najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

nieruchomości, remonty

budujesz ? remontujesz ? podziel się doświadczeniem z innymi
Bitwa na słowa. Czy radni pomogą niepełnosprawnym dzieciom?
2014-10-30 07:20 26%

Bitwa na słowa. Czy radni pomogą niepełnosprawnym dzieciom?

rozpoczęty ponad rok temu przez Michał Libuda

Dla niektórych plac zabaw dla niepełnosprawnych dzieci był inwestycją z gatunku tych najważniejszych, w ramach Budżetu Obywatelskiego. Rzadko przecież odnośnie takich przedsięwzięć powstają strony na portalach społecznościowych. Zaangażowanie było wyjątkowe jednak efekt w postaci odpowiedniej liczby głosów nie był zadowalający. Miejsce tego placu zajął park dla psów.

To zniesmaczyło wielu mieszkańców Elbląga. Zadawali pytanie jak to możliwe, że kawałek łąki dla czworonogów jest ważniejszy od potrzeb dzieci. Tutaj w eter poszło hasło, że park dla psów jest zupełnie niepotrzebny w przeciwieństwie do placu zabaw dla niepełnosprawnych dzieci. Pojawiły się komentarze w stylu budowanej nowej toalety dla pupilków, za publiczne fundusze, mimo, że mieszkańcy posiadający psa i tak nie korzystają z podobnych wybiegów oraz przede wszystkim nie sprzątają ich odchodów.

Grupa osób, dla których park dla psów był ważniejszym pomysłem ma oczywiście inne zdanie na ten temat. Jednak mimo tego, że plac zabaw zajął czwarte miejsce, pomysł zyskał rozgłos oraz pokazał niedoskonałość systemu klasyfikacji wniosków.

Radny Robert Turlej na łamach portalu Razem z Tobą, zajmującego się tematyką związaną z niepełnosprawnymi, zaznaczył, że takie samodzielne inicjatywy, zgłaszane przez ambitnych mieszkańców, nie mogą rywalizować z projektami dotyczącymi przykładowej bazy przyszkolnej. Wówczas liczba zainteresowanych jest zbyt konkurencyjna dla mniejszych pomysłów.

Jednak sukcesem inicjatorki placu zabaw dla niepełnosprawnych dzieci jest to, że nawet pomimo nieudanej kampanii w Budżecie Obywatelskim, projekt ma zostać zgłoszony przez radnego Roberta Turleja 6 listopada na Sesji Rady Miasta. Wtedy taki plac mógłby zostać zbudowany w 2015 roku, sfinansowany ze środków budżetu miasta Elbląg.

oceń wątek 7 20 zgłoś do moderacji
2014-10-30 08:09 50%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez xyz
Panie Turlej byłem Pana krytykiem do teraz. Głosowałem za tym placem zabaw i cieszę się że być może uda się go wybudować pomimo porażki w głosowaniu. Życzę powodzenia.
odpowiedz oceń post 3 3 zgłoś do moderacji
2014-10-30 11:46 0%
2

odpowiedziano ponad rok temu przez mis
a gdzie ten plac zabaw miał być ?
odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2014-10-30 12:06 78%
3

odpowiedziano ponad rok temu przez empatia
Czyżby autor artykułu był przeciwnikiem psów? A może trzeba było napisać, że miejsce placu zabaw dla dzieci zajęło boisko Technikum Mechanicznego? Niepokojącym zjawiskiem w naszym mieście jest brak zrozumienia i tolerancji dla innych. Ataki na właściceli psów są zatrważające i często niesmaczne. Wszystkich malkontentów i niezorientowanych w temacie parku dla psów odsyłam do źródeł, zainteresujcie się jaki jest cel powstania takiego miejsca (jest ogromna róznica w znaczeniu słowa "park" a "toaleta"), co ma sie tam znajdować a potem ruszajcie do krytyki. Skoro ta inicjatywa uzyskała tak dobry wynik, że zostanie zrealizowana, to świadczy tylko o tym że takie miejsce jest potrzebne (nie ma w naszym mieście terenu, gdzie można wyjść z psem żeby z nim poćwiczyć czy pobawić się) i że osoby zaangażowane w promowanie pomysłu przyłożyły się do tego skoro zdobyły tak dużą liczbe głosów. Może warto brać z nich przykład i swoją "kampanię" przeprowadzić w innym stylu.
odpowiedz oceń post 7 2 zgłoś do moderacji
2014-10-30 17:38 71%
4

odpowiedziano ponad rok temu przez art. jednego z nich
polecam zajrzeć jak wiele osób było oburzone i zniesmaczone własną porażką...

https://www.facebook.com/placdlaniepelnosprawnychdzieci?fref=ts
odpowiedz oceń post 5 2 zgłoś do moderacji
2014-10-30 18:19 78%
5

odpowiedziano ponad rok temu przez O!
Po przeczytaniu tego artykułu zastanawia mnie gdzie czy ci wszyscy zniesmaczeni mieszkańcy oddali swój głos na plac, zachęcili do tego swoich krewnych i znajomych a przede wszystkim czy wyszli z inicjatywą do ludzi w miasto? Tak właśnie zrobili inicjatorzy powstania parku dla psów i wyniki widać jak na dłoni. Oczywiście najłatwiej jest zrzucić winę za porażkę na psy przecież się nie odszczekają, niż na opieszałość i małe zaangażowanie w promowaniu inicjatywy powstania placu. A usprawiedliwianie się że nie da rady wygrać z dużymi placówkami przeczy faktom, pokazując nieznajomość tematu i czystą ignorancję gdyż pomysł parku dla psów był właśnie małym projektem a wygrał z "molochami". Pokazuje to tyle że dobre wykorzystanie czasu na głosowanie, ciężką pracą i wyjściem do ludzi można wiele zdziałać. Dlaczego przez cały czas głosowania nie było ani jednej akcji zbierania głosów na plac na mieście? Wielu elblążąn nie miało pojęcia że taka inicjatywa powstała.
odpowiedz oceń post 7 2 zgłoś do moderacji
2014-11-03 15:32 67%
6

odpowiedziano ponad rok temu przez Skundlona
Wielu mieszkańców Polski jest zniesmaczonych takim tendencyjnym artykułem. Zadają sobie pytanie jak to możliwe, ze coś takiego zostało opublikowane? Tutaj w eter poszło hasło, że żeby pisać artykuły trzeba najpierw wiedzieć jak się to robi. Pojawiły się komentarze o braku kompetencji autora i o jego subiektywności.

ja kto szło?
pisać każdy może.. trochę lepiej lub trochę... gorzej. ;)
odpowiedz oceń post 6 3 zgłoś do moderacji
2014-11-07 12:39 71%
7

odpowiedziano ponad rok temu przez Psiarz
zniesmaczeni mogli głosować a szczerze niech się przyznają, że większość z nich nie miała nawet pojęcia, że była inicjatywa parku dla dzieci niepełnosprawnych i teraz zniesmaczenie zawdzięczają sobie - najlepszą obroną jest atak ??? a trzeba zrobić sobie rachunek sumienia z zaangażowania - stanąć przed lustrem i zadać pytanie sobie samemu : co JA zrobiłem w tej sprawie i czy jestem z tego zadowolony??? widać gołym okiem,że większość nie zrobiła NIC .... zniesmaczeni sami sobą
odpowiedz oceń post 5 2 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.