najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

nieruchomości, remonty

budujesz ? remontujesz ? podziel się doświadczeniem z innymi
Mateusz Milanowski
2016-02-03 13:09 100%

Z psem do parku tylko w kaloszach – zobacz film

rozpoczęty ponad rok temu przez Mateusz Milanowski

Niespełna dwa miesiące temu został oddany do użytku park dla psów, który poparciem 900 głosów w budżecie obywatelskim został zrealizowany za 100 tys. zł. Obiekt, który zachwycał podczas otwarcia, dzisiaj jest podmokły.

Park dla psów to nie tylko miejsce spotkań psów, ale też ich właścicieli. Korzystając z zainstalowanej małej architektury można nauczyć zwierzęta różnych sztuczek. Jednak nie wszystkich, a lepiej nie próbować tego robić bez założenia kaloszy - w samym środku parku znajduje się pokaźnych rozmiarów kałuża.

Dlaczego pojawiła się właśnie tam? Odpowiedź jest prosta. Miejsce, które zostało zasypane piaskiem to dawny basen z którego niegdyś korzystały dzieci. Z pewnością wiele osób jeszcze pamięta czasy, kiedy kąpali się tam najmłodsi elblążanie. Dzisiaj jest centralną częścią parku, która cały czas dobrze się sprawdza jako zbiornik wodny. Najprawdopodobniej podczas budowy pominięto fakt, że woda w tym miejscu może zalegać.

Na dnie basenu znajdowały się płyty, które jak widać, skutecznie ograniczają przesiąkanie wody w głąb ziemi. W najgłębszym miejscu kałuża miała głębokość około 30 centymetrów. Prawdopodobnie, zanim woda wyparuje, minie dużo czasu. W wielu miejscach widać również jak grunt zapada się pod nogami.

Pomijając już fakt braku odpowiedniego oświetlenia, którego montażu nie zaplanowano przy tworzeniu parku, największym problemem może być teraz ograniczony dostęp do małej architektury. O ile dla psów zabrudzenie się i zamoczenie w wodzie nie stanowi problemu (co widać na załączonym filmie), dla spacerowiczów już tak. Obecnie bez kaloszy lepiej nie wchodzić na teren obiektu.

Trudno jest teraz oczekiwać, aby miasto wydało kolejne pieniądze na rozwiązanie problemu z odpływem wody w najniżej położonym miejscu parku dla psów. Jednak jeżeli takie sytuacje będą notorycznie powtarzać się, może to być kolejna inwestycja z budżetu obywatelskiego, która nie do końca została prawidłowo zaplanowana i zrealizowana.

oceń wątek 1 0 zgłoś do moderacji
2016-02-03 16:02 65%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez Owczarek
Za naprawę tego bubla powinny zapłacić osoby, które wpadły na pomysł utworzenia parku w tym a nie innym miejscu. Nie rozumiem czemu nasze wspólne pieniądze miałyby iść na naprawę fanaberii grupki decydentów? Nie pomyśleli, nie posłuchali, że ludzie nie chcą niszczyć niecki wodnej - niech teraz płacą. Niestety znając mentalność takich osób pewnie znów wyciągną rękę po naszą wspólną miejską kasę. PS Czekam na inwestora, który zbuduje w Elblągu prawdziwy park dla psów, w odpowiednim miejscu. Oby tylko tym razem nie zakopali nieczynnego basenu przy Spacerowej :)
odpowiedz oceń post 11 6 zgłoś do moderacji
NoName
2016-02-03 18:05 67%
2

odpowiedziano ponad rok temu przez NoName
Szczelny betonowy brodzik zasypany piachem, więc to normalne że woda się zbiera i nie może spłynąć do gruntu. Przede wszystkim trzeba by zacząć od wyburzenia dna w tym basenie.
odpowiedz oceń post 4 2 zgłoś do moderacji
NoName
2016-02-03 18:09 70%
3
odpowiedziano ponad rok temu przez NoName
Ale tak poza tym, to uważam że ten park dla psów był świetnym pomysłem.
oceń post 7 3 zgłoś do moderacji
2016-02-03 19:02 71%
4

odpowiedziano ponad rok temu przez Mój nick
Mateuszu Milanowski, naucz się odróżniać znaczenie słowa "bynajmniej" od "przynajmniej". To nie jest to samo "redaktorku" z bożej łaski.
odpowiedz oceń post 5 2 zgłoś do moderacji
2016-02-03 21:59 83%
5

odpowiedziano ponad rok temu przez he,he
Na filmie widać wyrażnie, brodzik czyli ten may basenik został zasypany piaskiem, zapomniano zrobić drenarz i odwodnienie.
odpowiedz oceń post 5 1 zgłoś do moderacji
2016-02-04 07:44 100%
6

odpowiedziano ponad rok temu przez observator
jacy włodarze takie i wykonanie. Ekipa od bubli
odpowiedz oceń post 5 0 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.