najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

nieruchomości, remonty

budujesz ? remontujesz ? podziel się doświadczeniem z innymi
Bartłomiej Ryś
2015-01-03 14:30 57%

Co z tą kupą?

rozpoczęty ponad rok temu przez Bartłomiej Ryś

Odwilż, którą na chwilę obecną mamy za oknem, odsłania na trawnikach i chodnikach ulic skrywane pod warstwą śniegu… kupy. Na ten problem po raz kolejny zwrócił nam uwagę Pan Zbigniew, nasz Czytelnik, który porównał niesprzątanie po swoich pupilach do wyrzucenia pampersa za okno.

Mam syna, ma dopiero kilka miesięcy, “załatwia się” do pampersa. Rozumiem, że skoro posiadacze psów tak robią, to ja też zużytego pampersa powinienem wyrzucić za okno na trawnik? Ktoś przyjedzie, ktoś może posprząta, ktoś może wdepnie.

Kilka dni temu zadzwonił do nas Pan Zbigniew, który opisał, używając przy tym kwiecistych epitetów, sprawę sprzątania po zwierzętach domowych.

Pomijając względy estetyczne nie wiem, czy właściciele zwierząt wiedzą, że odchody ich pociech to skupisko bakterii. Wystarczy chwila nieuwagi, by małe dziecko miało kontakt z odchodami psa. Co z tego, że chwilę później ląduje w domu, ręce są dokładnie myte i wycierane, skoro i tak bakterie zdążą przeniknąć do organizmu dziecka?

W dalszej konwersacji Czytelnik zwrócił uwagę na panującą aurę za oknem. To właśnie wtedy, gdy ustępuje śnieg na skwerach i chodnikach Elbląga ujawnia się zaskakująco duża ilość zwierzęcych odchodów. Pan Zbigniew dziwi się, że właściciele nie sprzątają po swoich pupilach.

W Łodzi za niesprzątanie po swoim pupilu od strażników miejskich można dostać mandat opiewający na kwotę aż 1000 zł. W innych miastach prawo jest nieco łagodniejsze - mandat może wynosić maksymalnie 500 zł.

Złożyliśmy również zapytanie do elbląskiej Straży Miejskiej na temat niesprzątania po swoim pupilu. W tej chwili oczekujemy na odpowiedź. Do tematu - powrócimy.

oceń wątek 13 10 zgłoś do moderacji
2015-01-03 14:47 41%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez pampi - ZAWADA
Co z tą kupą ? A może inaczej co z tymi właścicielami ? Co nie sprzątają po swoich pupilach ?? Bo pojemników na psie odchody nie brak ale piesek sam w nie się nie " załatwi " Przyjdzie wiosna i będziemy mieli to wszystko w powietrzu , którym oddychamy .
odpowiedz oceń post 12 17 zgłoś do moderacji
2015-01-03 15:16 65%
2

odpowiedziano ponad rok temu przez Rafał
,,Dzień świra" pan oglądał?Tam jest wyraźnie pokazane co pan powinien zrobić :).Ściągnąć majtki i ,,narobić" sąsiadce pod oknem lub lepiej na wycieraczce.Inaczej pan niczego nie zmieni i nikogo nie nauczy...,,Dzień świra" w Polsce ma się dobrze i będzie trwał przez kolejne lata jak i nie dziesiątki.
odpowiedz oceń post 15 8 zgłoś do moderacji
2015-01-03 15:29 43%
3

odpowiedziano ponad rok temu przez Jurik
Powybijać wszystkie ptaki, bo latają setkami tysięcy i srają z góry na nas, i my wdychamy rozpylone gówno.
odpowiedz oceń post 9 12 zgłoś do moderacji
Mariusz Lewandowski
2015-01-03 15:31 49%
4

odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
A ja uważam że skoro nikt nie płaci za wyrzucanie niedopałków to nie ma podstaw do karania właścicieli psów czy ich opiekunów. Zakaz palenia wynika z ustawy a nikt nie ma prawa zakazywać psu opróżniać swoje wnętrzności z tego co natura tam tworzy. Dzień Świra w zasadzie pokazał rzecz która ciągle się zdarza bo skoro nie mamy WC to i to co leży w parkach nie zawsze od czworonogów pochodzi bo psa z chusteczkami jeszcze nie widziałem
odpowiedz oceń post 17 18 zgłoś do moderacji
2015-01-03 16:09 27%
5
odpowiedziano ponad rok temu przez nwo
Popieram.
oceń post 4 11 zgłoś do moderacji
2015-01-05 15:47 17%
6
odpowiedziano ponad rok temu przez anucha
Tez popieram :)
oceń post 1 5 zgłoś do moderacji
2015-01-03 15:42 52%
7

odpowiedziano ponad rok temu przez Jurik
Paru oszołomów widzi tylko pieski. Jasne jak właściciel prowadza psiaka tam, gdzie bawią się dzieci jest bardzo naganne, ale inne miejsca - bez przesady. Gdyby iść tym tropem należałoby powybijać wszystkie ptactwo, które krąży nad nami tysiącami i załatwia swoją sprawę z góry. Trochę się rozpyli (co wdychamy do płuc bezpośrednio), a nie kiedy zostaniemy zbombardowani. Więc jestem za wybiciem ptactwa (ptasia grypa chociaż - groźna choroba). Pies to przyjaciel człowieka.
odpowiedz oceń post 13 12 zgłoś do moderacji
2015-01-03 16:05 60%
8

odpowiedziano ponad rok temu przez Darek
To już ten czas?! Dobrze że nie mamy innych problemów. Pan Zbigniew - jak już wyjdzie z pampersów - zrozumie na jaką się naraża śmieszność. Osobiście sprzątam po piesku, ale nie krytykuje tych co tego nie robią - widzę dziesiątki większych problemów w tym mieście. Czy ktoś sprząta czy nie to kwestia kultury. Porozmawiajmy o tych co piją, bluzgają na ulicy i wyrzuca butelki, śmieci, kierowcach, którzy otwierają szybę i czyszczą w czasie jazdy samochód, wyrzucają niedopałki etc... ale nie - Pan Zbyszek widzi tylko psie kupy... pieski są bardziej na czasie.... prawda hipokryci?!
odpowiedz oceń post 24 16 zgłoś do moderacji
2015-01-03 17:26 50%
9
odpowiedziano ponad rok temu przez ania
Zgadzam się całkowicie z Tobą Darku!
oceń post 7 7 zgłoś do moderacji
2015-01-03 17:35 65%
10

odpowiedziano ponad rok temu przez Temat dyżurny- psie kupy
Jak już nie ma o czym pisać, to się pisze o psich klockach. W większych miastach, na Śląsku , rozwiązano problem w bardzo prosty sposób. gdy piesek narobi na trawnik, wystarczy...zakopać gówno. Od zawsze wiadomo, że na gównie najpiękniejsze kwiaty rosna :)
odpowiedz oceń post 15 8 zgłoś do moderacji
2015-01-03 18:10 90%
11

odpowiedziano ponad rok temu przez o i już
Właściciele zasrańców są niereformowalni. Ja mieszkam w bloku, gdzie na dole są sklepy spożywcze. Nie da się przejść, bo chodnik zasrany przez pupilki, które przywiązane na czas zakupów srają i szczają gdzie popadnie. Że nie wspomnę o ujadaniu pod oknami od 6 rano biednych, "porzuconych" na kilka minut pupilków. Nic to, że ktoś może śpi po nocnej zmianie, albo pracuje w domu. Grunt, że załatwione za jednym zamachem i zakupy i spacer z pupilkiem, wysrany i wyszczany.
odpowiedz oceń post 54 6 zgłoś do moderacji
2015-01-05 08:24 4%
12
odpowiedziano ponad rok temu przez m
patrz pod nogi...
a nowoczesne okna z PCV gwarantują lepsze wygłuszenie.
gdy natomiast zależy Ci na ciszy i spokoju - to nie do bloku w centrum miasta, tylko do domku na przedmieścia było się osiedlić.

nie, nie jestem posiadaczką psa, ale takie chore narzekanie (przysłowiowy 'ból dupy') wydaje mi się po prostu żenujące.
oceń post 2 45 zgłoś do moderacji
2015-01-05 13:43 90%
13
odpowiedziano ponad rok temu przez o i już
No już się wyprowadzam, bo cholernemu leniowi się nie chce psa na spacer wyprowadzić, tylko mi pod oknem przywiązuje. Można z psem popracować i oduczyć go szczekania wtedy, gdy nie trzeba. No ale trzeba chcieć. I już montuję klimatyzację, żeby latem móc spać przy zamkniętych oknach. Najlepiej niech normalni ludzie się wyprowadzą do lasu, a miasto zostawmy bydłu srającemu po chodnikach i szczekającemu swoimi psami. Żenujące to jest Twoje rozumowanie paniusiu, jeszcze bezczelna mówi żeby pod nogi patrzeć. A może wystarczy psa za ryj na trawnik wyciągnąć, żeby tam się zesrał. A na drące mordy kundle są inne sposoby, więc nie skorzystam z Twojej cudownej rady, aby się wyprowadzić. To bydło ma się dostosować do norm współżycia społecznego, a nie odwrotnie. Ale zrozumiesz to, jak trochę dorośniesz.
oceń post 37 4 zgłoś do moderacji
Mariusz Lewandowski
2015-01-08 17:45 0%
14
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Właściciele psów bez trudu rozpoznają w tobie zasrańca . Ty chłopie masz gówno w głowie i w ustach i masz go tylke że ci się z tych ust wylewa. Ciebie warto by bylo wykąpać w jakimś szambie i już ....
oceń post 0 21 zgłoś do moderacji
2015-01-08 18:17 83%
15
odpowiedziano ponad rok temu przez o i już
Mam wywalone na to, kogo we mnie rozpoznają właściciele psów zaliczani podobnie jak ty Lawendowski do bydła. Bo kulturalni właściciele psów zrozumieją o czym piszę. I nie przepisuj Lawendowski tekstów z innych komentarzy, bo widzę że określenie że masz gówno na butach i we łbie, bardzo ci się spodobało i próbujesz go używać jako swoją ciętą ripostę. A spróbować możesz mnie w szambie wykąpać cieciu, próbuj szczęścia kozaku internetowy. A może prokuraturą cieciu postraszysz , ty wielbicielu psiego gówna?
oceń post 10 2 zgłoś do moderacji
Janka
2015-01-03 18:10 45%
16

odpowiedziano ponad rok temu przez krogulec
A może zaistniała wreszcie pora na podatek od tych sympatycznych skądinąd czworonogów. Co na to nowa władza ?
odpowiedz oceń post 9 11 zgłoś do moderacji
Mariusz Lewandowski
2015-01-03 20:30 33%
17
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Był ale koszty poboru okazały się za duże......
oceń post 2 4 zgłoś do moderacji
2015-01-04 10:31 0%
18
odpowiedziano ponad rok temu przez oko
Chcialam powiedziec, ze juz był podatek od psow przez kilka lat ale sie nie sprawdzil ludzie nue placili.
oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2015-01-04 11:24 70%
19
odpowiedziano ponad rok temu przez elblążanka
Jeżeli podatek od psa to także od kotków i pozostałych przesympatycznych zwierzątek! Dlaczego tylko właściciele psów mają być w ten sposób ukarani? I czy wtedy będzie więcej ludzi, którzy zechcą przygarnąć psiaka z ulicy czy nawet ze schroniska? Latem widziałam jak matka wysadzała dziecko - czy na nią również powinien być nałożony podatek...od dziecka?
oceń post 7 3 zgłoś do moderacji
2015-01-03 20:27 83%
20

odpowiedziano ponad rok temu przez zbi
Ja bym nie miał żadnego problemu ze sprzataniem po swoim psie. Ale jako mieszkaniec zatorza (wiezowce) co mam z odchodami zrobic skoro w całej okolicy nie ma zadnego smietnika? A tym bardziej automatu z woreczkami.
odpowiedz oceń post 15 3 zgłoś do moderacji
2015-01-03 20:57 91%
21

odpowiedziano ponad rok temu przez po
kupa to nic ale jak jeden z drugim idiota ma psa i idąc do pracy zostawia go na 10 godzin w domu a biedna psina ujada ,piszczy i wyje przez większość dnia i taki idiota nazywa się miłośnikiem psów .
odpowiedz oceń post 29 3 zgłoś do moderacji
2015-01-03 23:01 56%
22

odpowiedziano ponad rok temu przez kriss
KARAĆ ! KARAĆ! I JESZCZE RAZ KARAĆ! 500 . 1000 BEZ LITOŚCI TYCH
"TĘPYCH" I BEZCZELNYCH WŁAŚCICIELI "UMIŁOWANYCH" MILUSIŃSKICH. ZROBILI PUBLICZNE PSIE TOALETY ZE WSZYSTKICH SKWERÓW, TRAWNIKÓW I KAŻDEGO SKRAWKA ZIEMI. OD TYCH GÓWIEN ŚMIERDZI I OHYDNIE WYGLĄDA CAŁE MIASTO, SZERZĄ SIĘ CHOROBY SKÓRY, UKŁADU ODDECHOWEGO I ALERGIE. PORA SKOŃCZYĆ Z TOLERANCJĄ I ZATRUDNIĆ DO POŻYTECZNEJ PRACY TYCH OBIBOKÓW ZE STRAŻY MIEJSKIEJ /SKORO POZOSTALI / codziennie ich widzę jak wysiadują na ławeczkach w parku obok "pasących się" stad obsrywających wszystko psów.
odpowiedz oceń post 18 14 zgłoś do moderacji
Mariusz Lewandowski
2015-01-04 04:24 33%
23
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Manifest w stylu "Main Kupa" - jestem pod wrażeniem. Proponuję zabronić muchą by siadały na ekskrementach a psy po prostu pozabijać. Potem pozabijać dzieci bo płaczą po czym pozabijać starców i niepełnosprawnych bo za duża kosztują i nie ma z nich "korzyści społecznej" i wogóle wprowadzić eugenikę żeby pozbyć się wszelkich " pastowanych " Propnuję leczenie - psychiatryczne,,,,,,
oceń post 10 20 zgłoś do moderacji
2015-01-03 23:27 85%
24

odpowiedziano ponad rok temu przez Polak
Ogólnie, Polska ekonomicznie goni cywilizowaną Europę, ale kulturalnie jesteśmy 100 lat do tyłu i to nie dotyczy tylko psich odchodów na chodnikach i trawnikach...
odpowiedz oceń post 11 2 zgłoś do moderacji
2015-01-04 09:55 74%
25

odpowiedziano ponad rok temu przez Mercedes
nie wiem kim jest Mariusz Lewandowski ale proponuje temu człowiekowi żeby przeszedł się chodnikiem na którym leżą niedopałki papierosów a potem dla odmiany chodnikiem zasranym przez psy i wtedy włączy się do dyskusji.
odpowiedz oceń post 14 5 zgłoś do moderacji
Mariusz Lewandowski
2015-01-04 11:13 33%
26
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Z mojegu puntu widzenia wole owe psie odchody . Podobnie jak z papaierosami które można palić w palarniach / zresztą zgodnie z prawem / psy można puszczać w parkach - pies zostawia niespodzianki na chodniu wyłacznie z lenistwa właściciela bo mając wybór każdy pies wybierze trawnik. Nadto jest tych trawników na tyle dużo że naturalny rozkład załatwia problem poza zimą gdy mróz te procesy blokuje. Nie raz wszedłem w takie "miny" i nie umarłem. Widę że jeżdząc po drogach nie wiesz już jak wygląda trawnik pole lub pastwistko i jak wygląda placek po krowie lub resztki po koniu. Człowiek od 10 000 lat żył z tym na codzień i jest to jego naturalne środowisko - w przeciwieństwie do chodnika który jest sztuczny i nie ma wiekszej wartości dla ekosystemu,,,, .
oceń post 13 26 zgłoś do moderacji
2015-01-05 13:44 79%
27
odpowiedziano ponad rok temu przez buehehe
Lawendowski, masz gówno na butach i gówno we łbie.
oceń post 23 6 zgłoś do moderacji
Mariusz Lewandowski
2015-01-07 06:36 5%
28
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
No cóż cieszy mnie to drogi chłopcze bo ty masz wyłacznie gówno tak samo w głowie jak i w ustach. Ja jednak wolę je mieć na butach,,,,,
oceń post 1 20 zgłoś do moderacji
2015-01-07 08:52 88%
29
odpowiedziano ponad rok temu przez buehehe
Cóż za cięta riposta chłopcze Lawendowski. To co wolisz, niestety nie ma znaczenia, bo fakty są takie, jakie są.
oceń post 15 2 zgłoś do moderacji
2015-01-04 10:31 85%
30

odpowiedziano ponad rok temu przez BBKing
Żenua!
odpowiedz oceń post 11 2 zgłoś do moderacji
2015-01-05 22:30 75%
31

odpowiedziano ponad rok temu przez NieDlaKup
Tym , którzy tak bronią psich kup, życzę aby codziennie wdepywali oni i ich bliscy i wnosili to wszystko do swoich domów, aha i jeszcze aby przychodzili do innych domów i myli im buty :) a może niech podadza swoje adresy to będziemy im znosić pod okna itp.... :) pozdrawiam
odpowiedz oceń post 15 5 zgłoś do moderacji
Mariusz Lewandowski
2015-01-07 06:39 0%
32
odpowiedziano ponad rok temu przez Mariusz Lewandowski
Obrońców psich kup raczej nie znajdziesz bo raczej takich nie ma - jest tylko spór kto powinien je sprzątać . I problem nie dotyczy tylko kup psich ale i tych które zostawiają własciciele psów bo i takich sporo w parkach znadziesz....
oceń post 0 8 zgłoś do moderacji
2015-01-07 20:28 38%
33
odpowiedziano ponad rok temu przez en
Proszę podać swój adres to obiecuje ze pod drzwiami co dziennie sie nazbiera pełno śmieci wywalonych na ulice przez niby ludzi .najpierw trzeba zacząć od siebie a potem zadać od innych czystości
A nie dobry temat sobie znaleźć psy które nie obronia się ,a jak z chorymi dziećmi pracuja to juz ok

oceń post 5 8 zgłoś do moderacji
2015-01-08 18:20 75%
34
odpowiedziano ponad rok temu przez buehehe
Temu cieciowi Lewandowskiemu trzeba drzwi od mieszkania gównem wysmarować skoro mu gówno na chodniku też nie przeszkadza.
oceń post 9 3 zgłoś do moderacji
2015-01-08 18:23 77%
35
odpowiedziano ponad rok temu przez hahaha
Ten osioł Lewandowski nie poda swojego adresu, bo jest mocny tylko w necie.
oceń post 10 3 zgłoś do moderacji
2015-01-06 09:50 13%
36

odpowiedziano ponad rok temu przez k09987
mój pies robi kupę na ulicach( na trawnikach) i jest to mój sposób wyrazu protestu do władz miasta, kraju, sam nie będę sr........ publicznie na tych cwaniaków i nieudaczników
odpowiedz oceń post 3 21 zgłoś do moderacji
2015-01-06 22:01 67%
37

odpowiedziano ponad rok temu przez ???
Te niektóre " pieski " lepiej srają niż dorośli ludzie. Nie prawda ??
odpowiedz oceń post 4 2 zgłoś do moderacji
2015-01-07 09:15 88%
38

odpowiedziano ponad rok temu przez St22
ja mam psa, wychodze z nim to zawsze zbieram i wyrzucam do kosza, mimo że jest daleko od domu, a przy orliku który znajduje się za blokiem sa az 3 kosze , dlaczego śmetników nie ma przy klatkach czy też na tych wolnych przestrzeniach gdzie się wyprowadza Psy? no właśnie... a druga sprawa że ludzie to brudasy, idą z psem, niekedy wychwalają się jaki to pies zdolny, rasowy,"czempion" a zesra się i ten Ktoś sobie pójdzie. potem idę z psem i musze unikać tych srak....
odpowiedz oceń post 15 2 zgłoś do moderacji
2015-01-08 20:26 28%
39
odpowiedziano ponad rok temu przez VVV
żryj je :))))))))
oceń post 5 13 zgłoś do moderacji
2015-01-07 20:22 33%
40

odpowiedziano ponad rok temu przez 43
A ja nie będę sprzatala po psie tak jak wy niby cywylizowani ludzie nie sprzatacie po sobie.juz nie pierwszy raz mój pies ma rozcięta łapę przez was brudasy wszędzie pełno szkieł po alkoholu .czepiac się psów należy najpierw sprzatnac na swoim podwórku
odpowiedz oceń post 8 16 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.