najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

nieruchomości, remonty

budujesz ? remontujesz ? podziel się doświadczeniem z innymi
Domek Bramny w Parku Modrzewie. Czy uda się go wyremontować?
2014-02-27 06:21 43%

Domek Bramny w Parku Modrzewie. Czy uda się go wyremontować?

rozpoczęty ponad rok temu przez Ines Kuraś

Zapomnianych miejsc w Elblągu, które poprzez swoją historię mogłyby być ciekawe dla mieszkańców, jest wiele. Jednym z takich miejsc jest domek bramny znajdujący się na Osiedlu Zawada, w Parku Modrzewie. Niestety obiekt, zamiast stanowić ozdobę tej części miasta, teraz niszczeje.

Domek ten jest jedną z pozostałości willi należącej do Carla Ziese, zięcia Ferdynanda Schichau. Przed wojną w centralnej części Parku Modrzewie znajdowała się piękna, choć połączona z wielu cech stylowych willa oraz szklana oranżeria. W skład parku od strony południowej wchodził stadion sportowy, kort tenisowy, a także strzelnica. W południowo-zachodniej części znajdował się właśnie domek bramny, w którym prawdopodobnie mieszkał ogrodnik. Natomiast na północy mieściła się neogotycka wieża widokowa. W czasie II Wojny Światowej, wszystkie budynki zostały zniszczone. Do dnia dzisiejszego, Park Modrzewie zachował swoje granice. Z pozostałości zabudowy można zobaczyć „domek bramny”, wieżę widokową, fragmenty schodów, a także murków. Od strony południowej pozostał stadion z jednym boiskiem.

Wieczystym użytkownikiem Domku Bramnego w Parku Modrzewie jest ZHP Chorągiew Warmińsko- Mazurska Hufiec Elbląg z siedzibą przy ul. Portowej 2. Jak informuje nas rzecznik prasowy prezydenta Monika Borzdyńska – ZHP złożyło wniosek o udzielenie w 2014 roku dotacji celowej na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków.

Wniosek ten dotyczył dofinansowania ekspertyzy mykologiczno- budowlanej, a także dokumentacji konserwatorskiej i kosztorysu inwestorskiego. ZHP wnioskowało o kwotę dotacji w wysokości 20.910,00 zł. Do końca tego tygodnia powinna być podjęta decyzja komisji przyznającej dotacje.
 

oceń wątek 3 4 zgłoś do moderacji
Gość
2014-02-27 06:43 67%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez Gość
Kiedy brama wróci na swoje miejsce
odpowiedz oceń post 4 2 zgłoś do moderacji
Gość
2014-02-27 08:08 40%
2
odpowiedziano ponad rok temu przez Gość
Ta brama to mogła być atrakcja turystyczna
oceń post 2 3 zgłoś do moderacji
2014-02-27 08:23 50%
3

odpowiedziano ponad rok temu przez TURYSTA
oj pani "dziennikarko' jak by pani zrobiła żetelny materiał dziennikarski to napisała by pani ze w tym domku już dwa lata swoja siedzibe ma elbląska firma ochrony "JUPI"...
odpowiedz oceń post 2 2 zgłoś do moderacji
2014-02-27 08:36 67%
4

odpowiedziano ponad rok temu przez Yetii
Mama nadzieje, że nie dostaną dofinansowania, a budynek ten wróci pod władzę Elbląga. Pytanie jest proste jak zakończyły się procesy w sprawie dzierżawy budynku przez włoskich "biznesmenów" na miarę Elbląga i zwrot 30 000 zł? Jak skończyła się sprawa samowoli budowlanej prowadzonej wewnątrz budynku ? Czy dziś również w tym budynku mieści się biuro "Jupi"?
odpowiedz oceń post 6 3 zgłoś do moderacji
2021-02-07 19:55 0%
5

odpowiedziano ponad rok temu przez Szczera
Mogło by miasto sprzedać za niewielkie pieniądze np.mi ja bym chętnie w nim zamieszkała z rodziną i remont byśmy sami sobie zrobili .Urzędnicy naszego miasta sa jak psy orodnika sami nic nie zrobią ,a komuś nie dadzą takiej możliwości ,brak mi słów na takie postepowanie władz samorządowych
odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.