najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

nieruchomości, remonty

budujesz ? remontujesz ? podziel się doświadczeniem z innymi
 Ze strachu przed abonamentem RTV rezygnują z płatnej telewizji, także w Elblągu
2017-06-26 13:29 100%

Ze strachu przed abonamentem RTV rezygnują z płatnej telewizji, także w Elblągu

rozpoczęty ponad rok temu przez Grażyna Wosińska

Zapowiedzi, że klienci kablówek i platform cyfrowych już nie unikną płacenia abonamentu radiowo-telewizyjnego, powoduje masową rezygnację z płatnej telewizji. Właściciele firm są zaniepokojeni, już podpowiadają jak legalnie uniknąć płacenia abonamentu RTV. Natomiast cieszą się korzystający z bezpłatnej naziemnej telewizji cyfrowej, ich nikt nie ruszy.

Projekt ustawy o abonamencie RTV wprowadza domniemanie, że jeśli ktoś ma w domu płatną telewizję, ma też telewizor, za który należy opłacić abonament RTV. Urzędnicy będą wiedzieli kto ma szklany ekran, a kto nie, dzięki obowiązkowi przekazywania danych swoich klientów przez telewizje kablowe i platformy satelitarne - Poczcie Polskiej. Jednak żaden operator nie przekaże danych o korzystających z bezpłatnej naziemnej telewizji cyfrowej.

W związku z tym, także elblążanie, zaczynają się zastanawiać jak uniknąć płacenia na publiczną telewizję.

Zrezygnowałam z usług Vectry, wprawdzie płaciłam tylko 22 zł i 50 groszy miesięcznie, ale jak do tego dojdzie abonament RTV, to dla mnie przy najniższej krajowej zbyt wiele.

Mam dostęp do internetu, więc oglądam programy informacyjne na stronach telewizji oraz seriale na vod. Znam wiele osób, które podjęło taką samą decyzję

- wyjaśnia pani Janina, lat 60 z Elbląga

Za 15 lat zgodnie z prawem będzie ona zwolniona z płacenia abonamentu. Platforma satelitarna NC+ właśnie wprowadziła ofertę dla osób powyżej 75. roku życia za jedyne 19,90 zł.

Masz w rodzinie osobę w wieku 75 lat lub sam jesteś seniorem? Skorzystaj z wyjątkowej promocji, jaką przygotowała platforma NC+ dla wszystkich osób powyżej 75. roku życia i ciesz się dostępem do HBO na 6 miesięcy bez dodatkowych kosztów przy zakupie dowolnego pakietu telewizji

– zachęca operator.

Podczas posiedzenia Parlamentarnego Zespołu ds. Mediów Publicznych przedstawiciele płatnych telewizji narzekali ile wlezie. Krystyna Kanownik, dyrektor biura PR i rzecznik prasowy Multimediów, jednej z największych kablówek w kraju skarżyła się, że tygodniowo firma traci od 300 do nawet 700 klientów, przy ok. 800 tys. abonentów. Odchodzą ze strachu, że będą musieli płacić abonament.

Natomiast Vectra nie zanotowała masowego odpływu klientów w Elblągu oraz innych miastach, ale …

otrzymujemy za to wiele pytań od naszych klientów, dotyczących konsekwencji planowanych zmian przepisów.

Vectra stanowczo sprzeciwia się projektowi ustawy, ponieważ jego obecne brzmienie posiada szereg wad rodzących potencjalne zagrożenia i ich negatywne skutki. Zwiększenie ściągalności opłat abonamentowych powinno dotyczyć wszystkich podmiotów obowiązanych do ich uiszczania, tymczasem ustawodawca skupia się tylko na rynku płatnej telewizji ( chodzi o korzystających z bezpłatnej naziemnej telewizji cyfrowej, ktorych nikt nie namierzy – red. ).

Planowane zobowiązanie nas do przekazywania danych godzi w prawo naszych klientów do ochrony ich danych osobowych

- komentuje Krzysztof Stefaniak z Biura Public Relations Grupy Vectra.
 

oceń wątek 1 0 zgłoś do moderacji
2017-06-26 14:56 77%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez vectrowiec
jeśli tylko vectra przekaże moje dane to natychmiast rezygnuje z ich usług!
odpowiedz oceń post 10 3 zgłoś do moderacji
2017-06-26 15:00 10%
2

odpowiedziano ponad rok temu przez elblążanin
i bardzo dobrze niech płacą złodzieje ja płacę50 lat już, a inni a zwłaszcza ci od kablówek wcale!!!
odpowiedz oceń post 1 9 zgłoś do moderacji
2017-06-26 18:25 0%
3

odpowiedziano ponad rok temu przez widz
No i co z tego ze mam dekoder? przeprowadzalalam sie wiec przenioslam dekoder i place nie stac mnie na rezygnacje.Mam umowe do przyszlego roku.I pytam sie i co z tego ze place i mam dekoder? ale nie mam telewizora.I co mi zrobia? Radio posiadam w telefonie i co tez mam placic abonament bo mam telefon?
odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2017-06-26 22:41 60%
4

odpowiedziano ponad rok temu przez Tvkłamie
Ja nie posiadam TV w ogóle , płacę tylko za Internet i tak juz od kilku lat, a telewizor mam tylko do grania na konsoli. Polecam każdemu , człowiek od razu inaczej na świat patrzy jak tej zmanipulowanej TV nie ogląda.
odpowiedz oceń post 3 2 zgłoś do moderacji
2017-06-26 23:05 40%
5

odpowiedziano ponad rok temu przez widz
Jak vectra mogła zanotować masowe rezygnacje jak już od paru lat ludzie maja gdzies tą vectre,w tym ja, Vectra leży i robi pod siebie już od dawna.
odpowiedz oceń post 2 3 zgłoś do moderacji
2017-06-27 09:29 33%
6

odpowiedziano ponad rok temu przez anita
Nie ze strachu tylko bojkotu tej syfiastej telewizji i jego prezesa Kurskiego Goebbelsa.
odpowiedz oceń post 1 2 zgłoś do moderacji
2017-06-28 14:54 0%
7

odpowiedziano ponad rok temu przez Toudi
Tyle paplaniny o jakies TVP , a wystarczy usunac z oferty jej programy i platformy nie straca klientów , a jezeli przekaż a dane klientów to zrywamy umowe z winy uslugodawcy . Ot i cała ameryka.
odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2017-06-29 08:56 0%
8

odpowiedziano ponad rok temu przez veni_vidi_vino
Kryptoreklama NC+... no ładnie, ładnie. A gdzie w takim razie notka, że to artykuł sponsorowany?
odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.