najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

nieruchomości, remonty

budujesz ? remontujesz ? podziel się doświadczeniem z innymi
Mateusz Milanowski
2016-02-02 07:59 100%

Automaty do gier nie bliżej niż 50 metrów od szkoły

rozpoczęty ponad rok temu przez Mateusz Milanowski

Zakaz lokalizowania salonów do gier hazardowych w odległości nie mniejszej niż 50 m m.in. od szkół jest jednym z pomysłów na walkę z szerzącym się zagrożeniem. Żart? Nic z tych rzeczy. To jedna z kolejnych uchwał radnych, która wzbudziła w nas zainteresowanie.

Oczywiście taka uchwała nie została podjęta w Elblągu, tylko w Sosnowcu. Nie zmienia to jednak faktu, że pomysł został wdrożony przez samorządowców. Pytanie, czy zlokalizowanie jaskini hazardu, 51 metrów od szkoły, zamiast 50 metrów wpłynie w jakikolwiek sposób na zmniejszenie zainteresowania hazardem?

W naszej ocenie nie. Jeżeli ktoś będzie chciał skorzystać z oferty salonu gier, uczyni to, niezależnie od odległości. W jakiś sposób, który trudno jest zmierzyć, może wpłynąć na mniejsze zainteresowanie wśród np. uczniów, ale to jest typowe wróżenie z fusów. Cały czas są to półśrodki stosowane na rozwiązanie problemu, zamiast jednej, konkretnej decyzji, która w skuteczny sposób ograniczyłaby te zjawisko.

Sosnowieccy urzędnicy stwierdzili, że wpływają do nich niepokojące sygnały ze środowiska oświatowego o lokalizacji w pobliżu szkół/placówek oświatowych salonów gier. W ich ocenie stwarza to obawy związane z bezpieczeństwem uczniów oraz możliwością zagrożenia hazardem.

Postanowiliśmy zapytać radną Marię Kosecką jaką ma opinię w temacie podjętej uchwały. Nie bez powodu zwróciliśmy się do radnej, gdyż to ona najczęściej zwraca uwagę na problem rosnącego zjawiska hazardu w Elblągu.

- Jestem zwolenniczką rozwiązań systemowych, trwale porządkujących zjawiska patologiczne. W tym kontekście uważam, że placówki hazardowe powinny być ograniczone do ilości jednostkowych. O szkodliwości społecznej takich miejsc nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Wiadomo, że hazard prowadzi do utraty kontroli nad własnym zachowaniem, do zaniedbywania społecznych, zawodowych i rodzinnych zobowiązań. Może to prowadzić do aktów przemocy i przestępstw dokonywanych w celu zdobycia środków do gry. W końcu wpadają oni w ogromne długi, tracą wsparcie swoich najbliższych, tracą pracę – wyjaśnia Maria Kosecka.

Radna przypomina również, że wielokrotnie zwracała uwagę na ten problem, co nie umknęło również naszej uwadze.

- Na wszystkie te aspekty zwracałam już uwagę wielokrotnie w swoim wystąpieniach na temat rosnącej liczby lokali z automatami do gier hazardowych. Inicjatywa sosnowieckich radnych jest z pewnością krokiem w dobrym kierunku jednak konieczne są zdecydowane i precyzyjne regulacje władzy ustawodawczej. Bez tego każda lokalna próba ograniczania ilości placówek hazardowych obarczona będzie wadami prawnymi lub też skutkować będzie alternatywnymi działaniami organizatorów ”jaskiń hazardu” - przypomina radna.

Uchwała sosnowieckich radnych jest pierwszą tego rodzaju w Polsce. Nie oznacza to jednak, że zostanie przyjęta bez zastrzeżeń. Te może mieć nadzór prowadzony przez wojewodę. Jeżeli tak się stanie, Urząd Miejski będzie apelować bezpośrednio do ustawodawcy o wprowadzenie stosownych zmian, które pozwolą na realizację uchwalonej przez nich praktyki.

 

oceń wątek 1 0 zgłoś do moderacji
2016-02-02 08:10 91%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez zdegustowany
Kto nie żyje z hazardzistą ten nie wie jaki koszmar przeżywają członkowie rodziny .Niestety w naszym mieście hazard kwitnie .Radni prawie w 100 procentach wskazali nowe miejsce hazardu .
odpowiedz oceń post 10 1 zgłoś do moderacji
2016-02-02 08:58 92%
2

odpowiedziano ponad rok temu przez ,./
dlaczego policja nie skontroluje salonu na Traugutta 59? Co tam się wyprawia. Pewnie mają układy!!!???
odpowiedz oceń post 12 1 zgłoś do moderacji
2016-02-02 09:55 92%
3

odpowiedziano ponad rok temu przez normalny
Z tymi lokalami z automatami do gry to tragedia. Zbiera się mnóstwo podejrzanych typków. Zachowują się wulgarnie i załatwiają potrzeby fizjologiczne gdzie popadnie, jak zwierzęta. Jacy oni są naiwni, myślą, że się wzbogacą, a przecież bogacą się tylko i wyłącznie właściciele.
odpowiedz oceń post 11 1 zgłoś do moderacji
2016-02-02 11:22 91%
4

odpowiedziano ponad rok temu przez gryzak
normalny święte słowa i ja się dziwię typ typom i ich naiwnośći, pełno ich naćpanych i szczających gdzie popadnie. Policja i straż nic z tym nie robią.
odpowiedz oceń post 10 1 zgłoś do moderacji
2016-02-02 14:14 91%
5

odpowiedziano ponad rok temu przez Fru
Tyle razy bylo informowanie o maszynach w pubie "Sąsiedzi" przy 1 maja 48 i oczywiscie brak reakcji. Moze czas to zglaszac do wojewodztwa, a nie do oddzialu w Eblagu?
odpowiedz oceń post 10 1 zgłoś do moderacji
2016-02-03 21:22 0%
6

odpowiedziano ponad rok temu przez j.kaczyński :)
pani kosecka a moze zamiast tych marnych wypocin należałoby zająć sie i pomoc w wychowaniu wnuczki ,jest pani niedzielną babcią która tylko pajacuje przy niedzieli i innych okazjach. ma pani parcie byc pilnie potrzebna ale nie tam gdzie trzeba.
odpowiedz oceń post 0 5 zgłoś do moderacji
2016-02-04 08:40 75%
7

odpowiedziano ponad rok temu przez do j.k
Hazard to uzależnienie ,podłość także .Tak łatwo wchodzić w czyjeś życie .Rece opadają Człowieku zajmij się sobą bo takie obrzydliwe personalne wpisy także uzależniają a potem to już wiadomo.
odpowiedz oceń post 3 1 zgłoś do moderacji
2016-02-08 00:14 67%
8

odpowiedziano ponad rok temu przez obserwatorka
Pracuje w sklepie blisko takich lokali z grami open menelstwo brudasy śmierdzące pija tam za przyzwoleniem prowadzących najtańsze piwo latają wymieniać drobne które wyzebraja na 5zl zdążają sie iż wymieniają wygrane 5 zl na grubsza kasę często nacpani raz wracając z pracy wybiegł taki zamaskowany szalem biegal ulica darl się wyl jak wilk ludzie zero reakcji niewiem wygral czy przegral czy to z radości czy żalu
odpowiedz oceń post 2 1 zgłoś do moderacji
2016-10-05 10:35 100%
9

odpowiedziano ponad rok temu przez Jane
Maszyny do gier za darmo http://maszynydogier.com/ skraste ich codziennym życiu! Zaczynając grać bez rejestracji w gniazdach gry za darmo online, gracze staną przed trudnym wyborem. Witryna oferuje wiele maszyn. Ogromny zbiór projektów przez czołowych deweloperów pozwoli doświadczyć nowych wrażeń każdego dnia, prowadzenie danej gry gniazda. Klasyka gatunku oraz emulatory tematycznych - tam jest wszystko na udany rozrywki!
odpowiedz oceń post 1 0 zgłoś do moderacji
marcelii94
2020-04-27 14:09 0%
10

odpowiedziano ponad rok temu przez marcelii94

Hazard to jedno z gorszych uzależnień ponieważ w amoku niszczymy też życie innym ludziom... Bez pomocy specjalisty ciężko jets się z tego wydostać, ja jestem już 3 lata po hipnoterapia warszawa i czuję że ten etap życia mam za sobą. 


odpowiedz oceń post 0 0 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.