najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

nieruchomości, remonty

budujesz ? remontujesz ? podziel się doświadczeniem z innymi
eijk
2015-01-28 07:23 92%

Powrót do przeszłości - zobacz Elbląg sprzed 40-50 lat

rozpoczęty ponad rok temu przez Artur Borkowski

Dzięki serwisowi fotokresy.pl udało mi się cofnąć do przeszłości. Na stronie, której jednym z celów jest uchronić fotografie od zapomnienia, doszukałem się wielu ciekawych zdjęć Elbląga, których pokolenie 40- z pewnością nie pamięta lub nie zna.

Z pominięciem kłótni małżeńskich, zawsze byłem fanem tego „co już było”. Niejednokrotnie zachwycałem się programami Wołoszańskiego, Czterej Pancernych niepoprawnych politycznie oglądałem nieskończoną ilość razy.

Przeglądając nieskończone zasoby internetu trafiłem na zdjęcia naszego miasta, które ogląda się z ciekawością, rozbawieniem, chwilami wręcz z nostalgią. Oprócz kolejek i magicznych kartek na wszystko, okazuje się, że życie toczyło się tak samo jak dziś. Budowano, remontowano... i na całe szczęście dla tego artykułu – robiono zdjęcia.

Fiaty, syrenki, autobusy ogórki, moda szeroka w nogawkach. Ehh. Proszę zwrócić uwagę i żałować, że nie ma już PRLowskiej propagandy. Dziś mielibyśmy Elbląg (chociaż) na zdjęciach bez korków i zatłoczonych ulic :).

Ciekawe, czy publikowane na co dzień zdjęcia w elbląskich portalach, za 30-40 lat „uruchomią” w kimś podobną nostalgię?

Zapraszam do galerii zdjęć, do wspomnień i komentarzy.

oceń wątek 12 1 zgłoś do moderacji
2015-01-28 07:50 33%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez szymex
Wszystkie fotki od miesięcy można obejrzeć na Grupie
założonej przez elblążan na Facebook'u.
odpowiedz oceń post 2 4 zgłoś do moderacji
2015-01-28 10:27 75%
2
odpowiedziano ponad rok temu przez Snake
nie każdy korzysta z facebooka
oceń post 6 2 zgłoś do moderacji
2015-01-28 08:47 82%
3

odpowiedziano ponad rok temu przez Dzikus
Czysto i schludnie - bez szpecących reklam i gęb polityków.
odpowiedz oceń post 9 2 zgłoś do moderacji
2015-01-28 08:49 78%
4

odpowiedziano ponad rok temu przez Twój nick
Lubię takie wehikuły czasu : czerwony autobus, woda z saturatora, to obrazy których większość dzisiejszych internautów pamiętać na pewno nie będzie. I kto by pomyślał że można było wtedy bez niego jak i telefonów komórkowych żyć ! Czy dzisiejsza młodzież jest w stanie w to uwierzyć ?
odpowiedz oceń post 7 2 zgłoś do moderacji
2015-01-28 09:06 70%
5

odpowiedziano ponad rok temu przez Bombaj
Ciekawe, ciekawe, ale nic odkrywczego. Na konkurencyjnym portalu jest tego dużo więcej. Niemniej jednak oczekiwałbym nieco lepszego nakładu pracy niż CTRL+C - CTRL+V, w oparciu o stronę źródłową. Zacne byłoby pokazanie zdjęcia z przeszłości obok zdjęcia teraźniejszego, z podobnego ujęcia. To pokazywałoby upływ czasu i przede wszystkim zmiany jakie zaszły tym okresie. Zatem Panie Redaktorze....do dzieła.
odpowiedz oceń post 7 3 zgłoś do moderacji
NoName
2015-01-28 12:37 67%
6

odpowiedziano ponad rok temu przez NoName
Najlepsze zdjęcie nr. 37. Pełno śniegu, a ulice i chodniki odśnieżone lepiej niż współcześnie.
odpowiedz oceń post 4 2 zgłoś do moderacji
2015-01-28 14:03 67%
7

odpowiedziano ponad rok temu przez ciekawski
Dość wnikliwie przyjrzałem się zdjęciom, ale znowu nie znalazłem pewnego elementu, który coraz bardziej mam za wytwór swojej wyobraźni. Urodziłem się w 1986r, więc jestem młody wiekiem i raczej skleroza mi nie doskwiera. Pamiętam że koło apolitycznego rogu, krzyżówka Traugutta z Grota Roweckiego, ale także koło Królewieckiej z Robotniczą stały elementy jakiejś małej architektury - jakby może metrowej wysokości słupki biało czerwone z... kloszem? Jakiś rodzaj lamp? Stały na pasach zieleni. Powiedzcie że mi się to nie śniło bo od kilku lat nie daje mi to spokoju... ma ktoś zdjęcie tego czegoś czy to naprawdę wytwór wyobraźni?
odpowiedz oceń post 4 2 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.