najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

nieruchomości, remonty

budujesz ? remontujesz ? podziel się doświadczeniem z innymi
Redakcja elblag.net
2013-05-23 11:21 92%

Znane marki coraz bliżej Elbląga. CH Ogrody w decydującej fazie rozbudowy

rozpoczęty ponad rok temu przez Redakcja elblag.net

W Centrum Handlowym Ogrody zaczyna się druga faza rozbudowy, będąca zasadniczą częścią planu kompleksowej modernizacji i powiększenia Centrum. Po zakończeniu prac, Ogrody będą najbardziej nowoczesną galerią handlowo - usługową w regionie z ponad 40 000 m2 powierzchni najmu.

W ramach zaczynającej się zasadniczej fazy rozbudowy Ogrodów, dojdzie do częściowego wyburzenia istniejącej galerii, modernizacji pozostałej jej części, dostosowania pasaży do nowego standardu Centrum oraz wzniesienia nowego budynku na części obecnego parkingu oraz na terenie po przeprowadzonych wyburzeniach. Prace zaplanowane są na najbliższe kilkanaście miesięcy.

„Rozbudowa ma na celu przekształcenie CH Ogrody w kompleks handlowy na miarę XXI wieku, który będzie odpowiadał na rosnące potrzeby mieszkańców Elbląga i okolic, jak i najemców, którzy już teraz wykazują duże zainteresowanie nowoczesną powierzchnią handlową, czego dowodem jest 60% poziom komercjalizacji obiektu. Jesteśmy dumni, że po zakończeniu przebudowy CH Ogrody będzie największym i najbardziej nowoczesnym tego typu kompleksem w regionie. Jestem przekonany, że nasz projekt będzie miał korzystny wpływ na rozwój Elbląga.” – mówi Krzysztof Bocianowski, Head of Asset Management, CBRE Global Investors Poland.

Zakończona już pierwsza faza projektu obejmowała przygotowanie lokali dla najemców znajdujących się w ramach istniejącej infrastruktury oraz dostosowanie obiektu do funkcjonowania podczas rozbudowy. Przez cały jej okres Centrum będzie funkcjonowało w ograniczonym zakresie. Hipermarket Carrefour przez cały czas prowadzi działalność, już w czerwcu zostanie ponownie otwarty salon RTV Euro AGD, a kolejne sklepy będą oddawane do użytku sukcesywnie w kolejnych miesiącach. Zakończenie prac oraz uroczyste otwarcie Centrum w nowej formie jest planowane na rok 2014.

Powierzchnia zmodernizowanych i powiększonych Ogrodów wyniesie ponad 40 000 m2

Na dwóch poziomach znajdzie się ponad 130 punktów usługowych i sklepów, m.in. Carrefour, H&M, salony marek należących do grupy LPP (Reserved, Mohito, Sinsay, House, Cropp Town), New Yorker, CCC, Deichmann, Rossmann, RTV Euro AGD, Camaieu, Orsay, oraz kino. Na trzech poziomach Centrum zaplanowany został parking na ok. 1000 miejsc. Inwestorem projektu jest CBRE Global Investors Poland, a za rozbudowę i komercjalizację odpowiada firma Acteeum Central Europe, którą w zakresie najmu wspiera CBRE sp. z o.o. Autorem projektu architektonicznego jest pracownia ESA. Generalnym Wykonawcą jest PORR (Polska) S A.

Centrum Handlowe Ogrody to pierwszy powstały w 2002 roku kompleks handlowo – usługowy w Elblągu skupiający pod jednym dachem duży hipermarket oraz galerię sklepów. Centrum jest zlokalizowane przy ul. Pułkownika Dąbka z dogodnym dojazdem. Obecnie CH Ogrody znajduje się w fazie rozbudowy, której zakończenie planowane jest na rok 2014. W nowej odsłonie Ogrody będą najbardziej nowoczesnym i największym centrum handlowym w regionie.

CH Ogrody przed rozbudową

CH Ogrody po rozbudowie

 • 17 500 mkw. powierzchni najmu (w tym Carrefour)
 • jednopoziomowe centrum handlowe
 • 55 lokali handlowych i usługowych
 • 901 miejsc parkingowych
 • otwarcie: 2002 r.
 • ok. 40 000 mkw. powierzchni najmu (w tym Carrefour)
 • dwupoziomowe centrum handlowe, parking podziemny i naziemny
 • 130 lokali handlowych i usługowych
 • kino wielosalowe
 • ok. 1000 miejsc parkingowych na 3 poziomach
 • otwarcie: 2014 r.

 

oceń wątek 11 1 zgłoś do moderacji
2013-05-23 12:28 50%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez ichigo
Zapowiada się nowoczesne kupowanie ;)
odpowiedz oceń post 2 2 zgłoś do moderacji
2013-05-23 12:39 33%
2

odpowiedziano ponad rok temu przez howg
ciekawe jaka gastronomia będzie
odpowiedz oceń post 1 2 zgłoś do moderacji
2013-05-23 18:26 50%
3

odpowiedziano ponad rok temu przez Mniam
KFC ! :D moze bedzie !
odpowiedz oceń post 2 2 zgłoś do moderacji
2013-05-23 19:29 0%
4

odpowiedziano ponad rok temu przez klient
Podobno rozbudowa odwołana i niektóre sklepy niedługo wracają na swoje stare miejsca! Obiecanki cacanki :( Nowe stare CH ogrody !!!!!!
odpowiedz oceń post 0 5 zgłoś do moderacji
2013-05-24 10:43 0%
5

odpowiedziano ponad rok temu przez on 30
nowe centrum??? tylko za co kupowac?????????????????za najnizsza krajowa?????
odpowiedz oceń post 0 4 zgłoś do moderacji
2013-05-25 23:10 0%
6

odpowiedziano ponad rok temu przez lop
same kłamstwa , koniec przebudowy to raczej 2015
odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.