najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

nieruchomości, remonty

budujesz ? remontujesz ? podziel się doświadczeniem z innymi
Elbląg. Zadłużył mieszkanie na ponad 200 tys. zł. Lista mieszkań z eksmisją
2018-09-03 03:54 0%

Elbląg. Zadłużył mieszkanie na ponad 200 tys. zł. Lista mieszkań z eksmisją

rozpoczęty 9 miesięcy temu przez Grażyna Wosińska

Miasto dysponuje teraz 348 lokalami, których najemcy zostali eksmitowani prawomocnymi wyrokami sądowymi. Najbardziej zadłużone mieszkanie znajduje się przy ul. Królewieckiej. Dług z odsetkami wynosi ponad 200 tys. zł.

W Biuletynie Informacji Publicznej ukazała się lista 347 mieszkań komunalnych objętych prawomocnymi wyrokami eksmisyjnymi. Ponad sześć miesięcy temu było ich 287, dziewięć miesięcy  temu – 300, a 14 miesięcy temu – 143.

Wszystkie mieszkania są zadłużone. Najmniej to przy ul. Królewieckiej – 3 tys. 600 zł z odsetkami (pow. 39 m kwadratowych). Najwięcej zadłużony lokal znajduje się również przy ul. Królewieckiej – 213 tys. zł, w tym 110 tys. zł to należność podstawowa, a pozostała kwota to odsetki. Mieszkanie ma powierzchnię 46 metrów kwadratowych. Niewiele mniej od „rekordzisty” ma najemca lokalu przy ul.  Witkiewicza – 198 tys. 840 zł z odsetkami. 

Najwięcej zadłużonych mieszkań jest  przy przy Alei Grunwaldzkiej - 16, ul. Czerniakowskiej i  Malborskiej – po 14, Robotniczej, Mickiewicza – po 11  i Wyspiańskiego - 10. 

Przeważnie dług jednego lokalu wynosi kilkadziesiąt tysięcy złotych. Więc skromnie licząc to ponad 10 milionów zł należności w całym mieście. Mieszkania mają zwykle  piece, tylko kilka centralne ogrzewanie. Powierzchnia użytkowa średnio około 30 metrów kwadratowych. Najczęściej są dwupokojowe. Nie wszystkie mają łazienki.

Można złożyć wniosek lub ofertę zamiany. Lista mieszkań przeznaczonych do zamiany, po eksmisji prawomocnym wyrokiem sądu: http://um-elblag.samorzady.pl/art/id/31210

oceń wątek 0 0 zgłoś do moderacji
2018-09-02 20:07 100%
1

odpowiedziano 9 miesięcy temu przez Obywatel
Człowieka uczciwego wyrzucą na bruk a takich pijusów trzymają latami z czego on to zapłaci do roboty przymusowej wysyłać albo do więzienia.
odpowiedz oceń post 2 0 zgłoś do moderacji
2018-09-04 10:19 0%
2
odpowiedziano 9 miesięcy temu przez Anty lewak
Tylko przymusowe roboty za michę repety z marchwi i brukwi. Ma na wódę to i ma z czego spłacać długi. I pozbierać te renty pijackie. Co to znaczy mieć rentę za chlanie?
oceń post 0 0 zgłoś do moderacji
2018-09-03 16:58 0%
3

odpowiedziano 9 miesięcy temu przez ulica, aleja, plac
"
aleja i Aleje
Jak powinno się pisać nazwę ulicy: Aleja Niepodległości czy też aleja Niepodległości? Wokół tej sprawy jest wiele zamieszania wśród moich współpracowników. Proszę o przedstawienie mi zasad pisowni tej nazwy własnej. Czy ma może jakieś znaczenie, że jest to aleja, a nie aleje??
Piszemy aleja Niepodległości i Aleje Niepodległości. Słowo aleja w nazwach ulic pisane jest wielką literą, gdy występuje w liczbie mnogiej.
Mirosław Bańko"
odpowiedz oceń post 0 0 zgłoś do moderacji
2018-09-04 08:37 0%
4

odpowiedziano 9 miesięcy temu przez gość
Ciekawe tylko dlaczego platformowcy w Elblągu podnieśli czynsze w komunałach. Czyżby miało się stać to co w Warszawie? Tyle ładnych kamienic.
odpowiedz oceń post 0 0 zgłoś do moderacji
2018-09-05 06:09 100%
5

odpowiedziano 9 miesięcy temu przez robinchu
tak zamienić spłacając dług , za 200 tysi mozna mieć mieszkanie całkiem spoko w ciekawej dzielnicy , jak się ma szczęście to i połowe bliźniaka sie za to kupi .
co za szaleniec wydał by 200 tysi za mieszkanie na czerniakowskiej :P
odpowiedz oceń post 1 0 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.