najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

dzieci

forum przeznaczone dla rodziców i dzieci - jeśli potrafią czytać i pisać ;-)
Bartłomiej Ryś
2016-03-30 09:57 100%

Cyrk Zalewski z nowym programem i... petycją (megagaleria)

rozpoczęty ponad rok temu przez Bartłomiej Ryś

Na początku była petycja. Później debata. Następnie ataki różnych środowisk i różnych mediów. A później? A później tłum elblążan rusza, jak co roku, na prawdziwe show w wykonaniu Cyrku Zalewski. Co ciekawe, zmienił się nie tylko program artystyczny – w przerwie pomiędzy występami można było również... podpisać petycję. Jaką? Oczywiście tą, która zezwala cyrkom użycie zwierząt podczas show. Zobacz obszerną fotogalerię.

Cyrk Zalewski, jak co roku, przybył do Elbląga, aby zaprezentować najnowsze show, jakie przygotowali włodarze cyrku na 2016 rok. Nie obyło się bez akrobatów z Kenii, tygrysów i białych lwów, koni, wielbłądów, kóz, clownów oraz pięknych i młodych absolwentek Państwowej Szkoły Sztuki Cyrkowej. Nie zabrakło również widzów – według informacji uzyskanych od dyrekcji Cyrku, pod namiotem zgromadziło się około 900 osób.

Co ciekawe, wielokrotnie prowadzący imprezę zachęcał elblążan do tego, aby w trakcie przerwy podeszli oni do bufetu, gdzie czekała na nich specjalna petycja – podpisać się mógł każdy. Co oczywiste, była ona odpowiedzią na zarzuty polityków i różnych organizacji nt. złego traktowania zwierząt cyrkowych.

- W jednym z miast, gdzie prezentowaliśmy nasze show, prezydent obdzwonił wszystkie stadniny koni wokół i zakazał im sprzedaży siana dla naszych koni. To ma być dbałość o zwierzęta? - mówi właścicielka Cyrku Zalewski, którą spotkaliśmy w przerwie show.

Dodała, że i tak pierwsza stadnina, do której pojechali, bez problemu, wręcz z uśmiechem na ustach, sprzedała pożywienie dla cyrkowych koni.

Z właścicielką cyrku długo rozmawiał radny Robert Turlej. Był również na zapleczu cyrkowym, oglądał wybiegi i klatki dla zwierząt. Przyznał, że dyskusja w radzie na temat słynnej petycji „cyrkowej” na pewno zostanie zainicjowana.

- Jestem pozytywnie zaskoczony – napisał na Twitterze komentując warunki, w jakich cyrk trzyma zwierzęta.

 

oceń wątek 3 0 zgłoś do moderacji
2016-03-30 11:41 75%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez natalia88
No właśnie są pozytywnie zaskoczeni warunkami, w jakich przebywają zwierzęta, bo mają błędne przekonanie o tym jak one naprawdę wyglądają! Może najpierw to lepiej sprawdzić a potem się wypowiadać na ten temat. Trwa jakaś medialna nagonka na cyrki, o co chodzi w ogole?
odpowiedz oceń post 9 3 zgłoś do moderacji
NoName
2016-03-30 12:00 57%
2
odpowiedziano ponad rok temu przez WTF
Uważasz że dla dzikich zwierząt takich jak lwy czy tygrysy, naturalnym miejscem do życia jest klatka?
oceń post 8 6 zgłoś do moderacji
2016-03-30 12:07 50%
3
odpowiedziano ponad rok temu przez xyz
@WTF - równie dobrze zarzut ten można skierować do ZOO
oceń post 5 5 zgłoś do moderacji
NoName
2016-04-01 19:00 0%
4
odpowiedziano ponad rok temu przez WTF
ZOO także powinno do minimum ograniczyć ilość dzikich zwierząt.
oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2016-03-30 13:20 70%
5

odpowiedziano ponad rok temu przez Kaska
Miałam okazje oglądać cyrk od drugiej strony i nie wiem czemu padają zarzuty o złe warunki. Każdy, kto uważa, że zwierzęta żyją w skandalicznych warunkach powinien na własne oczy zobaczyć, wybiegi dla koni, kóz, wielbłądów, słoni. Namioty pod którymi są boksy dla zwierząt w chłodniejsze dni są ogrzewane.
odpowiedz oceń post 7 3 zgłoś do moderacji
2016-03-30 15:38 67%
6

odpowiedziano ponad rok temu przez Joanna
Zwierzęta nie wykonują na arenie nic nadzwyczajnego a warunki transportowe mają bardzo dobre. Byłam, widziałam i podpisałam.
odpowiedz oceń post 6 3 zgłoś do moderacji
2016-03-30 19:14 63%
7

odpowiedziano ponad rok temu przez Tara
Burza rozdmuchana przez ludzi, którzy nie mają pojęcia o tym jak wygląda życie zwierząt w cyrkach. Większość tych zwierzą urodziła się już pod opieką człowieka i nie poradziłyby sobie w naturze.
odpowiedz oceń post 5 3 zgłoś do moderacji
2016-03-31 14:22 50%
8

odpowiedziano ponad rok temu przez Malka
Straszna nagonka ostatnio jest na polskie cyrki, której zupełnie nie rozumiem. Nie wiem kto ma interes w tym, że bez dowodów oskarża cyrki. W żadnym polskim cyrku oficjalnie nie stwierdzono, żeby zwierzęta były trzymane w złych warunkach, lub działa sie im krzywda.
odpowiedz oceń post 3 3 zgłoś do moderacji
2016-03-31 16:04 50%
9

odpowiedziano ponad rok temu przez SARA
no wlasnie, nikt nie sparwdzil warunkow w Polskim cyrku , ale wszyscy krzycza, ze sa zle... a ta sytuacja z sianem mowi wszystko... po trupach do celu
odpowiedz oceń post 3 3 zgłoś do moderacji
2016-03-31 17:16 50%
10

odpowiedziano ponad rok temu przez Stop cyrkom ze zwierzętami
Byłem w cyrku Arena. Widziałem słonia, który cały czas stał w wozie, nie jestem pewien czy mógł się obrócić... w zoo słoń musi mieć 150-200m2 i to jest dolna granica minimum. Są to zwierzeta stadne, niesamowicie rodzinne, ich szkieket zbudowany jest tak by mogły przemierzać dziesiatki km dziennie. W zoo czy cyrkach zwierzeta są apatyczne, cierpią na schorzenia psychiczne, choroby nóg i stawów. Zwykly widz nie patrzy na temat cyrkow od tej strony. A baty i haki widzicie? Jak myślicie po co one są? Nie muszą być używane na arenie, zwierzęta wiedzą co robić by uniknąć bólu. Mowa ciała tygrysów czy lwów na arenie mówi sama za siebie. Nie trzeba być znawcą kotów by wiedzieć, co oznaczają skulone uszy, pokazywanie zębów, syczenie czy wymachiwanie łapą z pazurami.
odpowiedz oceń post 3 3 zgłoś do moderacji
2016-03-31 19:15 50%
11

odpowiedziano ponad rok temu przez Arti
Ostatnio wprowadzane zakazy tak sie skończą, że cyrki wystosują pozew przeciwko organizacjom pro zwierzęcym i władzom miast. Organizacje odszkodowania będą płaciły z własnych pieniędzy, gorzej z miastami, które wprowadzają zakaz tu odszkodowania pójdą z naszych podatków.
odpowiedz oceń post 2 2 zgłoś do moderacji
2016-04-01 12:58 50%
12

odpowiedziano ponad rok temu przez WWF

Cyrkowe zwierzęta nie wiedzą co to jest przyjemność życia w naturze. Zabierana jest im wolność i zabroniona swoboda ruchu. W zamian otrzymują więzienie w małych śmierdzących klatkach, baty treserów, różne okrutne metody tresury, strach, ból i cierpienie. Wszystko po to, aby mogły pokazać bezsensowne, wytresowane numery cyrkowe. Życie zwierzęcia cyrkowego nie ma nic wspólnego z naturalną egzystencją. Te biedne zwierzęta całe swe życie muszą spędzić albo w ciasnych klatkach, często zakute w łańcuchy (tak jak słonie), albo na arenie, w strachu przed batem tresera. Na arenie zwierzęta mogą się chociaż poruszać, ale 80-90% życia spędzają one w klatkach, często tak ciasnych, że z ledwością pozwalających na obrócenie się. Ale życie w klatkach to tylko wstęp do prawdziwych męczarni, które nazywane są tresurą.
WIDZICIE TYLKO TO CO CHCECIE, ALBO TYLKO TO CO ONI CHCA WAM POKAZAC.
odpowiedz oceń post 3 3 zgłoś do moderacji
Beezzzz
2016-04-04 11:35 50%
13

odpowiedziano ponad rok temu przez Beezzzz

Więźniowie też żyją w dobrych warunkach, nie o to tu chodzi. Te zwierzęta powinny żyć na wolności.


odpowiedz oceń post 1 1 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.