najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

nieruchomości, remonty

budujesz ? remontujesz ? podziel się doświadczeniem z innymi
Agnieszka Światkowska
2013-02-15 11:50 67%

Jak szybko zdobyć mieszkanie komunalne?

rozpoczęty ponad rok temu przez Agnieszka Światkowska

Aby w Elblągu otrzymać mieszkanie z miasta, można, a nawet trzeba, wpisać się na listę oczekujących i cierpliwie czekać. Czasem kilka lat. Często bez skutku. Są jednak sposoby, by skutecznie ominąć kolejkę, decydując się na remont przydzielonego lokalu z własnej kieszeni. Jest tylko jedno „ale”. Trzeba spełnić określone warunki.

- Obecnie Departament Mienia Komunalnego i Spraw Mieszkaniowych dysponuje lokalami mieszkalnymi z odzysku, które uwalniają się najczęściej po zgonie lokatorów oraz w wyniku przeprowadzonych na podstawie prawomocnych wyroków sądowych eksmisji – informuje Kamil Czyżak z Biura Prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu. - Lokale te, delikatnie mówiąc, są najczęściej w stanie bardzo dużego zniszczenia, wymagają kapitalnego remontu - dodaje. -  Odzyskiwane mieszkania, po przygotowaniu ich do użytku przez służby techniczne ZBK, w pierwszej kolejności wskazywane są jako mieszkania zamienne rodzinom z budynków zakwalifikowanych do rozbiórki.

Część lokali proponowanych jest do objęcia osobom i rodzinom umieszczonym na liście przydziałów lokali do adaptacji. Zaś osoby, które są zainteresowane przydziałem lokalu do remontu, składają w tym zakresie stosowne oświadczenie.Propozycje przydziału takiego lokalu kierowane są do zainteresowanych sukcesywnie, w miarę odzysku mieszkań. W ubiegłym roku mieszkanie w zamian za remont uzyskało 12 osób, a w tym roku wydano kolejne 4 pozytywne opinie.

Zasady przydziału mieszkań z zasobów gminy określone zostały w uchwale Nr VIII/156/2003  Rady Miejskiej w Elblągu z dnia 26 czerwca 2003r. w sprawie określenia  „Zasad wynajmowania lokali wchodzących w skład mieszkaniowego zasobu Gminy Miasta Elbląga”, która stanowi, że warunkiem przydziału lokalu jest spełnienie określonych w uchwale kryteriów oraz uzyskanie pozytywnej opinii Społecznej Komisji Mieszkaniowej i umieszczenie na ostatecznej liście przydziału mieszkań na dany rok kalendarzowy.

O najem lokalu komunalnego mogą starać się osoby, które spełniają kryterium dochodowe, są zameldowane na stałe w Elblągu od co najmniej dwóch lat lub są zatrudnione na podstawie umowy o pracę od co najmniej jednego roku, powierzchnia mieszkalna dotychczas zajmowanego lokalu w przeliczeniu na jednego członka gospodarstwa domowego nie przekracza 4 metrów kwadratowych. W przypadku zamieszkiwania w lokalu osób niepełnosprawnych podwyższa się normę powierzchni mieszkalnej o 4 metry kwadratowe na każdą osobę z orzeczonym stopniem niepełnosprawności oraz o 10 metrów kwadratowych na każdą osobę poruszającą się na wózku inwalidzkim. Suma dodatkowej powierzchni mieszkalnej w przypadku osób niepełnosprawnych  nie może jednak przekroczyć łącznie 16 metrów kwadratowych.

Te zaś osoby, które chcą podjąć się remontu mieszkania muszą wiedzieć, że wysokość nakładów określa zarządca w oparciu o sporządzony w tym celu kosztorys. W przeliczeniu na jeden metr kwadratowy powierzchni użytkowej mieszkania wynosi nie mniej niż 10 % wartości odtworzeniowej jednego metra  powierzchni użytkowej lokalu, przy czym  nie może przekroczyć 25%  wartości odtworzeniowej. Za prace remontowe  uważa się również modernizację mieszkania polegającą na zmianie systemu ogrzewania  na mniej uciążliwy dla środowiska naturalnego, bądź wyposażeniu mieszkania w pomieszczenia i instalacje  higieniczno – sanitarne.

 

oceń wątek 6 3 zgłoś do moderacji
2013-02-15 14:18 83%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez Jurek M
Dziwne - knajpę w Ratuszu Miejskim, chcą wyposażyć i wykonać aranżację z naszych podatków, a nie stać ich na remont mieszkań dla najbiedniejszych mieszkańców Elbląga?
odpowiedz oceń post 5 1 zgłoś do moderacji
2013-02-15 19:49 60%
2

odpowiedziano ponad rok temu przez lokator
to na h...j czytasz
odpowiedz oceń post 3 2 zgłoś do moderacji
2013-02-15 20:59 6%
3

odpowiedziano ponad rok temu przez klaudia
Czytam co chcę. Proszę bardzo i dziękuję za życzenia ale dla mnie i tak jesteście do bani!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Widać że redakcję serduszko zabolało jak się prawdę napisało!!!!!!!!!!!!!!!!!
odpowiedz oceń post 1 15 zgłoś do moderacji
marek_elbląg
2013-02-16 22:59 67%
4

odpowiedziano ponad rok temu przez marek_elbląg
czemu siejecie propagandę? Moja córka dziesięć lat czeka i spełnia wszystkie kryteria i co??? i nie ma znajomości bo jakoś mieszkania nie może dostać.
odpowiedz oceń post 2 1 zgłoś do moderacji
2015-11-30 07:47 0%
5

odpowiedziano ponad rok temu przez Iga
Zenujacy fakt z czego ci ludzie maja wyremontowac te ruiny... Po co dawac biednym jak mozna je dac tym ktorzy oszukuja a puzniej po remoncie wynajmuja. Madre slowa..,,. - czemus biedny? - bos glupi, a - czemus glupi.?bos biedny..odpowiedz oceń post 0 0 zgłoś do moderacji
2019-01-31 20:35 0%
6

odpowiedziano 9 miesięcy temu przez Ania
Ja bym wszystko zrobiła aby uzyskać takie mieszkanie a nie którzy ludzie dostają i zadłużają
odpowiedz oceń post 0 0 zgłoś do moderacji
2019-07-31 21:30 0%
7

odpowiedziano 3 miesiące temu przez Zbigniew
Czy mozna zapisac sie majac male dziecko lecz mieszkam u mamy i tam mam meldunek lecz to mieszkanie jest zadluzone czy pomimo to moge sie zapisac na mieszkanie???
odpowiedz oceń post 0 0 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.