najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

nieruchomości, remonty

budujesz ? remontujesz ? podziel się doświadczeniem z innymi
W Olsztynie właśnie otwarto papugarnię. Czy chcielibyście mieć podobną w Elblągu?
2017-07-06 16:32 0%

W Olsztynie właśnie otwarto papugarnię. Czy chcielibyście mieć podobną w Elblągu?

rozpoczęty ponad rok temu przez Marcin Mongiałło

W Olsztynie właśnie otwarto papugarnię. Mieści się ona w północno-wschodniej części miasta, przy ulicy Lubelskiej 29 c. Co prawda uroczyste, oficjalne otwarcie, odbędzie się w sobotę, 8 lipca o godz. 10.30, ale już dziś i jutro można ją odwiedzić (w czwartek w godzinach 15:00 -19:00, a w piątek -  od 13:00 - 17:00). Bilet uprawniający do wejścia w te dni kosztuje 10 zł. Od soboty (8 lipca) papugarnia będzie czynna w godzinach 10.30-19.00.

Jest to obecnie jedyne tego typu miejsce w województwie, gdzie odwiedzający mogą podziwiać, pogłaskać i nakarmić egzotyczne ptaki oraz zrobić sobie z nimi zdjęcie. Na 250 m2 można podziwiać blisko 50 papug z 10 różnych gatunków, w tym m.in. rudosterki, kakadu różową, lorę wielką, amazonkę, arę zielonoskrzydłą i arę araraunę.

Jaka jest zasada funkcjonowania papugarni?  Ptaki swobodnie się przemieszczają, nie są zamknięte w klatkach. Mają do dyspozycji dużo gałęzi, roślin, a odwiedzający mogą je pogłaskać, fotografować się z nimi, przy czym nie można używać lampy błyskowej. W środku obowiązuje cisza, zakazane jest wnoszenie własnego pokarmu. Do większych ptaków należy podchodzić w towarzystwie opiekunów zwierząt (pracowników).

My w tym miejscu chcielibyśmy zadać Wam pytanie, czy dobrym pomysłem byłoby otworzenie podobnej placówki w naszym mieście? Koszt związany z inwestycją nie jest prawdopodobnie wielki, natomiast widowiskowość jest naprawdę bardzo duża. Takie miejsce może przyciągać do Elbląga turystów w sezonie choćby z Mierzei Wiślanej, a po jego zakończeniu może być doskonałym uzupełnieniem oferty turystycznej miasta. O tym, że jest to miejsce niezwykłe świadczy bardzo duża popularność jaką cieszy się papugarnia, która funkcjonuje od stycznia bieżącego roku w Bydgoszczy. 

W latach 70. w elbląskich szkołach była przeprowadzona ankieta, w której dzieciom zadano pytanie, co według nich w Elblągu będzie w XXI. Najwięcej odpowiedzi dotyczyło zoo. Takie były wówczas oczekiwania najmłodszych. A dziś? 

Na zakończenie wróćmy z powrotem do Olsztyna. Z okazji otwarcia papugarni właściciele przygotowali konkurs, w którym do zdobycia są trzy podwójne zaproszenia do wykorzystania w dowolnie wybranym przez terminie. Aby wziąć udział w konkursie należy:

Wyniki konkursu organizatorzy podadzą 7 lipca o godzinie 21.00.

Papugarnia w Olsztynie - podstawowe informacje

Godziny otwarcia: 10.30-19.00

Cennik: 18 złotych normalny, 14 złotych ulgowy, dzieci do lat dwóch - wstęp wolny

oceń wątek 0 0 zgłoś do moderacji
2017-07-06 17:34 75%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez Uvertos
Świetny pomysl,wspaniałe pomysł na odpoczynek brakuje takich miejsc w naszej okolicy, papugi są piekne;) Mam nadzieję na podobną inwestycje w Elblągu
odpowiedz oceń post 6 2 zgłoś do moderacji
2017-07-06 19:51 67%
2

odpowiedziano ponad rok temu przez Do_pomorskiego
Jeżeli Elbląg ma na kimś się wzorować to sugeruję kierunek Trójmiasto, a nie daleki wschód.
odpowiedz oceń post 4 2 zgłoś do moderacji
2017-07-06 20:17 40%
3
odpowiedziano ponad rok temu przez Globisz
A Bydgoszcz to daleki wschód wg ciebie? Radziłbym uważniej przeczytać tekst i nie ulegać złym emocjom :)
oceń post 2 3 zgłoś do moderacji
NoName
2017-07-06 21:09 100%
4

odpowiedziano ponad rok temu przez reggr
Miejsce papug jest na wolności a nie w klatkach
odpowiedz oceń post 2 0 zgłoś do moderacji
2017-07-07 08:29 0%
5

odpowiedziano ponad rok temu przez Kama
Fajnie by było. A w sprawie miejsca papug. Tak, ja także uważam, że lepiej im na wolności, choć są papugi, które już urodziły się w niewoli. Poza tym myślę, że mają w takich miejsach zapewnioną dobrą opiekę, a te woliery są bardzo duże. Patrząc szerzej np. w takich polskich lasach zwierzętom w każdej chwili grozi śmierć od kuli myśliwego. To trudny temat.
odpowiedz oceń post 0 0 zgłoś do moderacji
2017-07-07 09:40 100%
6

odpowiedziano ponad rok temu przez Do_pomorskiego
@Globisz: Co ma Bydgoszcz do tego? Artykuł jest głównie o ośrodku ze "stolicy" województwa i jednocześnie kryptoreklamą tego miasta na elbląskim portalu. No, ale do Gdańska przecież z Elbląga za daleko :) O wiele ciekawszym pomysłem byłoby coś a la ogród botaniczny, który można wznieść w okolicy Bażantarni.
odpowiedz oceń post 1 0 zgłoś do moderacji
2017-07-07 11:38 0%
7
odpowiedziano ponad rok temu przez G.
W Bydgoszczy jest bardzo ładna papugarnia (widziałem foty) i przychodzi tam mnóstwo ludzi. Papugarnia to nie jest jakiś nowy pomysł Olsztyna, a ty widzę, że masz pewien kompleks związny z tym miastem. Wystarczy wyjść poz schemat Gdańsk - Olsztyn. Są jeszce inne miasta.
oceń post 0 0 zgłoś do moderacji
2017-09-24 12:52 0%
8

odpowiedziano ponad rok temu przez MS
Świetny pomysł ja rownież mam nadzieję zę w Elblagu powstanie papugarnia, to na prawde urocze miejsca dla dzieci mlodziezy i starszych, w Elblągu brakuje takich miejsc
odpowiedz oceń post 0 0 zgłoś do moderacji
2017-09-24 13:33 0%
9

odpowiedziano ponad rok temu przez Uve
Do papugarni jeżdżę bardzo często do gdańska, bardzo żałuję że nie ma takiego miejsca w Elblagu, myślę że takie miejsce w Elblagu cieszyłoby się wielkim zainteresowaniem, chcielibyśmy mieć papugarnie w Elblagu :) liczymy na to że ktoś kto może w tym kierunku cos zrobic to przeczyta.
Pozdrawiam
odpowiedz oceń post 0 0 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.