najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

dzieci

forum przeznaczone dla rodziców i dzieci - jeśli potrafią czytać i pisać ;-)
Paweł Makowski
2015-02-22 10:00 92%

Dyskusja na niedzielę: Przygarnąć, czy kupić? Oto jest pytanie

rozpoczęty ponad rok temu przez Paweł Makowski

Kiedy członkowie rodziny podejmują decyzję o tym, że chcą mieć psa czy kota, muszą dokonać wyboru w związku z tym gdzie będą szukać tego zwierzaka. Wybiorą hodowlę czy schronisko? Później decydują, czy chcą małego czy dużego czworonoga? Szczeniaka czy może dorosłego psa? Najważniejsze powinno być jednak to pierwsze pytanie.

Rodzina, która chce zaopiekować się psem lub kotem, zwykle ma dwa wyjścia jeśli chodzi o znalezienie tego wymarzonego czworonoga - hodowlę i schronisko. Jeśli w grę wchodzić będzie hodowla, należy się liczyć z tym, że zakup rasowego szczenięcia wiązać się będzie z wydaniem znacznej sumy pieniędzy. W schronisku zaś opłaty za zabranie psa (bez względu na wielkość czy wiek) oscylują w granicach 50 zł.

Wielu ludzi jest zdania, że psy lub koty rasowe, z hodowli, mają słabszą odporność i częściej chorują. Wynika to z genetycznych predyspozycji danej rasy psa lub kota do określonych schorzeń. Przygarnięcie tzw. kundelka, czyli psa, który posiada cechy charaktrystyczne dla kilku ras, ze schroniska eliminuje ten problem, bowiem "mieszaniec" uchodzi za bardziej wytrzymałego.

Różne są również opinie odnośnie posłuszeństwa. W tym wypadku mówienie, że pies ze schroniska będzie bardziej nieposłuszny i może wykazywać się większą skłonnością do agresji w przeciwieństwie do psa z hodowli, jest nieprawdą. W dużej mierze to od właściciela zależy, jak zachowywał się będzie jego pupil.

Jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Lepiej wziąć psa/kota z hodowli czy ze schroniska?

oceń wątek 11 1 zgłoś do moderacji
2015-02-22 11:57 71%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez eneida
Zdecydowanie wziąć ze schroniska
odpowiedz oceń post 5 2 zgłoś do moderacji
2015-02-22 16:25 67%
2

odpowiedziano ponad rok temu przez Lucky Luck
Oczywiście że ze schroniska
odpowiedz oceń post 4 2 zgłoś do moderacji
2015-02-22 17:53 63%
3

odpowiedziano ponad rok temu przez noname
brać zwierzaka ze schroniska i nie tylko tego najmłodszego
odpowiedz oceń post 5 3 zgłoś do moderacji
2015-02-22 19:24 50%
4

odpowiedziano ponad rok temu przez ZDECYDOWANIE !!!
Adopcja ze schroniska.Taki zwierzak jest wdzięćzny do konca swych dni.
odpowiedz oceń post 3 3 zgłoś do moderacji
2015-02-22 21:35 50%
5

odpowiedziano ponad rok temu przez ANNA
OCZYWIŚCIE ,ŻE ZE SCHRONISKA!!!. SAMA WZIĘŁAM PONAD 3 LATA TEMU SUCZKĘ ZE SCHRONISKA I MIMO ,ŻE MIAŁA BYĆ MALUTKIM KUNDELKIEM OKAZAŁA SIĘ DUŻYM ( 20KG) RASOWYM PSEM ,KTÓREGO SZCZENIAK KOSZTUJE 1500ZŁ O NIESPOTYKANEJ NAZWIE KARELSKI PIES NA NIEDŹWIEDZIE. NIGDY W ŻYCIU NIE ODDAŁABYM JEJ NIKOMU,WPROWADZA DO NASZEGO DOMU TYLE RADOŚCI I ŚMIECHU,ŻE NIE JEDEN KABARET SIĘ CHOWA. I TAK JAK BRZMI OSTATNIE ZDANIE W ARTYKULE TYLKO OD WŁAŚCICIELA ZALEŻY JAKI BĘDZIE JEGO PIES. JA O MOJĄ DBAM JAK O DZIECKO NICZEGO JEJ NIE BRAKUJE I PIES JEST PO PROSTU SZCZĘŚLIWY, I JEST CZŁONKIEM NASZEJ RODZINY :).
odpowiedz oceń post 2 2 zgłoś do moderacji
2015-02-23 09:32 0%
6

odpowiedziano ponad rok temu przez bartek
Ja swojego cavaliera kupilem z hodowli bo takich pięknych i uroczych psòw nie znajdziecie nigdzie
odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2015-02-23 10:50 0%
7

odpowiedziano ponad rok temu przez clara
Też uważam, że lepiej przygarnąć jakąś bidę ze schroniska. Miałam pieska ze schroniska, rasowego, przeżył 3 lata miał chore serce. Chciałam zdrowego psa który zostanie ze mną dłużej więc kupiłam z hodowli -niestety jest strasznie chorowity, koszty utrzymania takiego psa są mega duże. Niestety takie mamy psy jakich mamy hodowców. Kiepscy hodowcy -kiepskie psy. Hodowcy z prawdziwego zdarzenia ze świecą trzeba szukać ...
odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.