najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

dzieci

forum przeznaczone dla rodziców i dzieci - jeśli potrafią czytać i pisać ;-)
Mateusz Milanowski
2015-08-07 10:24 100%

Kąpiel w fontannach sposobem, by... coś złapać

rozpoczęty ponad rok temu przez Mateusz Milanowski

W Elblągu od kilku lat nie ma miejsca, gdzie można by bezpiecznie zażywać kąpieli – oczywiście pod chmurką. Jednak przy takich upałach, szczególnie dzieci poszukują ochłody. Jednym z takich punktów jest fontanna, gdzie najłatwiej można „coś złapać”.

Kąpiel w fontannach jest absolutnie niewskazana, ponieważ jakość wody nie jest w nich monitorowana i w związku z tym ma pewności, że woda w jest wolna od drobnoustrojów chorobotwórczych, które mogą wywołać schorzenia skóry, układu pokarmowego oraz alergię. Chociaż woda w fontannach często wygląda na czystą i bezpieczną, to tylko pozory. Kontakt z wodą może może skutkować np. zachorowaniem na Legionellozę.

Bakterie Legionelli idealnie rozwijają się w środowisku wodnym lub wilgotnym, zwłaszcza w zbiornikach z wodą stojącą, zawierających osady, muł, rdzę czy zarosty biologiczne. Inaczej mówiąc – fontanna jest idealnym miejscem do rozwoju tej bakterii. Jeżeli dodamy do tego fakt iż w fontannach często można zauważyć m.in. kąpiące się psy przenoszące wiele drobnoustrojów, ryzyko zakażenia organizmu ludzkiego zdecydowanie wzrasta.

Sanepid co roku roku informuje, że fontanny nie są przystosowane do rekreacji wodnej pod względem czystości wody, a także pod względem ich konstrukcji, dlatego bardzo łatwo o różnego problemy zdrowotne oraz urazy i złamania. Mimo wszystko, każdego upalnego dnia można zauważyć dzieci korzystające z fontann przy ul. 1 Maja oraz na placu w pobliżu Katedry.

Czy pozwalacie swoim dzieciom na takie formy ochłody, a może zdecydowanie zabraniacie zbliżania się do fontann?
 

oceń wątek 7 0 zgłoś do moderacji
2015-08-07 12:59 80%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez asd
A na zdjęciu mamusia sama kąpie dziecko...matko boska gdzie Ci ludzie mają mózgi?
odpowiedz oceń post 8 2 zgłoś do moderacji
2015-08-07 15:10 67%
2

odpowiedziano ponad rok temu przez Elg.
Może by tak kochana redakcja zapytała teraz panów Słoninę Nowaczyka Wilka Wróblewskiego gdzie mają się kąpać Elblążanie.Kasę za prezydentury się brało dobrze to może czas teraz na trudne pytania.
odpowiedz oceń post 6 3 zgłoś do moderacji
2015-08-12 06:48 100%
3
odpowiedziano ponad rok temu przez bynio199
Spytaj się pana Nowaczyka bo chyba za jego kadencji zamknięto basen i doprowadzono go do ruiny.
oceń post 1 0 zgłoś do moderacji
2015-08-07 18:55 67%
4

odpowiedziano ponad rok temu przez LoooL
Hmm, drobnoustroje w wodzie itp. Więc ludzi siedzących na ławkach obok też tam nie powinno być, czy nawet w tej kawiarni obok. Woda z fontany wyrzucana jest na wysokość około 2 metrów, czyli kropelki wędrują w powietrzu poza obwód fontanny. Nie raz tam przechodziłem i czułem delikatne wilgotne powietrze. Ludzie, jeśli chcecie żyć, najlepiej nie wychodźcie z domów. Zakładajcie filtry na pyski bo powietrze w odległości 100m od fontanny może was zabić, bądź wpłynąć negatywnie na wasze zdrowie.... Serio....
odpowiedz oceń post 4 2 zgłoś do moderacji
2015-08-11 23:08 0%
5

odpowiedziano ponad rok temu przez se
Wczoraj spuszczono wodę z fontanny na 1 Maja,dzisiaj myto i czyszczono nieckę,jutro byc moźe zostanie napełniona i po kłopocie :)
odpowiedz oceń post 0 0 zgłoś do moderacji
gorski.k83
2016-03-02 12:54 0%
6

odpowiedziano ponad rok temu przez gorski.k83
Również mam dziecko i nie pozwalam mu się ochłodzić w takich miejscach, uważam że fontanny nie są do tego przeznaczone a są odpowiednie miejsca w których dziecko się wybawi i ochłodzi gdy jest mu za gorąco.
odpowiedz oceń post 0 0 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.