najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

dzieci

forum przeznaczone dla rodziców i dzieci - jeśli potrafią czytać i pisać ;-)
Elbląg. Uczeń poparzony kwasem. Nauczycielowi grozi nawet wydalenie z zawodu
2017-10-20 04:26 0%

Elbląg. Uczeń poparzony kwasem. Nauczycielowi grozi nawet wydalenie z zawodu

rozpoczęty ponad rok temu przez Grażyna Wosińska

W Szkole Podstawowej nr 19, przy ul. Uroczej wydarzył się wypadek. Uczeń poparzył się kwasem. Dyrektor placówki zawiadomił rzecznika dyscyplinarnego nauczycieli. Pedagogowi może nawet grozić wydalenie z zawodu. 

Uczeń Szkoły Podstawowej nr 19 w Elblągu uległ wypadkowi. Zaczęło się od tego, że nauczyciel zlecił chłopcu przeniesienie nieoznakowanej paczki. Ten wypuścił z rąk niesiony przedmiot. Wtedy okazało się, że środku był kwas. Uczeń został poparzony. Szybko zawiadomiono nauczycieli. Wezwano karetkę, policję straż pożarną. W szkole pojawiły się opary kwasu.  

O całym zajściu został poinformowany kurator oświaty. Jak się dowiedzieliśmy Edward Pietrulewicz, dyrektor szkoły zawiadomił też rzecznika dyscyplinarnego. 

Zgodnie przepisami nauczyciel powinien zapewnić bezpieczeństwo uczniom. Wydarzył się wypadek. W związku z tym należy wszystko dokładnie wyjaśnić. Powiadomiłem więc rzecznika dyscyplinarnego nauczycieli 

- wyjaśnia Edward Pietrulewicz.

Zgodnie z Kartą Nauczyciela, gdy postępowanie przeciw nauczycielowi zostanie wszczęte rzecznik dyscyplinarny  zawiadamia go o tym oraz dyrektora jego szkoły. Sprawę będzie rozpatrywała komisja dyscyplinarna. 

Nauczycielowi grozi: 

nagana z ostrzeżeniem
zwolnienie z pracy;
zwolnienie z pracy z zakazem przyjmowania ukaranego do pracy w zawodzie nauczyciela w okresie 3 lat od ukarania;
wydalenie z zawodu nauczyciela.

oceń wątek 0 0 zgłoś do moderacji
2017-10-19 18:41 55%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez Rodzic
Uważam ,że karę powinien ponieść nie tylko nauczyciel , który wysłał ucznia , ale również sekretarka , która wydała uczniowi paczkę, oraz osoba , która nadała przesyłkę bez odpowiedniego oznakowania substancji chemicznych. Pan dyrektor też nie jest bez winy, jakoś przez tyle lat przy innych dyrektorach nic się nie działo.
odpowiedz oceń post 6 5 zgłoś do moderacji
2017-10-20 06:11 57%
2
odpowiedziano ponad rok temu przez Sztonekpl
Podpisuje się pod tym. Wszyscy są w jakimś sensie winni.
oceń post 4 3 zgłoś do moderacji
2017-10-20 07:32 85%
3

odpowiedziano ponad rok temu przez ja
najlepiej jeszcze publicznie wychłostać i zwolnić jeszcze panią woźną, żeby stało się zadość mściwej i żądnej zemsty gawiedzi. Puknijcie się w głowy, przecież to był nieszczęśliwy wypadek, czy nauczyciel chciał dziecku zrobić krzywdę?
odpowiedz oceń post 11 2 zgłoś do moderacji
2017-10-21 08:13 0%
4
odpowiedziano ponad rok temu przez Rodzic
Tu nie chodzi o żadną karę, tylko o pokazanie jaką bezmyślnością wykazali się ludzie ,którzy mieli pod opieką dzieci. Pracuję od kilku lat w szkole i od zawsze wiadomo,że dziecko przebywające w szkole jest pod naszą opieką i to my za nie odpowiadamy. Od zawsze nam też wiadomo ,że uczeń nie ma prawa nawet krzesła przenosić ,ani o żadną pomoc prosić go nie wolno, a niestety w większości szkół uczniów wykorzystuje się do różnych przeprowadzek itp rzeczy.
oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2017-10-21 09:10 0%
5
odpowiedziano ponad rok temu przez Magda
Tak powinni ja wychlostac za brak rozumu
oceń post 0 5 zgłoś do moderacji
2017-10-20 11:53 0%
6

odpowiedziano ponad rok temu przez Nauczycielka
Nieszczęśliwy wypadek, ale wynikający z nieodpowiedzialności nauczycielki, która lekko sobie bierze przepisy i nawet na zdrowym rozsądku nie umie polegać. Odpowiedzialność karna musi być. Można dramatyzować, że lincz, że to "tylko" wypadek, ale każdy kto tak mówi, zamilknie, jeśli sprawa będzie dotyczyła jego dziecka.
odpowiedz oceń post 0 7 zgłoś do moderacji
Izakac
2017-10-31 09:28 0%
7

odpowiedziano ponad rok temu przez Izakac
Tu nie zawiniła tylko jedna osoba (nauczyciel) jak to zwykle bywa w przypadku ludzkich dramatów. 
Przesyłki z niebezpiecznymi substancjami nie powinny być wysyłane bez stosownych oznaczeń a szczególnie nie powinny być wydawane dzieciom!

Pozdrawiam,
Iza
odpowiedz oceń post 0 0 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.