najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

nieruchomości, remonty

budujesz ? remontujesz ? podziel się doświadczeniem z innymi
Mateusz Milanowski
2015-12-10 14:15 100%

Zostaliśmy pozwani za zanieczyszczanie powietrza. Nie jesteśmy jedyni

rozpoczęty ponad rok temu przez Mateusz Milanowski

Polska została pozwana przez Komisję Europejską do Trybunału Sprawiedliwości UE za stwarzanie poważnego zagrożenia dla naszego zdrowia przez wysoki poziom cząsteczek pyłu w powietrzu. KE uważa, że walka polskich miast ze smogiem jest nieskuteczna.

Komisja zarzuciła Polsce, że przez pięć ostatnich lat dobowe dopuszczalne wartości pyłu zawieszonego w powietrzu (PM10) były stale przekraczane w 35 na 46 strefach jakości powietrza. W 9 spośród nich stale przekraczane były roczne dopuszczalne wartości, co jeszcze pogorszyło sytuację. Według Komisji Europejskiej nasz kraj nie podjął wystarczających kroków w celu ograniczenia emisji zanieczyszczeń.

W unijnej dyrektywie dopuszczalną roczną wartością stężenia pyłu zawieszonego jest 40 mikrogramów na metr sześcienny, a dobową 50 mikrogramów/m3. Ta ostatnia nie może zostać przekroczona więcej niż 35 razy w roku.

Okazuje się, że nie jesteśmy jedyni. Komisja Europejska prowadzi w tej sprawie postępowania wobec 16 państw. Pozew prawdopodobnie nie zaskoczył nikogo, albowiem trudno jest w przeciągu kilku lat nadrobić zaniedbanie kilkunastu, a nawet kilkudziesięcioletnie. Zanieczyszczenie powietrza dotyczy również elblążan. Wielokrotnie przekraczany był u nas dopuszczalny poziom stężenia benzynoapirenu, o czym pisaliśmy m.in w artykule "Rakotwórcza substancja w powietrzu w Elblągu – przekroczone normy".

 

oceń wątek 1 0 zgłoś do moderacji
2015-12-10 15:23 73%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez hhhhh
Pewnie znowu unijny okupant chce nas zmusić do zlikwidowania kopalń i kupowania energii od innych krajów.
odpowiedz oceń post 8 3 zgłoś do moderacji
2015-12-14 11:53 33%
2
odpowiedziano ponad rok temu przez poinformowany
Po pierwsze polecam koledze/koleżance zapoznać się z definicją słowa okupant, po drugie Polska sama zabiegała o członkostwo w UE. Bycie w Unii to nie tylko prawa (np. do dotacji), ale i obowiązki.
oceń post 1 2 zgłoś do moderacji
2015-12-14 13:05 0%
3
odpowiedziano ponad rok temu przez gfnh
Chyba raczej te sprzedajne dzi#ki zabiegały o to aby Polska wstąpiła do UE. Polska to naród, a nas nikt nie pytał o to czy chcemy wstąpić do unii europejskiej. Zrobiono euro-propagandę a przeciwnicy nie mieli nawet prawa zabrać głosu w te sprawie.
oceń post 0 0 zgłoś do moderacji
2015-12-16 08:52 0%
4
odpowiedziano ponad rok temu przez kat-ol

~ poinformowany .. jak mam mieć obowiązki to muszę je zaakceptować a ja do UE nie chciałem i jestem za wystąpieniem jo jest 1000 razy bardziej pasożytnicza organizacja niż RWPG i KC PZPR
oceń post 0 0 zgłoś do moderacji
2015-12-10 15:30 67%
5

odpowiedziano ponad rok temu przez cccccccccccccccccc
Nakładanie olbrzymich kar finansowych za nieprzestrzeganie unijnych norm to ich sprytny sposób na odzyskiwanie rzekomych dotacji jakie nam dają.
odpowiedz oceń post 6 3 zgłoś do moderacji
2015-12-10 21:36 88%
6

odpowiedziano ponad rok temu przez Pick
Ludzie o czym Wy piszecie ? Tu nie chodzi o unijne kary tylko o nasze zdrowie i życie !!! Sąsiedzi nas trują paląc plastyki, że nie da się oddychać a Wy o duperelach ? Chyba, że to właśnie Wy nas uśmiercacie a Unia to tylko dla Was wymówka...?!
odpowiedz oceń post 7 1 zgłoś do moderacji
2015-12-12 00:27 67%
7

odpowiedziano ponad rok temu przez Herbatnik
FAcet robi kompost, a wy się przypierdalacie. Jebana unia rucha nas z kasy. Ja rozumiem tych co palą tworzywa sztuczne itp to ich jebać. A wy walicie zdjęcie że gościu pali gałęzie i liście. Kurwa co jeszcze niedługo ogniska w bażantarni nie zapalisz lub grilla przed domem. Mamy duże pokłady węgla no ale lepiej uzależnić się od obcych zasobów i płacić im kasę.
odpowiedz oceń post 2 1 zgłoś do moderacji
2015-12-14 18:45 0%
8

odpowiedziano ponad rok temu przez 333
a co z podlaczaniem starych blokow do sieci cieplowniczej ? byloby wyjscie z tego syfu panie herbatnik popieram wypowiedz ale prosze troche kultury bo to nie jest rynsztok
odpowiedz oceń post 0 0 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.