najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

dzieci

forum przeznaczone dla rodziców i dzieci - jeśli potrafią czytać i pisać ;-)
Bartłomiej Ryś
2014-08-07 08:14 100%

Ile student w Elblągu zapłaci za mieszkanie?

rozpoczęty ponad rok temu przez Bartłomiej Ryś

Nowy rok akademicki zbliża się dużymi krokami. Zostały tylko dwa miesiące do tego, aby rozpocząć na nowo (lub po raz pierwszy) naukę na elbląskich uczelniach. Dla wielu studentów to pierwszy krok w samodzielność. To również pierwsze mieszkania, pokoje i stancje.

Rynek nieruchomości zawsze budzi się do życia w okresie wakacyjno-jesiennym. To właśnie wtedy olbrzymia rzesza studentów rusza na poszukiwanie mieszkań do wynajęcia. Najlepiej tanich, dużych, blisko uczelni. To znakomity okres na to, aby ceny wynajmu poszybowały w górę.

Według raportów ogólnopolskich co roku powtarza się podobna sytuacja. Na przełomie sierpnia/września oraz na początku października ceny wynajmu poszczególnych mieszkań zawsze są podnoszone o przynajmniej kilka procent. Wszystko ze względu na wspomnianych studentów, którzy zazwyczaj na ostatnią chwilę zostawiają decyzję o wynajęciu lokum. Na elbląskich portalach internetowych, ale i również na Facebook’u znajdziemy setki ogłoszeń. Wśród nich przeróżne mieszkania, w przeróżnych cenach. Od malutkich kawalerek po duże 3-4 pokoje mieszkania zazwyczaj przeznaczone dla kilkorga studentów. Na cenę najmu wpływ ma przede wszystkim wielkość mieszkania, wyposażenie, jego lokalizacja, standard wykończenia. Jeżeli decydujemy się na wynajem długoterminowy to zawsze możemy liczyć na dodatkowy upust od właściciela mieszkania. Wszystko jest „do dogadania”.

Nie można zapominać o Domach Studenckich. W Elblągu mamy takie dwa. Pierwszy przy ulicy Wspólnej, a drugi na Zaciszu. Zwróciliśmy się do pana Jacka Wojtasika, kierownika DS. PWSZ, z pytaniem na temat zainteresowania Domami Studenckimi i cenami poszczególnych pokoi. Zapytaliśmy również o to skąd głównie pochodzą studenci, którzy korzystają z usług poszczególnych DSów.

Pierwszy nabór do DS-ów minął 30 czerwca i dotyczył studentów aktualnie studiujących w PWSZ. Drugi nabór trwa do 15 sierpnia i znając realia poprzednich lat kulminacja składanych podań nastąpi w ostatnich dniach w/w terminu. Osoby ubiegające się o miejsce w DS to głównie mieszkańcy mniejszych miejscowości województw Warmińsko-Mazurskiego oraz Pomorskiego, których domy oddalone są od uczelni o kilkadziesiąt kilometrów a środki transportu publicznego nie zapewniają dojazdu na zajęcia w określonym czasie. Domy Studenckie PWSZ cieszą się dużym zainteresowaniem studentów ze względu na wysoki standard ( pokoje 2 i 3 osobowe z łazienką z lodówką i internetem) .Pralnie i kuchnie na każdym piętrze. To wszystko w cenie DS1 - 270zł/miesiąc i DS2 - 310 zł/ miesiąc.

Nie warto więc odkładać decyzji o wynajęciu mieszkania lub pokoju w Domu Studenckim na ostatnią chwilę. We wrześniu może się okazać, że najlepsze oferty są już od dawna zarezerwowane. A nam wtedy pozostaje albo przepłacać, albo dojeżdżać kilkadziesiąt kilometrów każdego dnia.

oceń wątek 10 0 zgłoś do moderacji
2014-08-07 08:24 71%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez abc
Infrastrukturę mamy bardzo dobą jak na ilość studentów w naszym mieście. Dużo studentów chwali sobie pobyt w elbląskiech akademikach.
Niestety, wciąż w ofercie brakuje studiów uzupełniających magisterskich....
odpowiedz oceń post 5 2 zgłoś do moderacji
2014-08-07 21:47 33%
2

odpowiedziano ponad rok temu przez meble
same mgr a kto na stolarni będzie płyty nosił
odpowiedz oceń post 2 4 zgłoś do moderacji
2014-08-08 08:29 40%
3

odpowiedziano ponad rok temu przez Kuba
Wszystko niby fajnie i pięknie, ale przydałoby się uprościć formalną stronę otrzymania miejsca w DS-ie. Jak byłem studentem, to chciałem mieszkać w akademiku, ale wymagana papierologia zawsze mnie do tego zniechęcała. Czy naprawdę nie można tego uprościć?
odpowiedz oceń post 2 3 zgłoś do moderacji
2014-08-08 10:52 60%
4
odpowiedziano ponad rok temu przez KArol
Osobiście wszystkie papiery załatwiłem w jeden dzień. Kolejnego zawiozłem. Wszystko się zgadzało. Wczoraj wyczytałem, że otrzymałem miejsce w pierwszej turze ;)
Jak ktoś na starcie się poddaje to nic nie osiągnie.
oceń post 3 2 zgłoś do moderacji
2014-08-08 14:13 0%
5

odpowiedziano ponad rok temu przez n
Tylko 2 miesiące ;D?
odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.