najwięcej postów 60 dninajwięcej postówostatnio dodanenajlepiej ocenianenajlepiej oceniane 60 dniostatnio dodane odpowiedzi
Witamy na forum serwisu elblag.net. Obecnie forum nastawione jest na tematykę związaną z uruchomionymi serwisami. Jego treść tworzą wątki założone przez użytkowników oraz komentarze dodane do artykułów. Zapraszamy do dyskusji :-)
Sugestie, opinie, zgłaszanie błędów prosimy kierować tutaj. Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu. Redakcja nie odpowiada za wypowiedzi dodane przez użytkowników.
Zastrzegamy sobie prawo do moderowania i przechowywania zablokowanych komentarzy.
+ dodaj odpowiedź
data dodaniaocena

dzieci

forum przeznaczone dla rodziców i dzieci - jeśli potrafią czytać i pisać ;-)
Paweł Makowski
2015-01-06 10:00 73%

Lekarze solidarni z kolegami. Mogą wypowiedzieć podpisane już umowy

rozpoczęty ponad rok temu przez Paweł Makowski

Wszystko wskazuje na to, że konflikt między lekarzami z Porozumienia Zielonogórskiego i resortem zdrowia daleki jest od zakończenia. Wczoraj sytuacja jeszcze bardziej się zaogniła, kiedy w mediach pojawiały się doniesienia o możliwym ogólnopolskim strajku, obejmującym już nie tylko lekarzy POZ, ale również pozostałych. Czy lekarska brać pójdzie po rozum do głowy i dostrzeże, że w całej tej sprawie najbardziej cierpią pacjenci?

W wyniku sporu między lekarzami PZ i ministrem Arłukowiczem, może dojść do ogólnopolskiego protestu. Lekarze nie wykluczają również strajku. Zdaniem Zdzisława Szramika, wiceprezesa Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy, warunki, jakie zaproponował lekarzom Minister Zdrowia sprawiają, że pacjenci nie będą mogli być leczeni w sposób rzetelny.

Minister Arłukowicz "odbija piłeczkę" zarzucając lekarzom, że nie mają na względzie dobra pacjentów a jedynie pilnują, by na całej sprawie nie ucierpiały ich portfele. Użył nawet stwierdzenia, że pomylili swoje misje, bo zaczęli myśleć jak biznesmeni, nie zaś jak osoby, które chcą pomagać. Lekarze nie pozostali dłużni ministrowi odpowiadając, że to z jego winy musieli zacząć myśleć jak przedsiębiorcy.

Protest ogólnopolski, który może dojść do skutku, zyskał poparcie OZZL i Naczelnej Izby Lekarskiej. Zdaniem pierwszego reforma, jaką przygotował resort zdrowia, jest skonstruowana niewłaściwie i działa na szkodę służby zdrowia. Portal onet.pl zacytował wypowiedź przewodniczącego OZZL Krzysztofa Bukiela, który powiedział, że Związek popiera tych lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej, którzy "przeżywając największą traumę swojego życia musieli odrzucić proponowane przez ministra zdrowia i rząd warunki udzielania świadczeń zdrowotnych". Dodal także, że sprawa nie dotyczy jedynie lekarzy POZ i ich pacjentów, ale należy również pod uwagę wziąc pozostałych lekarzy i pacjentów.

W akcie prostestu przeciwko decyzjom ministra Arłukowicza 5 tys. lekarzy (skupionych w 1,5 tys. placówek) zaprzestało świadczenia usług zdrowotnych. Dołączyć do nich mogą również ci, którzy popisali już kontrakty z NFZ na ten rok.

- Lekarze tylko zasłaniają się tym, że działają dla dobra pacjentów. Tak naprawdę dla nich liczy się tylko mamona. Gdyby naprawdę zależało im na nas, pacjentach, robiliby wszystko żeby, jak to mówią wilk był syty i owca cała, czyli żeby ministerstwo dostało, co chce, ale żeby lekarze też byli zadowoleni. Obie strony muszą iść na ustępstwa. Ogólnopolski protest? Tak, słyszałem o tym. Oni chyba zapomnieli, po co składali przysięgę hipokratejską... - zauważył pan Michał.

- Proszę się postawić na miejscu lekarzy. Mam znajomego, który pracuje w jednej z olsztyńskich przychodni. - Prawda jest taka, że gdyby nie radykalne kroki, jakie podjął on i jego koledzy, być może nie zostaliby wysłuchani. Dopiero decydując się na zamknięcie przychodni, udało im się zwrócić uwagę na problemy, z którymi się borykają. - tłumaczył pewien elblążanin.

oceń wątek 8 3 zgłoś do moderacji
2015-01-06 11:14 70%
1

odpowiedziano ponad rok temu przez Wkurzony na maxa POLAK
Pan Arłukowicz rozumiem swoją misję pojmuje prawidłowe - i służy społeczeństwu jako minister - nie pobierając wynagrodzenia?! A menda "na metr kopana" zwana "premierzycą" taką ma misję społeczną, ze wprowadziła nowy podatek od paliw, aby gospodarka POLSKA NIE MOGŁA SIĘ ROZWIJAĆ SZYBCIEJ. W cudzym oku bydlaki widzą drzazgę, w swoim belki nie widzą!
odpowiedz oceń post 7 3 zgłoś do moderacji
2015-01-06 14:45 75%
2
odpowiedziano ponad rok temu przez Hardy
Pan Arłukowicz i inni z NFZtu dobrze się bawią i nie mają problemu z leczeniem, bo leczą się za nasze w szpitalu MSZ, na europejskim poziomie, a nie na Północno Koreanskim poziomie jak polski plebs!
oceń post 6 2 zgłoś do moderacji
2015-01-06 11:16 78%
3

odpowiedziano ponad rok temu przez pacjent
Jeżeli spółka Medical Concept reprezentuje wszystkich lekarzy z POZ to pacjent nie ma zagwarantowanej stałej opieki medycznej , przecież to są prywatne spółki i mają prawo przychodnie zamknąć i nie pracować... mają prawo nie przedłużyć umowy... To państwo zapomniało zabezpieczyć potencjalnego pacjenta ....Jeżeli się prywatyzuje placówki medyczne to pacjenci powinni swoje składki zdrowotne mieć na swoich prywatnych kontach..Oraz resort zdrowia powinien zabezpieczyć część placówek medycznych państwowych gwarantujących bezpłatny dostęp do usług.. Inną kwestią jest moralność zawodowa...czy ta grupa zawodowa ją ma....???
odpowiedz oceń post 7 2 zgłoś do moderacji
2015-01-06 11:30 53%
4

odpowiedziano ponad rok temu przez pacjent
W ciągu pieciu lat nakłady na słuzbe zdrowia wzrosły trzykrotnie.Ja tego nie zauważyłam bo lekarze nadal nie chcą zlecac badań ,wiec się pytam gdzie sa te pieniądze? Wygląda na to ze w kieszeni lekarzy.
odpowiedz oceń post 8 7 zgłoś do moderacji
2015-01-06 13:02 73%
5

odpowiedziano ponad rok temu przez tyle w temacie hipokryzji
Minister Bartosz Arłukowicz publicznie atakuje lekarzy, którzy nie podpisali nowego kontraktu z NFZ. Jednak jak ustalił portal niezalezna.pl, jego żona, Edyta Arłukowicz również nie zdecydowała się na zawiązanie umowy na działalność leczniczą z rządowym funduszem. - Proszę do mnie nie dzwonić - powiedziała żona ministra w odpowiedzi na nasze pytania i rzuciła słuchawką.
odpowiedz oceń post 8 3 zgłoś do moderacji
2015-01-06 17:32 0%
6
odpowiedziano ponad rok temu przez lek psychiatra
NIE MUSI BO MA PROWADZI PRYWATNĄ DZIAŁALNOŚĆ - PROSTE ?
oceń post 0 6 zgłoś do moderacji
2015-01-06 20:59 50%
7
odpowiedziano ponad rok temu przez tyle w temacie hipokryzji
@lek psychiatra - tak samo, jak lekarze którzy nie otworzyli przychodni - oni też prowadzą firmy (te przychodnie to prywatne przedsiębiorstwa) i muszą liczyć, czy utrzymają firmę na kontraktach z NFZ czy też nie - PROSTE?! SORY US-ÓW i ZUS-ów TY ZA NICH NIE ZAPŁACISZ. SPRZĘTU TEŻ IM NIE KUPISZ.
oceń post 3 3 zgłoś do moderacji
2015-01-06 14:55 70%
8

odpowiedziano ponad rok temu przez FijuFiju
elblag24.pl nie działa, czy to oznacza kolejny upadek SBKa? :))))))))))))))))))))
odpowiedz oceń post 7 3 zgłoś do moderacji
2015-01-06 17:50 33%
9
odpowiedziano ponad rok temu przez ff
Nieee to oznacza....... a sami zobaczycie niedlugo
oceń post 2 4 zgłoś do moderacji
2015-01-06 17:45 71%
10

odpowiedziano ponad rok temu przez ara
NFZ 2004 - 2014 w liczbach!
Liczba etatów
2004 - 4140
2014-5092
W NFZ pracuje potężna armia urzędników. Liczba etatów w ciągu 10 lat wzrosła o 950.
Tylko w październiku na stronach internetowych NFZ pojawiło się 11 nowych ofert pracy.
Średnia pensja
2004 - 3354 zł
2014 - 5431 zł
Urzędnicy NFZ zarabiają znacznie więcej niż średnia krajowa.
Posłowie wskazywali, że portierzy w NFZ zarabiają więcej niż pielęgniarki pracujące przy łóżkach chorych.
Wydatki na administrację
2004 - 334 mln zł
2014 - 703 mln zł
Z roku na rok rosną koszty administracyjne NFZ. W ciągu 10 lat zwiększyły się prawie dwukrotnie.
Wydatki na pensje
2004 - 168 mln zł
2014 - 312 mln zł
Każdego roku rosną wydatki NFZ na pensje urzędników, w tym na premie za dobrą pracę gwarantowane im stosownymi zapisami.
Czas oczekiwania na lekarza
2004 - 3 miesiące
2014 - 11 miesięcy
W 2004 czekanie na wizytę u specjalisty 3 miesiące.
Dzisiaj średni czas oczekiwania np. do kardiologa to prawie rok
odpowiedz oceń post 5 2 zgłoś do moderacji
2015-01-06 19:21 33%
11

odpowiedziano ponad rok temu przez WON!!!
Obejrzyjcie dokładnie ten film "Pachołki Rosji" i odpowiedzcie sobie sami kogo dziś wybieracie i czy w przyszłości zmądrzejecie!!!Według mnie nie!!!

odpowiedz oceń post 1 2 zgłoś do moderacji
2015-01-06 19:57 0%
12

odpowiedziano ponad rok temu przez k45
biedaki, zero odpowiedzialności
odpowiedz oceń post 0 2 zgłoś do moderacji
2015-01-06 19:57 40%
13

odpowiedziano ponad rok temu przez goj
porąbało żydostwo totalnie !!!!
odpowiedz oceń post 2 3 zgłoś do moderacji
2015-01-06 21:18 33%
14

odpowiedziano ponad rok temu przez as
moja przychodnia jest zamknieta, wiec juto przenosze sie do tej, ktorej wlasciciele podpisali kontrakt
odpowiedz oceń post 2 4 zgłoś do moderacji
2015-01-06 22:57 40%
15
odpowiedziano ponad rok temu przez won
Ja juz to zrobilem, jesli lekarz mnie i moje chore dziecko ma mnie w d. to ja nie mam zamiaru wiecej ogladac tego kapitalisty 19sto wiecznego!
oceń post 2 3 zgłoś do moderacji
dodaj odpowiedź
Dołącz do dyskusji
Tytuł posta Twój nick
Treść posta
serwis elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum. Wpisy nie związane z wątkiem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.