najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

dzieci

forum przeznaczone dla rodziców i dzieci - jeśli potrafią czytać i pisać ;-)
eijk
2015-05-12 08:11 63%

Dzięki Google, poznaj wirtualny Elbląg w świecie LEGO

rozpoczęty ponad rok temu przez Artur Borkowski

Firma Google co rusz zaskakuje nas rozwojem nowych technologii. Jest oskarżana o zbieranie zbyt wielu danych i zbyt potężną pozycję nie tylko w e-świecie. Ta sama firma, tworzy jednak czasem rzeczy, które mimo że nie są potrzebne absolutnie do niczego – cieszą, bawią i rozśmieszają.

Wszystkim znane są mapy Google, do których kilka lat temu dołączyło Street View. Elbląg można oglądać w tej technologii od dwóch lat. Niedawno funkcjonalność tej usługi rozszerzono o... Street View w wersji LEGO.

Postaraliśmy się odnaleźć Elbląg i zobaczyć jak nasze miasto wyglądałoby w wersji z klocków. Mamy budynki, ulice, samochody, przejścia dla pieszych i drzewa. To wszystko jednak zostało dość mocno przekłamane przez program renderujący świat LEGO. Ciężko odnaleźć znane nam na co dzień miejsca, i czasem dopiero przymrużenie oka (poważnie) pozwala poznać znane kształty budynków.

Funkcjonalność usługi odbywa się tak samo jak na Google Street View. „Łapiemy ludzika” i ustawiamy go na danej ulicy (w wersji LEGO musimy złapać jego rękę i zbudować nią alternatywny świat). Niestety nie mamy tej samej dokładności co w wymienionej usłudze. Czasem program przerzuca nas do miejsc dość odległych od wskazanej lokalizacji.

Przygotowaliśmy galerię miejsc, które posiadają znamiona podobieństwa. Przygotowanie jej trwało dość długo i... sprawiło ogromną frajdę.

Świat LEGO rozrósł się do filmów, gadżetów, gier... Dzięki Google pojawił się w Internecie. A kiedyś były to zwykłe klocki...

Polecamy zabawę (uwaga wciąga) i znalezienie swoich ulubionych miejsc w Elblągu – link.

oceń wątek 10 6 zgłoś do moderacji
NoName
2015-05-12 12:24 100%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez NoName
Jakieś niewyraźne te budynki. Z legiem nie ma to wiele wspólnego.
odpowiedz oceń post 3 0 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.