najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

dzieci

forum przeznaczone dla rodziców i dzieci - jeśli potrafią czytać i pisać ;-)
Wawrzyn
2014-12-18 13:45 64%

„Czerwonokrzyska gwiazdka”. Przeżyć radosne święta

rozpoczęty ponad rok temu przez Wawrzyniec Mocny

Święta za pasem sprawiają, że zaczynamy myśleć także o innych mieszkańcach wokół nas. Nie inaczej jest w ostatnich dniach w Elblągu. Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Elblągu od samego rana przekazuje dary osobom potrzebującym. Gdy byliśmy w oddziale po godz. 11.00, organizatorzy akcji rozdali już ok. 100 paczek.

W tym roku darczyńcy w mieście nad rzeką Elbląg byli niezwykle hojni. Gdy odwiedziliśmy dziś wolontariuszy, dwa niewielkie pokoiki na tyłach Hotelu Arbiter były zapełnione po brzegi. Z trudem udało nam się przecisnąć, by zrobić zdjęcie darów. Zresztą nie tylko z powodu nagromadzenia dóbr było tłoczno. Na korytarzu PCK było wiele osób. Panie, trzymając w rękach paczki, wybierały misie i inne pluszaki. By przygotować tego rodzaju działania charytatywne, konieczna jest współpraca wielu osób i jeszcze więcej dobrej woli. Zwłaszcza po stronie tych, którzy mogliby podzielić się tym wszystkim, czego mają w nadmiarze albo po prostu przekazać dary, które są niezbędne. Dzięki temu osoby potrzebujące lub całe rodziny, chociaż w małym stopniu, odczują atmosferę Bożego Narodzenia. 

- Nasz projekt nosi nazwę „Czerwonokrzyska gwiazdka”, a w jej ramach przed Bożym Narodzeniem wydajemy: żywność, zabawki w tym maskotki i trochę ubrań - mówi Ewa Mikołajewska, kier. Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża. - Staramy się, by nasze paczki zawierały oprócz zabawek także bardzo praktyczne rzeczy. Nie da się ukryć, iż oprócz ubrań i ubranek dla dzieci szczególnie istotna jest żywność: zwłaszcza makarony, mąka, cukier oraz mleko w kartonach, czy różnego rodzaju konserwy.

Gdy zapytaliśmy kierowniczkę biura, jeszcze przed dzisiejszą akcją charytatywną, o to, czy ktoś jeszcze może zapisać się na listę potrzebujących, usłyszeliśmy, że elbląski PCK otrzymał tyle produktów w br., że zapewne będzie to możliwe. - Jest dopiero 11.30, a rozdaliśmy już ponad 100 paczek. Do końca dnia obdarujemy pewnie i ponad 200 osób – cieszy się pani Ewa. - Nasi wolontariusze wszystkich już powiadomili. Będziemy dziś rozdawali świąteczne paczki jeszcze do ok. godz. 15.00. O godz. 8.00 przy siedzibie czerwonokrzyskich działaczy można było zauważyć długą kolejkę. Cieszymy się, że dzięki takim przedświątecznym akcjom więcej osób będzie mogło przeżyć choć trochę radośniejsze święta.

oceń wątek 9 5 zgłoś do moderacji
2014-12-18 14:36 43%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez gizmo
Konkurs dla autora. Ile i jakie błędy tym razem zrobiłeś? Poprawiaj! Czas - start!
odpowiedz oceń post 3 4 zgłoś do moderacji
2014-12-18 21:20 0%
2

odpowiedziano ponad rok temu przez g
tu trzeba pomagać a nie zbierać na Zolotego Melona Owsiaka
odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2014-12-18 23:38 33%
3

odpowiedziano ponad rok temu przez gizmo
ok Panie Mocny, nie poprawił Pan błędów, więc Panu wskażę kilka: "chojni" - piszemy hojni, "Czerwonokszyska"? Czerwonokrzyska jak już.
odpowiedz oceń post 1 2 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.