najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

dzieci

forum przeznaczone dla rodziców i dzieci - jeśli potrafią czytać i pisać ;-)
Bartłomiej Ryś
2016-02-01 07:00 100%

#KartkiDlaJulki – news, który poznał cały świat

rozpoczęty ponad rok temu przez Bartłomiej Ryś

Nikt się tego chyba nie spodziewał – ani autorka artykułu, ani redakcja, ani rodzice, ani nawet sama Julka. Artykuł Ines Kuraś od 21 stycznia zdobył oglądalność rzędu 80 tysięcy odsłon i prawie 250 komentarzy. Te liczby jednak cały czas rosną. Lecz to dopiero początek statystyk – nie przesadzimy, jeżeli powiemy, że nasza informacja obiegła świat. Bo tak dokładnie jest.

Tu nawet nie ma mowy o pobiciu rekordu serwisu – też został przekroczony w pierwsze dwie doby po emisji. To ewenement, hit na skalę europejskiego internetu. Kartki dla małej Julki płyną tak naprawdę z całego świata. Dzięki Januszowi Pietruszyńskiemu, ekspertowi z dziedziny Public Relations oraz Facebook&Social Media Marketing, dowiedzieliśmy się tak naprawdę o rzeczywistym zasięgu naszej informacji.

Polubień? Dziesiątki tysięcy. Komentarzy, udostępnień? Tysiące. Utworzony hashtag #kartkidlajulki. Udostępnienia m.in. na stronie dziennika Fakt oraz TVN24. Setki udostępnień w języku angielskim. Informacja o tym, że Julka chce dostać kartkę na swoje urodziny, pojawiła się na przeróżnych portalach internetowych, stronach www, funpage'ach (nawet o kompletnie innej tematyce) oraz w prasie drukowanej. Zawładnęła również Twitterem: 29 stycznia link do artykułu był najczęściej udostępnianym linkiem w polskiej sieci.

Nie jesteśmy w stanie podać oficjalnych liczb udostępnień wszystkich informacji dot. kartek urodzinowych dla Julki. I chyba nikt nie jest w stanie tego zrobić. Czegoś takiego jeszcze w elbląskich mediach nie było. I raczej dłuuugo nie będzie. Cieszymy się niezmiernie, że ten rekord należy właśnie do elblag.net.

Ale.

Ale tu chyba nie chodzi o liczby. Tu chodzi o ten uśmiech, uśmiech Julki, który pojawia się codziennie na jej twarzy, gdy listonosz puka do drzwi i przynosi setki przesyłek. Ręcznie robionych, wydrukowanych, prezentów...

Warto było.

Osobne gratulacje należą się Ines Kuraś za podjęcie tematu – od jej artykułu wszystko się zaczęło...

 

oceń wątek 2 0 zgłoś do moderacji
2016-02-01 08:56 80%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez mama
pewnie gdyby nie główna bohaterka nie byłoby rekordów :D Z całym szacunkiem do pracy pani Ines ....pozdrawiam
odpowiedz oceń post 8 2 zgłoś do moderacji
2016-02-01 10:03 60%
2

odpowiedziano ponad rok temu przez Gosiek
Piękny uśmiech Julki przyciąga :-)
odpowiedz oceń post 3 2 zgłoś do moderacji
2016-02-01 12:37 33%
3

odpowiedziano ponad rok temu przez pil
ale ja byłem pierwszy, który wysłałem :)
odpowiedz oceń post 1 2 zgłoś do moderacji
2016-02-01 18:34 0%
4
odpowiedziano ponad rok temu przez walsie
to naprawdę takie istotne kto pierwszy wysłał.... ;o
oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2016-02-01 13:45 79%
5

odpowiedziano ponad rok temu przez Marzena
Gadanie, że liczby się dla was nie liczą, są szczytem hipokryzji Panie Ryś i tak jak napisała "mama", żadnych rekordów by nie było, gdyby nie bohaterka, bo zdolności dziennikarskie autorki tekstu są wątpliwe. Mimo wszystko jednak dobrze, że poszło to tak daleko i mała chora istotka codziennie się uśmiecha. Tylko jeszcze raz proszę: bez hipokryzji, gdyby się liczby nie liczyły nie pisalibyście o tym i nie przechwalali się, że rekord pobiliście. Jak na portal w mieście 100 tys. i taki oddźwięk w internecie to 80 tys to nie jest nie wiadomo jaka liczba.
odpowiedz oceń post 11 3 zgłoś do moderacji
2016-02-01 17:06 60%
6

odpowiedziano ponad rok temu przez wysyłam kartkę dla Julki
Z całym szacunkiem dla pani Ines,ale ja zobaczyłam tą wiadomość od znajomych na Fb na co najmniej tydzień przed artykułemi. Ale nie to jest ważne ,ważna jest reakcja ludzi z Elbląga i całego świata,a pani Ines dzięki swojej pracy mogła to wykorzystać. Pod moimi udostępnieniami na Fb pojawiło się wiele zyczliwych słów i życzeń dla Juleczki które udało mi się w skrócie przekazać mamie dziewczynki
odpowiedz oceń post 3 2 zgłoś do moderacji
2016-02-06 21:57 0%
7

odpowiedziano ponad rok temu przez iza
wysłałam też.z pomorza...iza
odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2016-02-07 17:42 0%
8

odpowiedziano ponad rok temu przez Max
To faktycznie wymagała wsparcia "eksperta", ja pierniczę, co za bzdury!
odpowiedz oceń post 0 5 zgłoś do moderacji
2016-02-10 06:19 60%
9

odpowiedziano ponad rok temu przez Żaneta
Julcia jestem nauczycielem przedszkola i juz dzis poinformuję dzieci z przedszkola, ze jest taka dziewczynka, która ma marzenie, a Wy jestescie wstanie je spełnić. I juz dzis wykonamy laurki dla Ciebie.
odpowiedz oceń post 3 2 zgłoś do moderacji
2016-02-26 22:39 33%
10

odpowiedziano ponad rok temu przez KKKKKKKKKKK
Jestem nauczycielem w szkole podstawowej. Moje dzieci, gdy powiedziałm im o Julci same zaproponowały, że w czasie ferii, które teraz mamy wyślą kartki - taka praca domowa :-) Mam nadzieję, ze się wywiążą z obietnicy i uśmiech z twarzy Julki nie bedzie schodził. Julciu gorąco Cię pozdrawiam!
odpowiedz oceń post 1 2 zgłoś do moderacji
2016-03-02 01:54 50%
11

odpowiedziano ponad rok temu przez Marta S

Pięknie się dzieje. Dużo miłości dla wszystkich którzy miłością swą podzielili się z Julką i dla Julki oczywiście. <3


odpowiedz oceń post 2 2 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.