najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

nieruchomości, remonty

budujesz ? remontujesz ? podziel się doświadczeniem z innymi
Redakcja elblag.net
2014-10-28 06:54 87%

Maria Kosecka: To cieszy, zaczął się remont Częstochowskiej

rozpoczęty ponad rok temu przez Redakcja elblag.net

Mijająca kadencja władz miejskich zmusza do pewnych podsumowań i retrospekcji. Ostatni czteroletni okres był dla miasta niezwykle burzliwy (referendum) i w swoisty sposób zakłócił planowane przeze mnie działania. Jednak z nieukrywaną satysfakcją odnotowuję, po wielu latach starań, rozpoczęcie remontu ul. Częstochowskiej – pisze radna Maria Kosecka.

Sprawę tą zainicjowałam wiele lat wcześniej jeszcze za prezydentury Henryka Słoniny. Wówczas racjonalnym argumentem blokującym rozpoczęcie prac była prowadzona budowa kościoła p.w. Św. Brata Alberta i ruch ciężkiego sprzętu budowlanego. Cierpliwość mieszkańców została wystawiona na długą i ciężką próbę, kościół był budowany niemalże trzydzieści lat. Obecnie prace nadal trwają, związane są z robotami wykańczającymi, jednak dzięki zrozumieniu ówczesnego prezydenta Grzegorza Nowaczyka w roku 2012 uzyskałam zapewnienie o ujęciu tego zadania w planie remontów elbląskich ulic. Tak też się stało i w chwili obecnej mamy rozpoczęte prace modernizacyjne.

Pragnę jednocześnie zaznaczyć, że starania moje odbyły się przy stałym wsparciu okolicznych mieszkańców, którzy byli inspiracją moich działań. Zapewniam o swojej nieustającej trosce o pozostałe zaniedbane ulice, zamierzam w najbliższej przyszłości upomnieć się o remonty ulic Winnickiej, Sosnowej, Iławskiej, ulic na osiedlu „Metalowców” oraz w obszarze pomiędzy ul. Ogólna a Aleja Marszałka Józefa Piłsudskiego. Są to stare osiedla z infrastrukturą drogową pamiętającą okres międzywojenny i wymagającą stosownych modernizacji. Będzie to zadanie trudne jednak jak pokazuje przykład ul. Częstochowskiej należy uparcie dążyć do wyznaczonych celów i nie zrażać się okresowymi problemami.

Chciałabym również korzystając z okazji podziękować obecnym władzom miasta za przychylne rozpatrzenie mojego wniosku o skorygowanie siedziby obwodowej komisji wyborczej. W nadchodzących wyborach samorządowych mieszkańcy ulic. Bartniczej, Sosnowej, Iławskiej, Winnickiej oraz części ul. Fromborskiej będą oddawać swój głos, tak jak było to wcześniej, w lokalu na ul. Częstochowskiej w Przedszkolu „Wiki”. Jest to duże ułatwienie i godny pokreślenia akt pod adresem mieszkańców.

Maria Kosecka

 

oceń wątek 41 6 zgłoś do moderacji
2014-10-28 07:25 80%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez mieszkaniec tej okolicy
Wspaniała wiadomość ,oczekiwana od wielu lat ,pamiętam Panią Marie jak mówiła ,że mieszkańcy także muszą włączyć się w walke ,zbierano podpisy .żeby nie Pani Maria Bartnicza nadal by była w opłakanym stanie .Super .
odpowiedz oceń post 24 6 zgłoś do moderacji
2014-10-28 08:01 30%
2

odpowiedziano ponad rok temu przez Kobi
Jak zwykle remont drogi jest wykonywany za kadencji Pis a nie za Po a najwiecej szczekaja
odpowiedz oceń post 9 21 zgłoś do moderacji
2014-10-28 13:38 64%
3
odpowiedziano ponad rok temu przez Adamo
nie jak zwykle bo jak wilk wpadł do elbląga to przejął wszystkie roboty które zaczęły sie za czasów PO wiec to co piszesz jest niesprawieliwe, co lepsze jest nie prawdziwe
oceń post 9 5 zgłoś do moderacji
2014-10-28 09:30 78%
4

odpowiedziano ponad rok temu przez balcerek
a kiedy wreszcie remont rozgrzebanej ul.Szucha?????????????
odpowiedz oceń post 7 2 zgłoś do moderacji
2014-10-28 09:35 73%
5

odpowiedziano ponad rok temu przez elblążanin
Już miałem wątpliwości czy doczekam się tego remontu. Widać jednak, że determinacja Pani Koseckiej była duża i rozpoczęto tak ważny dla nas - mieszkańców remont.
odpowiedz oceń post 11 4 zgłoś do moderacji
2014-10-28 11:22 85%
6

odpowiedziano ponad rok temu przez Rozmaryn
cierpliwość i determinacja Marii Koseckiej przyniosła rezultat. Długo na ten rezultat czekaliśmy, ale lepiej późno niż wcale. Radnej Koseckiej należą się słowa uznania za konkretne sukcesy.
odpowiedz oceń post 11 2 zgłoś do moderacji
2014-10-28 11:30 67%
7

odpowiedziano ponad rok temu przez wyborca...
skoto Pani Maria tak zawziecie walczyla niczym pidbull o remont Czestochowskiej to moze zawalczy o zmiane nawierzchni na ul Plk,Dabka od skrzyzowania z Pomorska do skrzyzowania z Wislicka,asfalt jest tak spekany ze auto skacze jak pilka po murawie.to jest odcinek okolo 200 metrow(pus minus)po Plk.Dabka tez jezdzil i jezdzi ciezki sprzet na budowe Ogrodow moze przycisnac wykonawce do wyremontowania tej zniszczonej nawierzchni(poprzeczne garby,pekniecia)
odpowiedz oceń post 8 4 zgłoś do moderacji
2014-10-28 13:29 69%
8

odpowiedziano ponad rok temu przez Adamo
Nareszcie jest ktoś kto zabiega o lepsze i łatwiejsze życie mieszkańców w swoim okręgu, po to Was wybieramy bo wiemy, że będziecie działać, marudzić i truć "tyłki" w samoorzadzie aby w tym okręgu gdzie działacie było lepiej. Dziekuję Pani Mario oby tak dalej, w końcu moja ulica będzie wyglądała jak trzeba, tylko proszę nie zapomniej o zwalniaczach...
odpowiedz oceń post 9 4 zgłoś do moderacji
2014-10-28 14:20 85%
9

odpowiedziano ponad rok temu przez mieszkaniec
Kobi ty malkontencie - twoje krytykanctwo to czysta zawiść - doceń to co Pani Maria zrobiła .Ale ty nie potrafisz - bo masz klapki na oczach - przy okazji podziękowania dla Pani Marii za uruchomienie sygnalizacji na przejściu dla pieszych na ulicy Królewieckiej i za spowodowanie usunięcia pomnika Krasickiego
odpowiedz oceń post 11 2 zgłoś do moderacji
2014-10-28 14:49 23%
10

odpowiedziano ponad rok temu przez Kobi
Po rozkopalo i sparalizowalo caly Eg i nie moglo juz tego naprawic a Pis posprzatal ich balagan
odpowiedz oceń post 3 10 zgłoś do moderacji
2014-10-28 15:13 64%
11

odpowiedziano ponad rok temu przez elblążanin
Takich radnych jak Pani Kosecka potrzebujemy. Ta pani zawsze dotrzymuje słowa. Jak coś nie może załatwić to powiedziała mi to wprost. Wierzę w jej skuteczność i chęć pomagania innym.
odpowiedz oceń post 7 4 zgłoś do moderacji
2014-10-28 15:22 15%
12

odpowiedziano ponad rok temu przez Kobi
To prosze napisac co ona zrobila? To czemu na prezydenta nie kandyduje ?
odpowiedz oceń post 2 11 zgłoś do moderacji
2014-10-28 16:10 67%
13

odpowiedziano ponad rok temu przez do kobi
Kobi zmień płytę - na nie co ona zrobiła tylko co ty możesz zrobić dla Elbląga i jego mieszkańców .Widać,że nic oprócz ujadania i pisaniny bez sensu .Brawo pani Mario - jest Pani naszym faworytem
odpowiedz oceń post 8 4 zgłoś do moderacji
2014-10-28 21:10 28%
14

odpowiedziano ponad rok temu przez Kobi
Wow ona w 2.5 roku zrobila tyle dobrych rzeczy a to ze Wilk buduje centrum wodne , obnizyl bilety czynsze i smieci , brak podwyzek za wode i scieki , karte wielkiej rodziny oraz inwestorzy gdzie jest 5 umów na fabryki na modrzeminie plus fabryka Wójcik , i posprzatanie balaganu poprzednej ekipy PO w postaci dróg to sie nie liczy skoro tak uwielbiasz krzykliwa pania Kosecka to wytlumacz mi czemu na prezydenta nie startuje w Elblagu ?
odpowiedz oceń post 5 13 zgłoś do moderacji
2014-10-29 23:05 43%
15
odpowiedziano ponad rok temu przez zylc
Kobi idz ze swoim Wilkiem do kościoła, i do komunii to ci przejdzie ..
oceń post 3 4 zgłoś do moderacji
2014-10-28 22:21 50%
16

odpowiedziano ponad rok temu przez hh
O remont na Czestochowskiej tak dlugo Pani Maria walczyla, bo tam mieszkala :-) Ona a potem syn :)
odpowiedz oceń post 3 3 zgłoś do moderacji
2014-10-29 16:07 64%
17

odpowiedziano ponad rok temu przez Krystyna
Jestem dumna z Pani Marii, że zawzięcie walczyła o remont naszej ulicy. Osobiście przez stan tej drogi musiałam kilka krotnie naprawiać zawieszenie w moim samochodzie. Na pewno kolejny raz zagłosuję na Panią Marię Kosecką i cieszę się, że siedziba komisji została przywrócona na stare miejsce.
odpowiedz oceń post 7 4 zgłoś do moderacji
2014-10-29 16:24 64%
18

odpowiedziano ponad rok temu przez Krystyna
Jestem dumna z Pani Marii, że zawzięcie walczyła o remont naszej ulicy. Osobiście przez stan tej drogi musiałam kilka krotnie naprawiać zawieszenie w moim samochodzie. Na pewno kolejny raz zagłosuję na Panią Marię Kosecką i cieszę się, że siedziba komisji została przywrócona na stare miejsce.
odpowiedz oceń post 9 5 zgłoś do moderacji
2014-10-30 07:01 70%
19

odpowiedziano ponad rok temu przez Madzia
To jest fantastyczna wiadomość, po tylu latach starań w końcu się udało. Brawo Pani Mario dziękujemy ;)
odpowiedz oceń post 7 3 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.