najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

nieruchomości, remonty

budujesz ? remontujesz ? podziel się doświadczeniem z innymi
Marcin Pszczółkowski
2013-07-06 07:31 85%

Wiadukt się sypie. Będzie remont w 2014 r.

rozpoczęty ponad rok temu przez Marcin Pszczółkowski

Według naszych informacji, wiadukt na trasie Unii Europejskiej może zostać zamknięty. Powód? – Most się sypie – mówi nam nasz Czytelnik. – Być może to jakieś wady konstrukcyjne. Urząd Miejski potwierdza, że problem z wiaduktem istnieje. Obiekt będzie zabezpieczony, a w przyszłym roku przejdzie remont.

Nasz Czytelnik alarmuje: - Wiadukt na Trasie Unii Europejskiej rozsypuje się i nie wiadomo, jak długo jeszcze wytrzyma. Podobno już są opracowywane plany wyłączenia tego mostu z ruchu kołowego. Nie wiadomo, czy można bezpiecznie po nim jeździć.

Łukasz Mierzejewski z biura prasowego Urzędu Miasta w Elblągu potwierdza, że z wiaduktem nie jest do końca wszystko dobrze i Magistrat już zamówił ekspertyzy techniczne obiektu.

- Zostały zlecone ekspertyzy w tej sprawie. Wyniki trafią do Zarządu Dróg oraz prezydenta miasta. Dopiero wtedy zostanie podjęta decyzja, czy obiekt zostanie zamknięty – wyjaśnia Łukasz Mierzejewski.

Jak udało nam się ustalić na początku lipca br., ekspertyza została opracowana i wykazuje konieczność wykonania w trybie natychmiastowym zabezpieczenia obiektu poprzez podparcie jego w osiach podpór dwudzielnych nr 13 i 17, następnie do 2 grudnia 2013 w osiach nr 4 i 8. Podparcie to pozwoli na użytkowanie obiektu. Następnie należy przeprowadzić remont obiektu, co zostanie zaplanowane na 2014 r.

Oznacza to, że jeszcze w tym roku obiekt zostanie zabezpieczony. Natomiast w 2014 r. wiadukt przejdzie remont. Można więc spodziewać się jego wyłączenia z ruchu kołowego.

oceń wątek 11 2 zgłoś do moderacji
2013-07-06 08:26 29%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez etam
................tak to napisał, że nie wiadmomo czy chodzi o most drogowy czy kolejowy? ba nawet na zdjęciu są oba dwa! myślę, że to chodzi o most kolejowy (bo na fotce jest w gorszym stanie) A co ma do tego miasto to nie wiem - bo to jest na stanie PLK. A jak chodzi o drogowy - to tam powinna już zacząć działania Prokuratura a nie rzeczoznawca!
odpowiedz oceń post 4 10 zgłoś do moderacji
2013-07-06 13:08 0%
2
odpowiedziano ponad rok temu przez Red
Kolejowy nie jest na trasie uni europ. Wystarczy czytac ze zrozumieniem.
oceń post 0 3 zgłoś do moderacji
2013-07-06 13:34 67%
3
odpowiedziano ponad rok temu przez SmaLL
Przeczytaj jeszcze raz uważniej artykuł: "podparcie jego w osiach podpór dwudzielnych nr 13 i 17" DWUDZIELNYCH (zobacz który z wiaduktów ma podwójne podpory) i drugi tekst: "wyłączenia z ruchu kołowego". Poza tym miasto nie odpowiada za wiadukt kolejowy tylko pkp to robi.
oceń post 6 3 zgłoś do moderacji
2013-07-06 16:08 14%
4
odpowiedziano ponad rok temu przez etam
a mnie się jużnie wydaje że się mylisz całkowicie i to ty czytaj uważniej - nazwa - wiadukt pochodzi od via dukte (nad drogą) a ty są dwa mosty - choć oba przechodzą nad ul. Radomską biegnącą do Bielników. A sprawa jest mostu kolejowego - wiem to z innej beczki. Więc się mądrzyć to gdzie indziej. Redakcjo popraw.
oceń post 1 6 zgłoś do moderacji
2013-07-09 18:13 33%
5
odpowiedziano ponad rok temu przez SmaLL
Nikt z nas nie miał racji bo chodzi o następny wiadukt, przy Nowodworskiej i salonach samochodowych. Redakcja w błąd wprowadza.
oceń post 1 2 zgłoś do moderacji
2013-07-06 08:45 67%
6

odpowiedziano ponad rok temu przez bo
wiadukt się sypie ulica dojazdowa do ulicy Radomskiej też jest guzik warta a skrzyżowanie tych ulic błaga o pomstę do nieba . wiadomo było że przy ulicy Radomskiej będzie port a i tak zrobiono skrzyżowanie na pojazdy do 3,5 tony ,ten który odbierał tą inwestycję powinien teraz zapłacić za swoją nie .kompetęcję
odpowiedz oceń post 4 2 zgłoś do moderacji
2013-07-06 10:15 17%
7

odpowiedziano ponad rok temu przez BiG
A mnie się wydaje że chodzi o ten drugi most nad torami.
odpowiedz oceń post 1 5 zgłoś do moderacji
2013-07-06 13:33 67%
8
odpowiedziano ponad rok temu przez SmaLL
Przeczytaj jeszcze raz uważniej artykuł: "podparcie jego w osiach podpór dwudzielnych nr 13 i 17" DWUDZIELNYCH (zobacz który z wiaduktów ma podwójne podpory) i drugi tekst: "wyłączenia z ruchu kołowego". Poza tym miasto nie odpowiada za wiadukt kolejowy tylko pkp to robi.
oceń post 4 2 zgłoś do moderacji
2013-07-09 20:14 33%
9
odpowiedziano ponad rok temu przez BiG
SmaLL - Przeczytaj jeszcze raz uważnie CO JA napisałem. Nie napisałem "most z torami" tylko "drugi most nad torami". Kumasz ?
oceń post 1 2 zgłoś do moderacji
2013-07-06 12:01 78%
10

odpowiedziano ponad rok temu przez do etam
Czytaj ze zrozumieniem po pierwsze ''Wiadukt na Trasie Unii Europejskiej'' już wiadomo, że chodzi o drogowy, po drugie ''Wyniki trafią do Zarządu Dróg'' i ty mówisz, że nie wiadomo o który most chodzi ?
odpowiedz oceń post 7 2 zgłoś do moderacji
2013-07-06 13:50 71%
11

odpowiedziano ponad rok temu przez mort
idioci, wszędzie idioci !!
Wyraźnie jest mowa o moście samochodowym "Wiadukt na trasie Unii Europejskiej...". Komentarza @BiG "A mnie się wydaje że chodzi o ten drugi most nad torami." już totalnie nie rozumiem. Gdzie Ty widzisz kolejny most nad torami ?? Jest tylko most samochodowy i kolejowy, a nad kolejowym nie ma trzeciego mostu.
odpowiedz oceń post 5 2 zgłoś do moderacji
sart
2013-07-06 15:41 0%
12

odpowiedziano ponad rok temu przez sart
Myślałem, że w gorszym stanie jest most nad torami pomiędzy ul. Nowodworską a Kazimierzowem
odpowiedz oceń post 0 4 zgłoś do moderacji
2013-07-06 17:53 0%
13

odpowiedziano ponad rok temu przez gogo
Chodzi o wiadukt nad torami kolejowymi, na drodze, łączącej ul. Nowodworska z drogą S7. Departament Komunikacji Społecznej posiada informacje jak zwykle: wiedzą, że gdzieś dzwoni, ale gdzie, to już nie bardzo.
odpowiedz oceń post 0 3 zgłoś do moderacji
2013-07-06 21:03 0%
14
odpowiedziano ponad rok temu przez mort
gdzie Ty masz wiadukt nad torami ?? bo ja wide most Unii Europejskiej, a obok most kolejowy
oceń post 0 3 zgłoś do moderacji
sart
2013-07-06 19:28 0%
15

odpowiedziano ponad rok temu przez sart
A czyli jednak dobrze myślałem, że to ten. Jak przechodzi się pod nim to widać jak powoli podpory się rozpadają.
odpowiedz oceń post 0 3 zgłoś do moderacji
sart
2013-07-08 20:58 0%
16
odpowiedziano ponad rok temu przez sart
Zdjęcia podpór wiaduktu przechodzącego od Nowodoworskiej w kierunku Kazimierzowa http://foto.elblag.net/galerie/rozpadajacy-sie-wiadukt,1410.html
oceń post 0 3 zgłoś do moderacji
2013-07-07 01:42 20%
17

odpowiedziano ponad rok temu przez yataman
to nic!!! Bo nowak TIK TAK obiecal droge z elblaga do gdanska!! 4 pasy w kazda strone!!!
odpowiedz oceń post 2 8 zgłoś do moderacji
2013-07-09 18:07 50%
18

odpowiedziano ponad rok temu przez Bolex
Wg opisu z innego portalu chodzi NIE O TEN WIADUKT NA ZDJĘCIU tylko o ten następny przy stacji orlenu i Nowodworskiej. Od poniedziałku do końca lipca mają zamknąć ruch. Redakcjo zmieńcie zdjęcie.
odpowiedz oceń post 2 2 zgłoś do moderacji
sart
2013-07-09 19:34 33%
19

odpowiedziano ponad rok temu przez sart
Cały czas próbuję to powiedzieć nawet umieściłem zdjęcia podpór, które się rozpadają. A oglądając wczoraj je można zauważyć że były sprawdzane czy coś takiego i zostały ponumerowane.
odpowiedz oceń post 1 2 zgłoś do moderacji
jak długo
2013-07-16 10:05 0%
20

jak długo

odpowiedziano ponad rok temu przez marek81

Ciekawe jak długo jeszcze będziemy czekać aż się coś stanie. Dzwine, ale każdy wypadek przyśpiesza nagle prace nad jakimś odcinkiem drogi. A ostatnio widziałem w info jak kontrolowali busy do Holandii to jeden kierowca się wypowiadał, że to nie wina busa i kierowcy, a dróg i złego stanu. A nikt nie chce wierzyć.


odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.