najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

dzieci

forum przeznaczone dla rodziców i dzieci - jeśli potrafią czytać i pisać ;-)
Joanna Siudak
2015-03-05 06:00 48%

Kaja Czulewicz: Lubię Elbląg i chciałabym tu zostać…ale (Wywiad)

rozpoczęty ponad rok temu przez Joanna Siudak

Minęło kilka lat od debiutu Kai Czulewicz w programie X Factor. Dziś wokalistka na swoim koncie ma debiutancki album: You Know The Way. W poniedziałek w radiowej Czwórce odbyła się premiera najnowszego singla piosenkarki pt. Więcej. Rozmawiamy z Kają o muzyce, o tym jak odnaleźć się w dzisiejszym świecie będąc skrytą osobą i jakie wiadomości prywatne zdarza jej się dostawać na oficjalnym fanpejdżu na faceebooku.

Za nami jest radiowa premiera Twojego nowego singla pt. Więcej. O czym jest ten utwór?

To piosenka o tym, co powinno być dla nas w życiu ważne. Ludzie często żyją w przeświadczeniu, że praca i kariera są najważniejsze. Ja uważam, że  każdy ma w sobie potencjał – czyli to coś więcej. „Więcej” to opowieść o tym, że warto robić coś dla innych.  Że do słów i zachowań typu praca, kariera, egoizm, trzeba jeszcze coś dodać. Chciałam zachęcić słuchaczy do tego by uwierzyli, że są w stanie być kimś wyjątkowym i poza zwyczajnym życiem i obowiązkami warto ciągle szukać i do czegoś dążyć.

Do tej pory pisałaś teksty w języku angielskim. Jedni to chwalili, inni krytykowali. Co skłoniło Cię do napisania utworu „Więcej” w języku polskim?

Czuję się bardzo dobrze śpiewając po polsku, aczkolwiek chyba pozostanę przy angielskim. Nagranie „Więcej” po polsku to był spontan – tak jak zresztą cała moja praca. Ale też poprzez polski tekst chciałam wyrazić, że nasz kraj jest dla mnie bardzo ważny – zwłaszcza, że moi rodzice są za granicą, a  ja raczej nie chciałabym opuszczać Polski. Mówi się, że nagrywanie po angielsku to próba sięgnięcia po karierę zagraniczną. Ja zupełnie nie to mam na myśli – uważam po prostu, że lepiej brzmię śpiewając po angielsku.

Kaja, Twój tata, Sławek Czulewicz jest znanym muzykiem. – Czy jest surowym krytykiem jeśli chodzi o Twoją twórczość?

Tata to mój główny krytyk – oczywiście pozytywny. Stara się pokazywać mi nad czym powinnam pracować, np.  jeśli chodzi o wokal. Myślę, że jest zadowolony z tego co robię i mam nadzieję, że również dumny. Tata chciałby żeby moja przyszłość była związana z muzyką. Jemu samemu nie do końca się to udało, dlatego chce żebym spełniła swoje marzenia i była szczęśliwa.

Jesteś rodowitą elblążanką, zasmakowałaś już występów na dużej scenie, poznałaś autorytety muzyczne. Ciekawi mnie to, jak oceniasz możliwości  rozwoju dla młodzieży w Elblągu. Czy osobom, które mają talent wokalny, jest tutaj łatwo?

To jest trudne pytanie, bo niestety jest tak, że większość młodych  ludzi, którzy są tak jak ja w klasie maturalnej i stoją przed wyborem – co robić w przyszłości – myślą niestety o tym, żeby wyjechać z tego miasta. I to jest przykre. Nie chcę nikogo krytykować, ale wydaje mi się, że miasto nie daje młodym ludziom możliwości rozwoju. Chociaż ja sama bardzo lubię Elbląg i chciałabym tu zostać – to nie widzę tu swojej przyszłości.

Co skłania Cię do pisania tekstów. Czy to są osobiste przeżycia?

Staram się pisać głównie o tym co widzę dookoła, o tym co chciałabym zmienić, poprawić w dzisiejszym świecie. Ale to nie tak, że w tekstach się otwieram, pokazuję co mam w środku. Sama mam problem z nawiązywaniem kontaktów. Chociaż  na scenie jest mi dobrze, mimo że przed sobą mam tysiące ludzi, w prywatnych kontaktach czasem ciężko mi się otworzyć.

A co chciałabyś naprawić?

Chciałabym żeby ludzie nie oceniali siebie przez pryzmat wyglądu. Przecież najważniejsze jest to co mamy w środku. No i to nasze nieustanne krytykowanie wszystkich i wszystkiego. Ciężko jest docenić dobro – często z góry oceniamy, że coś jest złe, zamiast szukać pozytywów.

Co robi Kaja Czulewicz tuż po przebudzeniu? Włącza muzykę? Zagląda na faceebooka?

Muzyka towarzyszy mi cały czas, mój menadżer mówi mi czasem, że powinnam odpocząć od niej, ale ja zasypiam z grającym telefonem przy poduszce. Na co dzień słucham głównie polskiego hip hopu i Beyonce, czyli mojej największej idolki. Nie sprawdzam statystyk na youtubie. Aktywnie działam na facebooku i tam komunikuję się z moimi fanami. Sprawdzam wiadomości prywatne i staram się być na bieżąco.

Czy zdarzają się wiadomości o dziwnej lub zabawnej treści?

Ostatnio taka się zdarzyła! Cytuję „ Cześć Kaja. Kocham Cię Kaja. Piękna jesteś Kaja. Masz chłopaka Kaja?

I co odpowiedziałaś?

(Śmiech) jeszcze się zastanawiam co odpowiedzieć.

Kaja jesteś przeuroczą osobą - skromną, wrażliwą a jednocześnie silną i mocno stąpającą po ziemi. Trudno zrobić na mnie wrażenie, ale muszę przyznać, że po tej rozmowie stwierdzam, że  jeszcze wiele razy o Tobie usłyszymy. Ta rozmowa, to była prawdziwa przyjemność. Dziękuję za spotkanie. Życzę Ci bezkompromisowości w tym co robisz.

Dziękuję za spotkanie.

Wysłuchała Joanna Siudak

oceń wątek 28 30 zgłoś do moderacji
2015-03-05 09:29 45%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez adell
Powodzenia dla Kai! Trzymam kciuki za utalentowanych ludzi! :)
odpowiedz oceń post 5 6 zgłoś do moderacji
2015-03-06 13:01 57%
2

odpowiedziano ponad rok temu przez asaaa
"trudno zrobic na mnie wrazenie" ale dziennikarka rasowa... zal
odpowiedz oceń post 4 3 zgłoś do moderacji
2015-03-09 12:36 50%
3

odpowiedziano ponad rok temu przez smog
ale dno.............
odpowiedz oceń post 2 2 zgłoś do moderacji
2015-03-09 21:51 0%
4

odpowiedziano ponad rok temu przez nicc
Łańcuch?.........................................
odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2015-03-10 10:08 43%
5

odpowiedziano ponad rok temu przez impra
"obuditc siiieee" ??? Przydałaby się praca nad dykcją! Szczerze mówiąc, to nijaka ta piosenka, nie zostaje w pamięci. Chyba masz za słaby głos, brak w nim pazura. Ot, takie tam śpiewanie. Może lepiej zajmij się czymś innym, bo szkoda twojego czasu, a on nieubłaganie przemija...
odpowiedz oceń post 3 4 zgłoś do moderacji
2015-04-23 13:20 0%
6

odpowiedziano ponad rok temu przez Nick
Jak zwykle elbląski hejt na maksa!
odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.