najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

nieruchomości, remonty

budujesz ? remontujesz ? podziel się doświadczeniem z innymi
Raff
2012-07-09 15:44 80%

W Elblągu przybędzie ponad 100 wojskowych mieszkań

rozpoczęty ponad rok temu przez Rafał Kadłubowski

Wojskowe Towarzystwo Budownictwa Społecznego „Kwatera” z Warszawy, do końca tego roku  wybuduje przy ul. Piechoty ponad 100 nowych mieszkań. W dwóch budynkach wielorodzinnych zamieszkają, służący w Garnizonie Elbląg, żołnierze zawodowi oraz ich rodziny.

Czterokondygnacyjne budynki powstają w miejscu dawnych garaży wojskowych, w bezpośrednim sąsiedztwie czterech budynków mieszkalnych administrowanych przez Wojskową Agencję Mieszkaniową. Ich budowa rozpoczęła się jesienią 2011 r.

Inwestycja realizowana jest w systemie „zaprojektuj i zbuduj”. Wykonawcą jest konsorcjum firm: Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego „Ekobud” z Ostródy (lider) oraz Pracownia Projektowa „Akon” Anna Ceynowa z Olsztyna (partner). Inwestorem jest Wojskowe Towarzystwo Budownictwa Społecznego „Kwatera” z Warszawy.W pierwszym budynku znajdzie się 48 mieszkań, w tym 1 lokal dla osoby niepełnosprawnej, w drugim  – 59 mieszkań, w tym 1 lokal dla osoby niepełnosprawnej oraz jeden lokal usługowy. Powierzchnia użytkowa mieszkań kształtować się będzie między 49 a 66 m2. W najniższych kondygnacjach budynków znajdą się garaże indywidualne na 32 miejsca postojowe. Dodatkowo przy budynkach zaprojektowano 77 miejsc parkingowych dla samochodów osobowych (w tym dwa miejsca dla osób niepełnosprawnych). Pozostały teren zajmą chodniki, zieleń urządzona z ławkami parkowymi i koszami na śmieci oraz plac zabaw dla dzieci.

Przydziału mieszkań dla zawodowych żołnierzy w nowych budynkach przy Piechoty, dokona Wojskowa Agencja Mieszkaniowa.

W planach WTBS „Kwatera” znajduje się jeszcze budowa około 48 mieszkań przy ul. Lotniczej z terminem zakończenia realizacji w 2015 r.

oceń wątek 4 1 zgłoś do moderacji
2012-07-09 16:21 10%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez bartosz
wojskowe bloki - to rozdawnictwo w biały dzień, a ludzie muszę setki tysięcy płacić..
odpowiedz oceń post 1 9 zgłoś do moderacji
2012-11-29 13:17 67%
2
odpowiedziano ponad rok temu przez bezpodpisubezpodpisu
hehehe, dowiedz się człowieku najpierw, a potem pleć.
żołnierz płaci czynsz jak każdy inny mieszkaniec...
a mieszkania nie dostaje na właśność, może jedynie wykupić je odrobinę taniej..... żal dupsko ściska, że ktoś inny dostanie pachnące nowością mieszkanie? trzeba było iść do wojska, też byś może dostał.
oceń post 4 2 zgłoś do moderacji
Blue_Marine
2012-07-10 13:01 0%
3

odpowiedziano ponad rok temu przez Blue_Marine
Fajnie. Należy im się.
odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2012-07-14 13:03 0%
4

odpowiedziano ponad rok temu przez Bundeswehra
Im więcej wojakow tym bezpieczniej :))))
odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2012-10-26 13:00 33%
5

odpowiedziano ponad rok temu przez olaona
ale mi rozdawnictwo... trzeba płacić czynsz, jak wszędzie, a mieszkanie ma sie tylko na iles lat, pozniej trzeba je zdac i dostajac mieszkanie traci sie dodatek mieszkaniowy, wiec automatycznie pensja spada... ale kto sie nie zna, ten gada i zal mu d... sciska niepotrzebnie
odpowiedz oceń post 1 2 zgłoś do moderacji
2013-02-23 12:48 0%
6

odpowiedziano ponad rok temu przez Masakra
Młodzi ludzie po studiach biorą wysoko oprocentowane kredyty mieszkaniowe na 30 lat i to nie wszyscy dostaną, bo mają dupne pensje ! A tu lekko żołnierze 300 tys zł dostają! Nie dość, że pensje wysokie, to takie bonusy! Masakra! Komuna! Każdy głupek po 18 roku życia może iść do wojska, do Afganistanu boją się wyjechać, na popołudniowe w-f chodzą, przed kompem siedzą w robocie, to jest bardzo potrzebne dla społeczeństwa, na pewno :)... A potem za 5 % wartości nieruchomości wykupują na własność mieszkanie. To jest odrobinę taniej? Żartujesz sobie "bez podpisu" ...
odpowiedz oceń post 0 4 zgłoś do moderacji
2013-02-23 12:51 0%
7

odpowiedziano ponad rok temu przez Hehe
Za mieszkaniem i mundurem panny sznurem...
odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.