najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

dzieci

forum przeznaczone dla rodziców i dzieci - jeśli potrafią czytać i pisać ;-)
eijk
2015-09-03 07:08 54%

Dramat uchodźców… człowieczeństwo wyrzucone na brzeg...

rozpoczęty ponad rok temu przez Artur Borkowski

Tylko w tym roku do samych Włoch i Grecji dotarło 310 tys. osób, a ponad 2,5 tys. zginęło na morzu. Za pośrednictwem mediów codziennie docierają do nas informacje o dramacie całych rodzin. Każdego dnia sumienie Europy obciąża śmierć dziesiątek osób! We wszystkich odpowiedzialnych mediach dyskutuje się i rozważa opcje pomocy. Niestety można to tylko porównać do rozwlekłej rozmowy dwóch chirurgów nad umierającym pacjentem. Uwaga! W treści publikujemy drastyczne zdjęcia.

Wydaje się nam, iż los uchodźców, ich codzienny dramat rozumiemy. Wszak kilka dni temu obchodziliśmy 76 rocznicę wybuchu II wojny światowej. Nie było w naszym kraju rodziny, która w największym konflikcie ludzkości nie straciła kogoś bliskiego. Dzięki historii, opowieściom naszych bliskich, jesteśmy ciągle uświadamiani, na temat największej wartości jaką bez wątpienia jest życie.

Wczorajsze media na całym świecie zdominowało zdjęcie ciała chłopca, który utonął podczas przeprawy przez Morze Egejskie. Turecke wybrzeże dzieli od greckiej wyspy KOS pięć kilometrów morza. Niestety tej niewielkiej odległości nie pokonały dwie łodzie z emigrantami z Syrii.

Zdjęcie w mediach skomentowano jako obraz zastępujący miliony słów, z kolei Tureckie media użyły hasztagu #KiyiyaVuranInsanlik (człowieczeństwo wyrzucone na brzeg).

Po obejrzeniu tego zdjęcia, postanowiłem podzielić się z czytelnikami wypowiedziami różnych Elblążan, z którymi miałem okazję rozmawiać na temat kryzysu emigracyjnego. Ich wypowiedzi ukazują niestety nastawienie części naszego społeczeństwa.

Uważam, że uchodźców należy przyjąć, ale tylko Chrześcijan

- mówi młoda kobieta, z opaską na ręku z napisem „Kocham Jezusa”. Jej pogląd niestety podziela wielu Polaków. Głosy te słychać w mediach nie tylko w naszym kraju. Ostrzega się nas przed nadmierną islamizacją, przed terrorystami, przed ludźmi o zbyt dużym kontraście kulturowym. Popatrzmy na zdjęcie powyżej – to ma jakieś znaczenie?

Emigranci? A co my nie mamy swoich problemów, u nas młodzi też nie mają gdzie mieszkać?

- mówi mężczyzna około 60-tki. Prawda, niestety nie dopasowana do realiów i oczekiwań emigrantów. W obozach dla uchodźców panują warunki dalekie od oczekiwań młodych Polaków. Uchodźcy nie proszą nas o jałmużnę, nie uważają jak duża część młodych Polaków, że im się należy. Nie mają zmartwień politycznych, nie idą do psychologa, gdy brakuje im na lepszy samochód. Problemem młodych polaków (chyba nie tylko młodych) jest chęć posiadania. Do prawa do życia przyzwyczailiśmy się jak do powietrza. Czemu nie damy szansy pooddychania innym?

Nie pozwólmy przyjechać kryminalistom, złodziejom, gwałcicielom do naszego kraju

- mówi grupka osób wyglądająca na wyuczoną i posiadającą pracę. Gdybyśmy dobrze poszukali, okazałoby się emigrujący Polacy dopuszczają się takich samych przestępstw jak tych, których się obawiamy. W każdym społeczeństwie patologie moralne i społeczne stanowią pewien odsetek, nie jesteśmy inni.

Podobnych wypowiedzi słyszałem wiele, wszystkie jednak padają lekko i bez większego zastanowienia. Żyjemy w czasach kiedy skalą naszych problemów jest zdrowotna i finansowa troska o siebie lub bliskich. Przyjęcie nawet najmniejszej grupy emigrantów, rodzi duże problemy logistyczne. Czy możemy to jednak zestawić z życiem małego dziecka? Nie możemy przejść obojętnie obok tej tragedii, kochając swoje dzieci. Nie możemy odwrócić głowy i udawać, że nic się nie dzieje. Owszem mamy swoje zmartwienia, giną i umierają także Polacy w innych częściach świata. Może jeśli dzisiaj my pomożemy emigrantom z Syrii, ktoś pomoże kiedyś naszym rodakom. Kryzys emigracyjny w małym stopniu wpływa na notowania na giełdach, czy na kursy walut.

Ratuje się DOLARA, FRANKA, ZŁOTEGO, a o emigrantach rozmawia się w sposób umiarkowany i stonowany, bez zapału ratownika medycznego.

Wracając do zdjęcia małego chłopca… Oglądając je tak wiele przestaje mieć znaczenie, tak wielkie pojawia się przeświadczenie, że niewiele mogę zrobić. Czy aby na pewno? Mój pomysł, moja prośba - może ktoś z Państwa wie, jak namówić władze naszego miasta aby zadeklarowały się pomóc chociaż garstce uchodźców jako jedno z pierwszych miast w Polsce?

Na niesprawiedliwość, do której przyzwyczaiła mnie Polska i Polacy reaguję obojętnością - uodporniłem się. Dziś jednak, nie mam siły by być obojętnym...

oceń wątek 7 6 zgłoś do moderacji
2015-09-03 07:37 91%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez do redaktora manipulanta
szanowny pan autor manipuluje pokazując te zdjęcie. proszę pokazać na przykład zdjęcie gwałconych szwedek przez uchodźców już mieszkających w szwecji. UE i USA najpierw demoluje tym ludziom ich ojczyznę a później się dziwimy że idą na łatwy chleb do zamożnych. podejmują ryzyko przepłynięcia morza śródziemnego na byle czym i to są efekty ich świadomych decyzji. no cóż taka karma
odpowiedz oceń post 20 2 zgłoś do moderacji
2015-09-07 08:58 0%
2
odpowiedziano ponad rok temu przez vox populi
Ten pan nie jest reaktorem, w dodatku zdjęcia, które wykorzystał są chronione prawami autorskimi. (O, wielki cenzorze, jaki będzie twój wyrok?)
oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2015-09-03 08:09 77%
3

odpowiedziano ponad rok temu przez igel19800
a ile dzieci w polsce umiera o tym nie piszecie jedno zdjecie ma pszewrocic wszystko jednego malego terrorysty mniej tyle na ogladalem sie zdjec np z 2wojny swiatowej pszestancie lewacy rozplakiwacsie
odpowiedz oceń post 10 3 zgłoś do moderacji
2015-09-03 08:10 80%
4

odpowiedziano ponad rok temu przez do Artura
szanowny panie Arturze 2.500 ofiar śmiertelnych przy tak niebezpiecznej przeprawie "na byle czym" i wielkości 310.000 osób to nieznaczne straty osobowe zaledwie 0,80645%. w tak dużej populacji więcej powinno umrzeć ludzi przez pół roku z przyczyn naturalnych. statystycznie umiera 10 osób dziennie a podczas II wojny dziennie ( statystycznie) ginęło 39.000 ludzi. proszę więc nie porównywać tego wydarzenia do II wojny światowej.
odpowiedz oceń post 12 3 zgłoś do moderacji
2015-09-03 08:27 76%
5

odpowiedziano ponad rok temu przez ruler
Oni sami z własnej woli nie uciekają. Zamiast wytykać winę tym, co nie chcą przyjąć, trzeba oskarżyć tych, co wypędzają. Tutaj dziwna cisza i jakby zgoda z wypędzającymi.
odpowiedz oceń post 13 4 zgłoś do moderacji
2015-09-03 10:34 79%
6

odpowiedziano ponad rok temu przez pomysł dla pana Artura
w Niemczech zasiłek dla 1 uchodźcy to 336 euro + zasiłek na każde dziecko
w Danii na osobę samotną 800 euro w Polsce 1200 zł ( moja matka dostaje 800 zł emerytury po latach pracy ). wszystko można powiedzieć o uchodźcach ale na pewno nie są kretynami. jeżeli ktoś im daje za darmo taką kasę to po co siedzieć w Syrii czy innej Nigerii czy Gabonie - jedziemy do głupich europejczyków i bez pracy dostaniemy kasę. A jeżeli chodzi o pana POMYSŁ do namawiania władz mojego miasta o pomoc dla uchodźców - to niech Pan da przykład i weźmie na swoje utrzymanie choć jedną rodzinę uchodźców na rok - jak pan to zrobi to panu pomogę
odpowiedz oceń post 11 3 zgłoś do moderacji
2015-09-03 10:51 85%
7

odpowiedziano ponad rok temu przez lekko poirytowany
Panie Arturze ma pan dwa wyjścia albo dla przykładu jako dobry samarytanin wziąć na utrzymanie choć jedną rodzinę albo jechać i pomagać na wyspie Kos lub gdziekolwiek tam gdzie są uchodźcy - ale za swoje pieniądze. wyzwanie przyjęte czy będzie pan dalej ględził
odpowiedz oceń post 11 2 zgłoś do moderacji
2015-09-03 14:13 80%
8

odpowiedziano ponad rok temu przez i znów do Artura
oglądaj Panie Arturzeju Borkowski materiał pod adresem https://youtu.be/X2rmA9A7CEM
a później pisz Pan te swoje łzawe artykuły. Oglądajcie tych co przyjdą i nam zabiorą to na co zapracowaliśmy. to nie jest emigracja - to jest najazd współczesnych "Hunów"
odpowiedz oceń post 8 2 zgłoś do moderacji
2015-09-03 17:14 83%
9

odpowiedziano ponad rok temu przez to-jest-wojna
Europa została zaatakowana. Bez karabinów, bez czołgów i wyrzutni rakiet. Atuty świata zachodniego jak socjal, kultura, wysoka wrażliwość, stały się jego piętą Achillesową. I tak oto, na naszych oczach, dochodzi do podboju Europy przez świat islamu przy pomocy dzieci, płaczących matek i lamentujących ojców. Za kilkaset lat opiszą to historycy. Zupełnie inny rodzaj wojny lecz równie, jeśli nie bardziej skuteczny. Pociskami i bombami, których tak się obawiamy, są ludzie. Wlewają się przez nasze granice, a my tylko się temu przyglądamy. ISIS nie będzie musiało nikogo atakować. Przyjadą tylko na gotowe, gdy napływający uchodźcy osiągną krzywą rozrodu analogiczną do tej w ich ojczystych krajach, wyprą na zasadzie większości rdzennych mieszkańców (nas) i wprowadzą swoje prawo. Czy nikt z Was nie widzi, że to jest wojna? Sprytna, fakt, zupełnie jak z koniem trojańskim, ale wojna. I to my na razie przegrywamy.
odpowiedz oceń post 10 2 zgłoś do moderacji
2015-09-03 21:09 80%
10

odpowiedziano ponad rok temu przez sedziadred
Tylko głupcy i ignoranci pytają jeszcze dlaczego petrodolarowe, przebogate państwa arabskie NIE przyjmują uchodźców z identycznych przecież etnicznie i kulturowo krajów arabskich Afryki Płn. Od 2-3 juz lat służby państw UE informują o rosnącej skali finansowania przez AS,ZEA, Kuwejt masowego przerzutu uciekinierów do UE. Szejkowie doszli już dawno do wniosku, że płacąc jednorazowo 2-4 tys E za sztukę gangom przemytników ludzi organizujących przerzut ludzi przez M. Śródziemne załatwiają jednocześnie kilka spraw :
1. Jednorazowy wydatek 2-4 tys E na uchodźcę, to mały pikuś w porównaniu z gigantycznymi, potencjalnymi kosztami utrzymywania na swych terytoriach przez lata setek tys./mln Arabów z innych państw, dodatkowo destabilizujących wątłą stabilizację w AS, ZEA, Kuwejcie. Zdecydowanie taniej opłacić ich wysyłkę do UE, niż brać na własny garnuszek.
odpowiedz oceń post 8 2 zgłoś do moderacji
2015-09-03 21:11 78%
11

odpowiedziano ponad rok temu przez sedziadred
2. W/w bogate kraje petroarabskie po cichu i nieoficjalnie sprzyjają szariackiej wizji państwa(same są takie) i jej importowi na Zachód(UE). Szejkom bardzo się podoba pomysł islamizacji Europy i to praktycznie bez kosztownych wojen i wielkich operacji militarnych. Oni wiedzą dokładnie, ze przeintelektualizowana, humanistyczna i wrażliwa Gejropa może się bronić przed inwazją zbrojnych żołnierzy islamu, ale jest prawie bezbronna w przypadku dziejącej się właśnie inwazji cywilów(na wszelki wypadek ok. 80% "uchodźców" to młodzi mężczyźni). Po cichu szejkowie śmieją się z głupich i naiwnych Europejczyków tak ochoczo wpuszczających "jak leci" setki tys. muzułmanów do własnych krajów i domów, którzy w ciągu paru lat po prostu PRZEJMĄ władzę w tych krajach.
odpowiedz oceń post 7 2 zgłoś do moderacji
2015-09-03 21:12 71%
12

odpowiedziano ponad rok temu przez sedziadred
3. Rozwalana wewnętrznie, skonfliktowana w wielu kwestiach UE jest jak najbardziej na rękę paru siłom na świecie. Dla USA słabnąca gospodarczo UE to łatwy kasek do ekspansji ekonomicznej. Tak samo wygląda to z pkt. widzenia Moskwy - im gorzej w UE, tym lepiej dla ewentualnego ZSRR2.0. O planach IS w kwestii budowy w Europie Poł i Zach kalifatów szariackich wiemy już wszyscy - pieniądze na realizację dają/dadzą petrodolarowe imperia z nad Zatoki Arabskiej.
Naprawdę NIE trzeba być geniuszem przenikliwości by NIE widzieć w/w elementów składających się na trwająca już walkę o los UE i jej krajów
odpowiedz oceń post 5 2 zgłoś do moderacji
2015-09-03 21:22 85%
13

odpowiedziano ponad rok temu przez Spartan
Gdyby w Polsce doszło do takiego wypadku, to ojciec tego chłopca zostałby wsadzony do aresztu i sądzony za umyślne spowodowanie śmierci dwójki swoich dzieci,żony oraz nieudzielenie im pomocy i ucieczkę z miejsca zdarzenia. A tak... bohater tragedii... najbardziej pokrzywdzony ze wszystkich. Przecież oni nie musieli płynąć do Grecji. Byli w Turcji. W Turcji nie ma wojny. A jeśli ojciec zaryzykował życie całej rodziny w sytuacji gdy już ich życie nie było zagrożone z tytułu wojny i jako jedyny uniknął śmierci (śmiem twierdzić, że matka utonęła ratując dzieci, a tata nawiał, przecież spłodzi z kimś innym...) powinien za to odpowiadać.
My rozpaczamy nad tym poniekąd biednym dzieckiem i fotografiami jego zwłok, gdyż mamy inne podejście do dzieci i do rodzicielstwa - cywilizowane. A jak powszechnie wiadomo i jak to już tu ktoś wspomniał, Muzułmanie rozmnażają się na potęgę na drodze dobrowolnej prokreacji i gwałtów. Dzieci, podobnie jak kobiety to u nich towar. Niestety.
odpowiedz oceń post 11 2 zgłoś do moderacji
2015-09-04 07:36 80%
14

odpowiedziano ponad rok temu przez Media
Zapomnieliśmy napisać, że gdyby to przydarzyło się Polakom, media nie zostawiłyby na nich suchej nitki. Byłby kolejny artykuł dnia o głupocie nad wodą i nieodpowiedzialnych rodzicach. I niech mi nikt nie mówi, że ci Syryjczycy uciekali przed wojną. W Turcji nie ma wojny. A droga lądowa do Europy istnieje. Media to prostytucja, każda sytuację sprzedadzą na 100 sposobów, zależy co jest akurat modne: zlinczowac ich za nieodpowiedzialnosc, czy współczuć tragedii? To uchodźcy - współczujemy, nie krytykujemy...
odpowiedz oceń post 8 2 zgłoś do moderacji
2015-09-04 22:53 33%
15

odpowiedziano ponad rok temu przez ostatni raz
do Pana Artura Borkowskiego - proszę przeczytać wielki manipulatorze http://www.kresy.pl/publicystyka,opinie?zobacz/list-do-aktywistki-proimigracyjnej
odpowiedz oceń post 1 2 zgłoś do moderacji
2015-09-04 23:10 33%
16

odpowiedziano ponad rok temu przez informator
proszę przeczytać http://vod.gazetapolska.pl/10985-dlaczego-zginal-syryjski-chlopiec
odpowiedz oceń post 1 2 zgłoś do moderacji
żałosna lewacka propaganda!
2016-10-03 12:49 0%
17

żałosna lewacka propaganda!

odpowiedziano ponad rok temu przez Katrin31

Najpierw istotne sprostowanie - ojciec zabrał swoją rodzinę w podróż do Europy, aby za darmo (na koszt europejskiego podatnika) wstawić sobie zęby!!!Co do apelowania do naszych sumień..., cóż, najpierw należy apelować do sumień wyznawców tzw. "religii pokoju". Dlaczego nie piszecie o mordowaniu przez nich codziennie, np. w Egipcie koptyjskich chrześcijan, gwałceniu dziewcząt, paleniu ich kościołów czy domów? Ale wracając do Europy... Dlaczego nie piszecie o ich gwałtach na europejskich kobietach, nastolatkach czy dzieciach? O napadach, kradzieżach itd? Ja wiem dlaczego - to nie pasuje do waszego lewackiego programu zniszczenia kultury i białej rasy EUROPY! Zamieszczanie takiej treści artykułów dowodzi zupełnej nieznajomości ideologii i "kultury" islamu, albo celową, perfidną manipulacją!Najpierw należy sobie postawić zasadnicze pytanie: jaki spoczywa na nas moralny obowiązek przyjmowania do nas tych pseudo uchodźców? Odpowiedź jest tylko jedna - ŻADEN! To USA, które bombarduje ich kraje jest w obowiązku udzielać im u siebie schronienia. Ci "uchodźcy" którzy już znaleźli schronienie w Europie, w podziękowaniu za gościnę odpłacają nam atakami terrorystycznymi, siejąc wokół śmierć, postrach i destabilizację dotąd spokojnego, ustabilizowanego i bezpiecznego dnia. Gwałty, przemoc i ich wręcz obrzydliwa bezczelność w rządaniach budzi w każdym normalnym człowieku - WSTRĘT i ODRAZĘ! Zapraszanie i przyjmowanie ich na nasz kontynent równa się ZAGŁADZIE NAS! Nikt normalny przy zdrowych zmysłach nie zaprosi do swojego domu MORDERCY! I jeszcze jedno: jestem wychowana w patriotycznej rodzinie. Moje polskie korzenie są mi droższe od tendencyjnej lewackiej ideologii. Przeżyłam reżim komunizmu, Ubeków i ich terror, i mam gdzieś tzw. poprawność polityczną - nie jestem politykiem. Z pewnością nie pozwolę wyprać sobie rozumu przez tych, którzy go nie mają. Jeśli ktoś nie rozumie sensu pojęć takich jak: solidarność, patriotyzm, moralność itd, odsyłam do słownika języka polskiego lud do encyklopedii.


odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.