najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

nieruchomości, remonty

budujesz ? remontujesz ? podziel się doświadczeniem z innymi
Redakcja elblag.net
2014-02-20 11:48 67%

Mieszańcy mówią: bicie dzwonów coraz bardziej denerwujące. Co na to Kościół?

rozpoczęty ponad rok temu przez Redakcja elblag.net

Bicie dzwonów kościelnych jest nieodłączną częścią każdej parafii. Sygnalizują one najważniejsze momenty z życia danej świątyni. Coraz częściej pojawiają się jednak głosy, że mieszkańcy Elbląga mają dość ich donośnego dźwięku. Co więcej – głosy te pojawiają się nawet wśród osób wierzących.

Pani Monika mieszka od kilkunastu lat na osiedlu Nad Jarem, w bloku sąsiadującym z parafią pod wezwaniem Świętego Rafała Kalinowskiego. Co niedzielę jest wybudzana przez dźwięki dzwonów kościelnych. Te natomiast zaczynają bić już od godzin porannych, następnie przez cały dzień „przypominają o sobie”.

- Żyjemy w takich czasach, kiedy pracuje się od poniedziałku do niedzieli, na różne zmiany. W mojej pracy często mam nocne dyżury, wracam w niedzielę nad ranem do domu i jedyne o czym marzę, to spokojny sen. Niestety, pomimo dobrych okien dźwięk dzwonów jest mocno słyszalny – skarży się nasza Czytelniczka.

Podobna sytuacja jest na Starym Mieście i w jego okolicach. Dźwięki bicia dzwonów z Katedry rozchodzą się w każdym kierunku, również są doskonale słyszalne w mieszkaniach i okolicznych firmach.

- Mi to już nie przeszkadza, ja się przyzwyczaiłam. Na początku było ciężko, tuż po wprowadzeniu się do nowego mieszkania, ale koniec końców wiedzieliśmy jaki budynek mamy za „sąsiada” - mówi jedna z mieszkanek Starego Miasta.

Faktem jest, że przez bicie dzwonów okoliczne hotele nie mają co liczyć na spełnienie specjalistycznych warunków dotyczących poziomu hałasu, a tym samym uzyskania kolejnych gwiazdek standardu. Pozostaje wyłącznie możliwość zamontowania specjalnych okien, lecz te są bardzo drogie.

Proboszczowie nie chcą komentować całej sytuacji. Nieoficjalnie mówi się o tym, że dzwony kościelne są nieodłącznym elementem każdej świątyni i po prostu nie może ich zabraknąć. Faktem jest to, że w codziennym życiu hałasu nie generują wyłącznie dzwony, ale i też samochody, maszyny, bliskość dyskotek itp. Jedyne co w tej sprawie możemy zrobić, to po prostu... przeprowadzić się?

oceń wątek 14 7 zgłoś do moderacji
2014-02-20 12:41 47%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez XY
Nie rozumiem skarżących się - poco się wprowadzali w takim razie koło kościoła i kupowali tam nowe mieszkania? Okolicę pewnie obejrzeli i wiedzieli co czynią. Zresztą spoczynek nocny trwa od 22 do 6 rano (dawniej cisza nocna) więc dzwony prawa nie łamią tak samo jak remonty mieszkań od 7 rano wiertarką czego uświadczam od tygodnia ale nie narzekam.
odpowiedz oceń post 16 18 zgłoś do moderacji
2014-02-20 16:03 50%
2
odpowiedziano ponad rok temu przez pierdu piedrdu
a co zrobić jak kupiłem mieszkanie w cichej okolicy z parkiem pośrodku a tu nagle - trzask - wydano decyzję o budowie świątyni właśnie w tym parku - stawiają mi "minaret" z 3 dzwońcami każdy po osiem ton i dźwięczących 3 razy w taki dzień a 8 w niedzielę i święta? No proszę o odpowiedź.
oceń post 13 13 zgłoś do moderacji
2014-02-20 20:01 71%
3
odpowiedziano ponad rok temu przez NieGadaj
Jest coś takiego jak plan zagospodarowania przestrzennego na stronach urzędu, do tego portalmapowy też tam wszystko można przewidzieć. Poza tym cerkiew którą masz pewnie na myśli nie bija dzwony z rana zresztą to kwestia religii, w "minarecie" miałbyś 5 czy 6 razy dziennie to można się wkurzać.
oceń post 10 4 zgłoś do moderacji
2014-02-20 12:54 39%
4

odpowiedziano ponad rok temu przez onci
Dzwonić na 997 za każdym razem jak dudnią i zgłaszać zakłócanie spokoju.
odpowiedz oceń post 12 19 zgłoś do moderacji
NoName
2014-02-20 13:39 43%
5

odpowiedziano ponad rok temu przez NoName
Muzułmanie będą z was dumni że wspieracie ich w walce z kościołem.
odpowiedz oceń post 12 16 zgłoś do moderacji
2014-02-20 14:16 80%
6

odpowiedziano ponad rok temu przez Ela
Jak przyjdą pislamisci to młezin bedzie co godzine nawoływał do modłów
odpowiedz oceń post 12 3 zgłoś do moderacji
2014-02-20 14:35 25%
7

odpowiedziano ponad rok temu przez jasio
bicie dzwonów przeszkadza komuchom z SLD i POpaprańcom oraz pederastom z Twojego Ruchu bo przypomina im ze będa sie smazyć w piekle!!!!!!!!
odpowiedz oceń post 7 21 zgłoś do moderacji
2014-02-20 15:53 50%
8

odpowiedziano ponad rok temu przez m
Te niektóre dzwony to zwykłe garnki tłuczone bębnią od rana strach słuchać.
odpowiedz oceń post 7 7 zgłoś do moderacji
2014-02-20 16:53 62%
9

odpowiedziano ponad rok temu przez czytelnik Eg
Bo Klechy niewiedzą do czego służą dzwony i dlatego dzwonią bez potrzeby. A one miały konkretne przeznaczenie ,ale otym się niepamięta wstyd klechy !!!!
odpowiedz oceń post 13 8 zgłoś do moderacji
2014-02-20 17:30 50%
10

odpowiedziano ponad rok temu przez ja
zburzyć to ... będzie cicho i spokój w mieście won.... do Watykanu ścierwa ,,,,amen
odpowiedz oceń post 13 13 zgłoś do moderacji
2014-02-20 17:49 64%
11

odpowiedziano ponad rok temu przez 22A
Kiedy czarny liczył się z szarym człowiekiem?
odpowiedz oceń post 14 8 zgłoś do moderacji
2014-02-20 17:49 50%
12

odpowiedziano ponad rok temu przez SONGO
a co maja mowic ci co mieszkaja na starowce przy katedrze
odpowiedz oceń post 8 8 zgłoś do moderacji
2014-02-20 20:04 60%
13
odpowiedziano ponad rok temu przez Loki
Katedra była dłużej niż tam mieszkają i tyle w tym temacie, wiedzieli gdzie się wprowadzają. Pewnie też nocne życie pubów starówki przeszkadza dlatego miasto to umiera przez takie podejście.
oceń post 12 8 zgłoś do moderacji
2014-02-21 00:52 27%
14
odpowiedziano ponad rok temu przez SONGO
@ Loki, a ja myslalem ze to nowa budowla... ludzie mieszkajacy na starowce jakos sie nie skarza, a jak komus przeszkadzaja "odglosy" miasta to na wsi jest duzo wolnej przestrzeni, cisza i pokoj :)
oceń post 3 8 zgłoś do moderacji
2014-02-20 21:01 57%
15

odpowiedziano ponad rok temu przez po
jasio jak ktoś ma ... zamiast mózgu nie powinien brać udziału w dyskusji .
odpowiedz oceń post 4 3 zgłoś do moderacji
2014-02-20 21:53 43%
16

odpowiedziano ponad rok temu przez jamaleg
W niektorych dzielnicach miast USA za pomoca gwizdania przestepcy informuja sie ze Policja jest niedaleko . I nas w miastach pewna pedofilska szajka ostrzega sie dzwonieniem . Stad mamy ten glosny problem
odpowiedz oceń post 3 4 zgłoś do moderacji
2014-02-20 23:24 25%
17

odpowiedziano ponad rok temu przez yataman
banda elblaskich leminogow znowy znalazla problem. Jak ci nie pasuje bicie dzwonow to sie wyprowadz za miasto albo dalej od kosciola! Bando lemingow! w kazdym wiekszym miescie europy hotele takze znajduja sie przy katedrach i tam takze biha dzwony! Zamiast zajmowac sie biciem dzwonow zajmijcie sie lepiej nekaniem i wyniszczaniem polakow przez faszystowski rzad POlski!! Kobito sama mowisz ze musisz zasuwac od poniedzialku do niedzieli po nocach! wyjdz na ulice! zrob to co robia na ukrainie i obal ten faszystowski rzad! POlacy msuza zasuwac od rana do nocy za 1000 zl! Niemiec pracuje o polowe mniej za tysiac euro! Zajmijcie sie lepiej obaleniem tego wyniszczajacego polakow rzadu!
odpowiedz oceń post 7 21 zgłoś do moderacji
2014-02-20 23:29 32%
18

odpowiedziano ponad rok temu przez yataman
nie jestem praktykujacym katolikiem i od dawna nie chodz edo kosciola ale mi tam dzwoni nie rpzeszkadzaja. Mysle ze przeszkadzaja POpaprancom i tym od paligłupa czyli pederastom gejom lezbom i zboczencom. Tak samo jak przeszkadzal im krzyz w sejmie. widac ze to zeslancy diabla i okupanci skoro zamiast zajac sie tworzeniem miejsc pracy i budowa drog to wymyslaja tematy zastepcze typu usuwanie symboli religijnych i dalsze okupowanie ziem polskich az do calkowitego wyniszczenia polakow i likwidacji ich torzsamosci. Trzeba powiedziec temu stop i sila przepedzic to barachlo z PO i twojego ruchu!
odpowiedz oceń post 7 15 zgłoś do moderacji
2014-02-21 08:56 69%
19
odpowiedziano ponad rok temu przez prawdziwy katolik
Ty nie jesteś praktykującym katolikiem ale praktykującym nacjonalo-KATolem. Twoja nienawiść do ludzi o innych poglądach czy orientacji jest obrzydliwa jak ty sam
oceń post 11 5 zgłoś do moderacji
2014-02-21 08:05 73%
20

odpowiedziano ponad rok temu przez Aisza Kediv
To nie same dzwony, tylko wspomaganie przez wzmacniacze na wieży daje taki łomot od poprzedniej niedzieli, że oszaleć można. Czarni już chwytają się wszelkich sposobów by nagonić owieczki do katedry, ale tym razem to przegięcie.
odpowiedz oceń post 11 4 zgłoś do moderacji
2014-02-21 08:07 57%
21

odpowiedziano ponad rok temu przez jamaleg
@yataman w swoim komentarzu napisales ze pora oczyscic ten kraj z okupanta . W takim razie pora przepedzic kler ktory jako pasozyt wysysa pieniazki z naszego budzetu . Zaden katolik nie ma prawa narzekac na zbyt dlugie kolejki do lekarza lub zbyt niskie emerytury!
odpowiedz oceń post 4 3 zgłoś do moderacji
2014-02-21 10:41 21%
22

odpowiedziano ponad rok temu przez Marek
Kościelne dzwony mówią - Przyjdź choć na chwilę, Jezus, Syn Boży przymie Ciebie bez kolejki i za darmo.
odpowiedz oceń post 3 11 zgłoś do moderacji
2014-03-02 16:14 50%
23

odpowiedziano ponad rok temu przez autor, autor
To, że ktoś mieszka Nad Jarem oznacza, że jest mieSZAńcem? Dziwna segregacja...
odpowiedz oceń post 2 2 zgłoś do moderacji
2014-03-18 14:30 0%
24

odpowiedziano ponad rok temu przez mi
a co maja powiedzieć mieszkańcy Osiedla Za Politechniką jak codziennie o 21.37 grają w kościele
odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2016-01-18 17:09 40%
25

odpowiedziano ponad rok temu przez Zm
Dzwony niszczą mi życie
odpowiedz oceń post 2 3 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.