najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

nieruchomości, remonty

budujesz ? remontujesz ? podziel się doświadczeniem z innymi
Nel Cybulska
2013-05-21 20:21 94%

Zaśmiecone bagno przy nieczynnym kąpielisku miejskim atrakcją dla dzieci?

rozpoczęty ponad rok temu przez Nel Cybulska

Gdyby cofnąć się pamięcią o kilka lat, nasza Dolinka zamieniłaby się w miejsce pełne uśmiechniętych rodzin, pędzących na basen dzieci i wodnych zabaw na świeżym powietrzu. Rodzice z mniejszymi dziećmi mogli wówczas bez obaw korzystać z brodzika tuż przy odkrytej pływalni. Zaglądamy na ul. Spacerową, aby przekonać się jak dziś wygląda to miejsce.

Nadeszły długo wyczekiwane, ciepłe dni. Większość z nas swój wolny czas próbuje spędzić na świeżym powietrzu. Również dzieci, które często poddane są własnej kreatywności, urozmaicają go sobie na różne sposoby. Choć o zrujnowanym basenie, który od dłuższego czasu jest wyłączony z eksploatacji, wspominano już wiele, dziś będzie mowa nie o rekreacyjnym niegdyś gigancie, a o małym baseniku mieszczącym się tuż przy miejskim kąpielisku. Spacerując w niedzielne popołudnie po górnej części Dolinki, zauważyłam dzieci, które nadzwyczaj rozbawione taplały się w bagnie powstałym wewnątrz zaniedbanego brodzika. Pomijając mnogość szkieł, butelek, i innych odpadów, które razem z dziećmi w tym błocie pływały, przeraża mnie, jak niekorzystne dla zdrowia może być miejsce od wielu lat nieoczyszczane z odpadów i drobnoustrojów.

Właściwie nie ma się czemu dziwić. Elbląskie Orliki wyrastają jak grzyby po deszczu, jednak nie każdy nastolatek musi być amatorem piłki nożnej, a ilość atrakcji przewidzianych dla grupy młodszych elblążan pozostawia wiele do życzenia. Zapracowani rodzice nie mają czasu, ochoty i siły wędrować ze swoimi pociechami na zajęcia dodatkowe. Te nastolatki, które wyrosły już z placu zabaw, nie potrafią jednak siedzieć bezczynnie, dlatego realizują swoje nie do końca dobre pomysły.

- Staramy się na bieżąco kosić trawę w pobliżu basenu, ale brodzik od wielu lat nie jest przeznaczony do użytku. Ta część ulicy Spacerowej, na której znajduje się nieczynna pływalnia, na dzień dzisiejszy nie może być eksploatowana przez osoby trzecie. Nie mamy wpływu na dzieci, które bawią się na dzikim terenie – tłumaczy Marek Wnuk, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Elblągu. - Bierzemy pod uwagę, że obiekt do którego mieszkańcy mają swobodny dostęp, może być wykorzystywany w niepożądany sposób, dlatego istnieje prawdopodobieństwo, że zostanie on ogrodzony lub zakopany, aby uniemożliwić niewłaściwe zachowanie – dodaje.

oceń wątek 15 1 zgłoś do moderacji
2013-05-21 20:24 50%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez KK
Droga redakcjo, poproście też o wyjaśnienia z jakiego powodu od kilku lat trawa w tej części parku nie jest ani razu koszona. Wokół tego baseniku są resztki chaszczy, które rosły tu w ubiegłym roku i których nikt nie skosił. I tak co roku...
odpowiedz oceń post 2 2 zgłoś do moderacji
2013-05-21 23:05 33%
2

odpowiedziano ponad rok temu przez zainteresowana
ale przeciez ten basenik nie wymagał nie wiadomo jakich nakładów finansowych, aby mógł byc czynny, no to po prostu zenada! pierwszy raz pochwalę elblag. net za poruszenie tematu, szkoda, że nie moga się wypowiedzieć w tej sprawie odwołane władze...ale co na ten temat Pan Wnuk? co ma nieczynna pływalnia do baseniku? przeciez to inny klimat! Co Panie wnuk - zapomniało sie, że jest się za to odpowiedzialnym? czy Pan nie jest? jak to jest? czekam na odpowiedź!
odpowiedz oceń post 1 2 zgłoś do moderacji
2013-05-22 08:03 0%
3

odpowiedziano ponad rok temu przez ichigo
Ehh, czy musi zawsze chodzić o kasę ? jak spytamy czemu to miejsce jest zaniedbane to pewnie nam odpowiedzą, że nie mają środków finansowych aby doprowadzić do miejsce do porządku. A ja powiem tak. Nie trzeba wcale dużo pieniędzy aby to miejsce odzyskało swój blask. Wystarczy ze 10 ludzi, na każdego grabie i worek na śmieci, trochę pielenia i od razu to miejsce wyglądało by jak marzenie.
odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2013-05-22 15:01 0%
4
odpowiedziano ponad rok temu przez ogihci
jak nie wiadomo o co chodzi, to zawsze chodzi o kase :) ale czas pojac, ze kasa rosnie wlasnie w miejscach, ktore zabiera sie ludziom, prawda?
oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2013-05-22 08:27 0%
5

odpowiedziano ponad rok temu przez Donna
Tak zupełnie bez obaw to się chyba z tego nie korzystało :P Pamiętam z dzieciństwa, że wizyty na tym brodziku kończyły się zazwyczaj jakąś wysypką :) Ale szkoda by było gdyby go zakopali.
odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2013-05-22 10:06 0%
6

odpowiedziano ponad rok temu przez Agata
pamietam jak bylam mala i sama tam chodzilam a teraz po prostu zal patrzec na tą ruinę. miasto odbiera nam wszystko co najlepsze
odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2013-05-22 10:13 33%
7

odpowiedziano ponad rok temu przez TERAZJA
Zgadzam się z Agatą. Zamiast kombinować na temat akwaparku, należy ratować miejsce, jakich w Europie już chyba nie ma. Czy znajdzie się taki gospodarz miasta? na kogoś takiego chętnie zagłosuję.
odpowiedz oceń post 1 2 zgłoś do moderacji
2013-05-22 14:16 0%
8

odpowiedziano ponad rok temu przez lokalny
Szkoda, że miasto zapomina od parku Dolinka. Kiedyś te miejsce tętniło życiem... Przecież w latach 90-tych to było to czego od parku można oczekiwać najwięcej. Wspaniały i co najważniejsze używany Amfiteatr, genialny plac zabaw, BASEN!!! No może Kumiela (Dzikuska) teraz trochę poprawiona, ale "fachowcy" i w tej kwestii się nie popisali. Szkoda, że na terenie basenu nie powstanie Aquapark... to byłoby zwieńczenie wszystkich lat radości jakie ten basen przyprawiał mieszkańcom Elbląga.
odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2013-05-23 13:07 50%
9

odpowiedziano ponad rok temu przez Marcin
Zamiast wypłacać bezrobotnym zasiłki za siedzenie w domu, zamiast płacić za nich ubezpieczenie zdrowotne, to proponuję zatrudnić ich w ramach wypłacanych im środków, do prac porządkowych na terenie miasta, w wymiarze czasu adekwatnym do pobieranego świadczenia. Od razu Elbląg by się nam zrobił ładniejszy. Nie tylko park dolinka. Ale na podjęcie takiej decyzji to trzeba mieć odwagę.
odpowiedz oceń post 2 2 zgłoś do moderacji
2013-05-24 15:04 0%
10
odpowiedziano ponad rok temu przez ichigo
Dobry pomysł, przynajmniej ci ludzie przysłużyliby się jakoś społeczeństwu a nie tylko stoją pod sklepem i czekają na okazje. Miasto znalazło by im kwatery, ci ludzie nie mają chyba zbyt wielkich wymagań, tylko ciepła bieżąca woda, ciepłe posiłki i kąt do spania.
oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2013-06-13 12:03 0%
11

odpowiedziano ponad rok temu przez GEJ
do Marcina, ty jesteś jakiś PO paprany ,sam się do roboty najmij,DE.......walić te parki ,baseny itp.zakłady pracy budować, dobrać się tym prywaciarzom do dupy co zatrudniają na czarno albo na śmieciową umowę i nie wypłacają na czas albo wcale tym się zajmijcie a wy robicie z igły widły, a tobie Marcin i tym twojego poglądu i pokroju życzę abyście trafili na zasiłek i pracowali na niego za te 400 pln na mieście przy miotle, powodzenia POpaprany PISowcu
odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.