

odpowiedziano ponad rok temu przez nie da rady
Rozumiem, ZZ podjął decyzję o zwrocie całej kwoty z BO do kasy miasta - otrzymanej na budowę parkingu. Inaczej sobie tego nie wyobrażam Panie Szałachowski.
Inaczej to jest zwykłe qoo...wo.
odpowiedz oceń post 7 3 zgłoś do moderacji
2017-07-07 12:05 60%
9

odpowiedziano ponad rok temu przez fad
Czy wspólnoty oddadzą kasę miastu za wybudowanie tych parkingów?
odpowiedz oceń post 3 2 zgłoś do moderacji
2017-07-10 12:16 0%
10

odpowiedziano ponad rok temu przez Nieszczęśliwy posiadacz parkngu na Zawadzie
Idąc tokiem myślenia niektórych wypowiedzi, to myślę że dla zamkniętych szlabanami miejsc parkingowych mieszkańców Sielanki , pozostałe Spółdzielnie i Zarządy mogły by się zmówić i wprowadzić opłaty parkingowe , gdy oni podjadą swoimi samochodami w ramach odwiedzin do rodziny na ich terenie. Wtedy wszystkim pozostało by korzystanie z komunikacji publicznej a przyjezdnym pozostawienie pojazdów na obrzeżach miasta.
odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.