najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

dzieci

forum przeznaczone dla rodziców i dzieci - jeśli potrafią czytać i pisać ;-)
Bartłomiej Ryś
2015-10-30 11:51 100%

Halloween? To nie dla nas! Pamiętajmy o dniu Wszystkich Świętych

rozpoczęty ponad rok temu przez Bartłomiej Ryś

„Amerykanizacja” naszego życia jest widoczna na każdym kroku. Weźmy, jako dobry przykład, Halloween. Święto, które kompletnie kłóci się z dniem Wszystkich Świętych. Wiele osób z nim walczy, wiele wskazuje na to, że powinniśmy czcić to, co nasze. Przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola Katolickiego przy ul. Bema przypomniały elblążanom, że 1 listopad to przede wszystkim czas zadumy i dobry moment na odwiedziny bliskich, których już na tym świecie nie ma.

Jak to zrobiły? Organizując specjalny marsz wokół swojego przedszkola. Wszystkie grupy dzieciaków, pod opieką opiekunów, przeszły przez ulicę Garnizonową, Wyżynną oraz Bema. Każdy podopieczny Niepublicznego Przedszkola Katolickiego miał zaczepioną podobiznę Świętego – opiekuna zarówno całej placówki, jak i poszczególnych grup. Opiekunki zachęcały do śpiewu różnych religijnych piosenek, cały marsz obfitował w uśmiechy i radość – dało się odczuć pozytywną energię dzieciaków.

Zapraszamy do fotorelacji z tego wydarzenia.

oceń wątek 1 0 zgłoś do moderacji
2015-10-30 12:01 87%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez dumny z bycia Polakiem
I takie świętowanie, naszych narodowych, tradycyjnych świąt - to rozumiem!!! Gratulacje dla promowania tego co nasze, polskie! Nie dajmy się wciągnąć w wir konsumpcyjnej papki, wyciąganiu kasy na wydarzenia, które nie mają i nie miały nic wspólnego z naszą kulturą!
odpowiedz oceń post 20 3 zgłoś do moderacji
2015-10-30 15:54 84%
2

odpowiedziano ponad rok temu przez EBlinger
BRAWO !!!! Ktoś jednak w tym mieście ma swój rozum......GRATULUJĘ!!! Powinno się tego zakazać w szkołach i przedszkolach.
odpowiedz oceń post 16 3 zgłoś do moderacji
2015-10-30 17:32 85%
3

odpowiedziano ponad rok temu przez Elbląg jeszcze nie umarł
Super. W końcu jakiś głos normalności.. Na portelu cały czas reklamują gdzie się bawić w "halloween", a mamy przecież swoje Święta Czy tak się ich wstydzimy, że musimy małpować ponoć mniej rozgarniętych Amerykanów? Na elblag.net coraz więcej wartościowego dziennikarstwa, brawo.
odpowiedz oceń post 17 3 zgłoś do moderacji
2015-10-30 19:24 81%
4

odpowiedziano ponad rok temu przez babcia67
POLSKA DLA POLAKOW I TRADYCJI NASZYCH DZIADOW I BABCI TRZEBA JA PIELEGNOWAC PUKI MY ZYJEMY .....
odpowiedz oceń post 13 3 zgłoś do moderacji
2015-10-30 21:01 38%
5

odpowiedziano ponad rok temu przez Anty
Zastanówcie się co mówicie twierdząc "nasza tradycja". Jeśli tak bardzo chcemy czcić prawdziwą tradycję, to zamiast Dnia wszystkich świętych powinno się obchodzić Dziady, czyli nasze słowiańskie święto zmarłych. Zdaje się, że wszyscy jesteśmy Słowianami tak? :) Dzień wszystkich świętych został nam narzucony wraz z napływem chrześcijaństwa i celowo został ustalony w tym samym okresie co słowiańskie święto, po to, żeby je "przyćmić".
http://wolnemedia.net/historia/swieto-dziadow/

odpowiedz oceń post 5 8 zgłoś do moderacji
2015-10-31 10:35 71%
6

odpowiedziano ponad rok temu przez ikiv
Naród bez kultury musi ją importować .
odpowiedz oceń post 5 2 zgłoś do moderacji
2015-10-31 12:37 25%
7

odpowiedziano ponad rok temu przez WiernyKibic
A ja jestem za zabawą... A tak na marginesie, 1 listopada!!! Pozdrawiam wszystkich malkontentów.
odpowiedz oceń post 2 6 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.