najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

nieruchomości, remonty

budujesz ? remontujesz ? podziel się doświadczeniem z innymi
Mateusz Milanowski
2015-08-14 10:00 100%

Temat na weekend: nie potrafimy odpoczywać przez...szefa?

rozpoczęty ponad rok temu przez Mateusz Milanowski

Masz problem z zapomnieniem o pracy podczas urlopu? Nie jesteś sam! Okazuje się, że większość pracowników nie potrafi w pełni zrelaksować się podczas urlopu i korzystać z jego dobrodziejstw. Niestety ten stan prowadzi do frustracji, depresji i wypalania zawodowego.

Z raportu Monitor Rynku Pracy sporządzonego przez Instytut Badawczy Randstad wynika, że tylko 64 proc. Polaków zapomina o pracy podczas wakacyjnego wyjazdu. Głównym powodem tego są nadmierne oczekiwania przełożonych - aż 60 procent polskich pracowników otrzymało bowiem polecenie, by byli dostępni telefonicznie podczas urlopu, a 36 proc. zostało zobligowanych przez szefów do natychmiastowego odpowiadania na służbowe telefony i e-maile. Jak więc dziwić się, że Polacy mają problem z zapomnieniem o obowiązkach zawodowych podczas urlopu?

Najgorzej mają osoby, które nie potrafią zdystansować się w stosunku do swojego stanowiska pracy – takie osoby są „niewolnikami z poczucia obowiązku”. Najczęściej jest to pierwszy krok do wypalenia zawodowego lub pracoholizmu. Strach przed utratą pracy, obniżenie pensji i wiele innych czynników wpływają na to, że nie odcinamy się od pracy służbowej w czasie urlopu. Niezbędna jest w tym przypadku umiejętność asertywności wobec swojego szefa oraz delegowanie obowiązków. Jednak w ostatnim przypadku, potrzeba dużego zaufania do współpracowników, którego często nam brakuje.

Jak więc odpoczywać? Aby zregenerować się i nabrać sił do pracy, powinniśmy udać się na przynajmniej 14 dniowy urlop. Jednak musi być być urlop, który całkowicie odcina nas od obowiązków zawodowych. Jeżeli nie zadbamy o to, prędzej czy później czeka nas forma kryzysu zawodowego z którego wyjście może kosztować nas zdecydowanie więcej niż zadbanie o regularny i udany urlop. Wiemy, że łatwo mówić, a trudniej zrobić - sami doskonale to rozumiemy. Dlatego pytamy, jak wygląda Wasz tegoroczny urlop? Nabraliście sił, czy ciągle towarzyszyły Wam obowiązki zawodowe?

 

oceń wątek 2 0 zgłoś do moderacji
piotr44
2015-10-07 06:20 0%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez piotr44

Również jestem takiego samego zdania .Życie to nie tylko praca. Niestety wiele osób nie bierze tego do serca i się przepracowuje. Polecam wybrać się w góry. Osobiscie jestem zdania,że nie ma nic lepszego niż świeże górskie powietrze oraz wędrówki po górach.



Mogę Wam polecić Białkę Tatrzańską. Miła miejscowość gdzie jest wiele pięknych miejsc. Znajdują się tam termy:



http://www.termabialka.pl/



Jedziemy tam rodzinnie w tym roku na ponad 2 tygodnie. 


odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
AnetaZ
2015-10-07 13:09 0%
2

odpowiedziano ponad rok temu przez AnetaZ

Ja sama wiem, że pracę ciężko oddzielić od czasu wolnego. O pracy myślę 24 godizny na dobę, nawet w nocy. Po prostu identycznie tak jak tutaj http://www.biomedical.pl/aktualnosci/stres-zwiazany-z-praca-wplywa-na-zycie-osobiste-stwierdzaja-amerykanscy-naukowcy-3441.html - zaklęty krąg stresu :/ Ale według mnie to wina tego, że tyle strasznie dużo trzeba pracować, aby w ogóle mieć jakieś pieniądze w tym kraju.


odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.